Ожиріння печінки: продукти, яких слід уникати

Ожиріння печінки: продукти, яких слід уникати
Ожиріння печінки: продукти, яких слід уникати

Останнє оновлення: 29 листопада, 2018

Ожиріння печінки стало однією з найважливіших медичних проблем нашого часу.

Одна з головних причин цієї проблеми – наш сучасний спосіб життя, в якому майже повністю відсутня фізична активність та здоровий спосіб життя. Крім того, спостерігається збільшення споживання закусок і нездорової їжі, які дають зайвий жир нашому організму, але мають дуже малу поживну цінність.

Наслідками цих змін у раціоні є надмірна вага, проблеми, що стосуються ожиріння і, зрештою, зайвий жир, який накопичується в печінці і ускладнює виконання основних функцій.

Після того, як поставили діагноз жирової хвороби печінки, негайний перехід на здоровий спосіб життя має вирішальне значення.

Інакше кажучи, людина з ожирінням печінки повинна мати збалансовану дієту і додати  до свого повсякденного життя фізичні вправи. Таким чином можна стабілізувати вагу і полегшити відновлення функцій печінки.

Продукти з високим вмістом жиру, які спричиняють ожиріння печінки

фаст-фуд містить багато жиру та спричиняє ожиріння печінки

Жирній печінці буде складно перетравлювати їжу з високим вмістом жирів та інших подібних елементів. Тому вам слід уникати або звести до мінімуму споживання жирної їжі. Крім того, продукти з високим вмістом жиру зумовлюють збільшення ваги. А це призводить до різнях ускладнень для людини, яка страждає від жирової хвороби печінки.

Продукти, яких слід уникати:

  • смажена їжа
  • картопляні чіпси та сухарики
  • продукти, запечені в духовці, які містять сир або жир
  • молочні продукти (молоко, сир, вершки)
  • маргарин
  • майонез
  • фаст-фуд

Абсолютно необхідно повністю виключити з раціону людини, яка страждає від ожиріння печінки, харчові продукти з високим вмістом жиру.

Продукти з високим індексом глікемії

Продукти, які багаті природними цукрами, або продукти, які мають високий глікемічний індекс, викликають зростання рівню глюкози в крові, що серйозно впливає на печінку.

Серед продуктів, які слід вживати в помірних кількостях: картопля, кавун, родзинки, банан, білий хліб, кукурудзяні продукти, морозиво, ароматизовані йогурти і шоколад з високим вмістом простих вуглеводів.

Оброблені зерна

Цих продуктів слід уникати людям, які мають жирову хворобу печінки, а натомість треба споживати цільні зерна. Таким чином, вони додають більше клітковини до своєї дієти, що допомагає контролювати рівень холестерину і рівень глюкози в крові – важливий крок у лікуванні жирової хвороби печінки.

Алкоголь

алькоголь

Споживання алкоголю, чи то в помірних кількостях, чи то в надлишку, призведе до накопичення жиру в клітинах печінки. Коли накопичення жиру перейде нормальні межі, розпочнеться процес запалення клітин, і з плином часу в тканині утворяться рубці.

Після того, як це відбудеться, нормальний потік крові ускладниться, і якщо цей процес не буде зупинений або повернений у зворотній бік, печінка може бути пошкоджена.

Саме тому рекомендовано, щоб споживання алкоголю було мінімальним.  Якщо у вас вже виявили жирове переродження печінки, бажано повністю утримуватися від споживання алкоголю.

Це може вас зацікавити ...
Що таке жирова хвороба печінки? Як її лікувати?
Моє здоров'яRead it in Моє здоров'я
Що таке жирова хвороба печінки? Як її лікувати?

Жирова хвороба печінки вражає багатьох дорослих (близько 25% населення) і виникає через накопичення жиру в клітинах печінки.