Небезпека споживання їжі перед телевізором

Звичка їсти перед телевізором та комп'ютером, які міцно вкоренилися в сучасному суспільстві, мають негативні наслідки. Дізнайтеся про шкідливий вплив цієї звички в нашій статті.

Останнє оновлення: 14 лютого, 2019

У багатьох будинках в кімнаті, де сім’я вечеряє, знаходиться телевізор. Дорослі також обідають перед комп’ютером, щоб не “марнувати час” і далі працювати. Ці дві звички, які міцно вкоренилися в сучасному суспільстві, мають негативні наслідки. Дізнайтеся про шкідливий вплив звички їсти перед телевізором в нашій статті.

Шкідливі наслідки звички їсти перед телевізором для дітей

Діти особливо страждають від цієї звички, поширеної в багатьох родинах. Згідно з дослідженнями, проведеними нещодавно в США, саме це, у першу чергу, призводить до ожиріння. Молоді люди зїдають більше жирів і цукру, і в результаті отримують більше калорій. Вони також не відчувають, коли насичуються, тому що сконцентровані на “ящику”, тобто на телевізорі. Немає сумнівів, що це зайняття призводить до проблем з вагою і викликає зміни в поведінці.

У середньому діти проводять дві години перед телевізором щодня. Тут вони снідають, обідають, вечеряють, або просто перекушують. У цей час, як правило, з’їдається більше картопляних чіпсів, печива, цукерок, безалкогольних напоїв та іншої нездорової їжі. Це, безумовно, призводить до ожиріння та інших захворювань, таких як високий рівень холестерину або навіть до діабету.

На думку автора одного з досліджень з Університету штату Пенсильванія, Ліенн Берч, сама проблема виникає не через те, що діти (або люди будь-якого віку) дивляться телевізор, а скоріше через те, що вони не помічають кількості, смаку та інших якостей того, що їдять.

Для здоров’я було б корисніше замінити споживання нездорової їжі яблуками, морквою, селерою, попкорном без масла, натуральними соками тощо.  А замість того, щоб сидіти перед екраном телевізора, треба щодня займатися фізичними вправами (по можливості на свіжому повітрі).

Побічні ефекти споживання їжі перед телевізором у будь-якому віці

Ви, напевно, неодноразово насолоджувалися своєю улюбленою програмою за невеликим перекусом або вечерею. Але в цьому немає нічого хорошого. Згідно з висновками лікарів, це –несумісні види діяльності. Крім тих негативних наслідків, про які було сказано щодо дітей, існують ще й інші, від яких страждають і дорослі. Перегляд телевізійних програм блокує почуття задоволення, тому що мозок зосереджений на інших речах, а саме на тому, що ви дивитесь.

Коли ми дивимося телевізор, то розслабляємося, відволікаємося від повсякденних справ і проблем (якщо, звісно, не дивимося новини), а також занурюємося у вигаданий світ. Як наслідок, ми з’їдаємо більше, не усвідомлюючи цього. Крім того, дивлячись телевізор, ми частіше задовольняємося перекусами, під час яких споживаємо багато жиру, як уже згадувалося раніше.

Ще один із негативних моментів полягає в тому, що ми механічно кладемо їжу в рот, а це, на додаток до ожиріння, може призвести до болю в животі та переїдання. Ситуація стає ще гіршою, коли показують рекламу продуктів, після якої нам хочеться з’їсти ще більше саме цього продукту (а це зовсім не корисно). Люди, які більше дивляться телевізор, як правило, гірше харчуються, а також ведуть сидячий спосіб життя і не займаються фізичними вправами.

Позбавтеся звички приносити щось з собою на диван, коли вмикаєте телевізор. Намагайтеся зменшити кількість часу, який ви проводите перед телевізором. Їжте на кухні, вечеряйте у компанії з кимось, а не перед телевізором. Немає нічого кращого, ніж обговорення подій дня разом із сім’єю та дітьми.

Небезпека вживання їжі перед комп’ютером

Так само як і телевізор, комп’ютер – це ворог нашого здоров’я. Його шкідливий вплив полягає у сидячому способі життя та погіршенні зору. Але не тільки. Він також призводить до різноманітних проблем – від м’язових спазмів і неправильної постави до поганого харчування. Дослідження показують, що звичка їсти перед комп’ютером може спричиняти серйозні інфекції, алергії й захворювання, а також підвищує ризик розвитку ожиріння й пов’язаних з ним розладів (наприклад, підвищення рівня холестерину).

Зазвичай той, хто знаходиться перед комп’ютером, їсть обід, не відходячи від монітора, щоб швидше закінчити роботу і виходити на вулицю, якщо там холодно. Він ставить тарілку (найчастіше з фаст-фудом) поруч із клавіатурою і, відповідаючи на електронні листи або пишучи звіти, продовжує їсти.

В результаті, на робочому місці розвивається в 400 разів більше бактерій, ніж у ванній кімнаті. Але це ще не все, електромагнітне поле комп’ютера руйнує молекулярну структуру води та їжі і робить їх шкідливими.

Це означає, що вона втрачає свої властивості та поживні речовини, що призводить до різних захворювань і розладів, таких як хвороба Паркінсона або Альцгеймера (в короткостроковій і довгостроковій перспективі).

Як ми бачимо, споживання їжі перед комп’ютером має ті ж негативні наслідки, що й перед телевізором. На першому місці знаходиться ожиріння. Далі йде переїдання через неуважність і відсутність концентрації на самій їжі.

Брудне робоче місце є третім найбільш важливим моментом, який спричиняє розвиток простудних та інших захворювань, алергії і т.д. Щоб уникнути всіх цих неприємних проблем, робіть перерву на обід. Якщо ви завантажені роботою, скоротіть перерву до півгодини, але не їжте перед екраном. Ваш організм подякує вам за це.

Це може вас зацікавити ...
Mejor con SaludLeerlo en Mejor con Salud
Номофобія: як розпізнати залежність від мобільного телефону

Номофобія-це серйозна залежність, з якою потрібно боротися за появи перших тривожних дзвіночків,коли людина не здатна прожити ні дня без мобільного телефона