Неймовірні корисні властивості фізаліса

Зелений фізаліс є традиційним інгредієнтом у мексиканській кухні. Попри свій невеликий розмір ця рослина здатна забезпечити організм людини великою кількістю незамінних поживних речовин.
Неймовірні корисні властивості фізаліса

Останнє оновлення: 11 березня, 2019

Фізаліс є представником родини пасльонових. Окрім фізаліса до цієї родини також належать такі знайомі всім продукти, як баклажан, картопля, томати та гострий перець чілі.

Вперше цю рослину виростили у Мексиці. Саме історична батьківщина дала фізалісу другу назву – “зелений томат”.

Фізаліс росте у вигляді куща, який може сягати до одного метра заввишки. Зверніть увагу, що і цвіт, і плоди фізаліса чудово тримаються на рослині аж до появи перших заморозків.

Плід фізаліса – це невеликий круглий фрукт, розміром приблизно у 2-2,5 сантиметри. Плоди ховаються всередині тонкого листя, яке своїм зовнішнім виглядом нагадує папір.

Коли плоди зеленого томата достигають, вони забарвлюються у помаранчево-зелений відтінок та стають гладенькими і трохи липкими на дотик.

Корисні властивості фізаліса

Серед основних переваг цієї рослини для організму людини варто виділити такі:

 • Містить багато антиоксидантів
 • Характеризується високим вмістом вітаміну С
 • Містить велику кількість фосфору
 • До його складу входять такі незамінні речовини, як кальцій, мінеральні солі, залізо та мінерали
 • Володіє протираковими властивостями
 • Є природним джерелом клітковини, вітамінів (ніацину) та мінералів (калію і магнію).

Оскільки тепер ви знаєте, якими перевагами володіє ця рослина, ми б хотіли детальніше розповісти про всі неймовірні властивості фізаліса.

Зелений томат покращує травлення

фізаліс є незамінним для травлення

Як і більшість свіжих овочів, фізаліс також є потужним природним джерелом дієтичної клітковини.

Завдяки цьому фізаліс покращує роботу травної системи та дозволяє організму ефективніше засвоювати жири.

Оскільки фізаліс та засоби на його основі стимулюють роботу органів шлунково-кишкового тракту, вони запобігають розвитку таких розладів травлення, як закрепи, надмірне газоутворення та здуття живота.

Не варто також забувати, що клітковина має здатність регулювати процес викиду вуглеводів у кров, а також допомагає регулювати рівень цукру в організмі людини.

Особливо необхідними продукти з високим вмістом клітковини будуть для хворих на діабет та тих, кому потрібно регулярно тримати рівень глюкози у крові під контролем.

Фізаліс запобігає розвитку ракових захворювань

До складу зелених томатів входять незамінні фітохімічні  антиоксиданти, зокрема іксокарпалактон А. Вченим вдалося з’ясувати, що ці речовини володіють потужними антибактеріальними та антиканцерогенними властивостями.

До того ж антиоксиданти мають здатність нівелювати згубний вплив вільних радикалів на організм.

Фізаліс містить вітаміни А та С, а також флавоноїди, які покращують самопочуття хворих на рак легенів та ротової порожнини.

За допомогою зелених томатів можна зміцнити імунну систему

властивості фізаліса для імунної системи

Як ми вже розповідали раніше, фізаліс містить велику кількість вітаміну С, завдяки якому цей продукт має здатність зміцнювати імунну систему людини.

Натуральні засоби на основі зелених томатів стимулюють вироблення червоних кров’яних тілець (еритроцитів). Саме вони становлять основний захист організму від хвороботворних вірусів та інших патогенних мікроорганізмів.

До того ж фізаліс збільшує швидкість вироблення колагену. Всім відомо, що ця речовина відповідає за підтримання шкіри, клітин та тканин внутрішніх органів у чудовому стані. Швидкість обміну речовин при цьому також зростає.

Фізаліс покращує зір

Ми вже неодноразово розповідали, що до складу фізалісу входить велика кількість вітамінів та бета-каротинів (похідних речовин від вітаміну А). Завдяки цьому натуральні засоби на основі зелених томатів діють як натуральні антиоксиданти.

Якщо ви будете регулярно вживати фізаліс, то зможете запобігти розвитку катаракти та зменшити неприємні симптоми будь-яких інших порушень зору.

За допомогою зелених томатів можна прискорити втрату зайвих кілограмів

фізаліс допомагає худнути

Чи хотіли б позбутися кількох зайвих кілограмів? Тоді на вашій кухні неодмінно завжди має бути фізаліс!

Окрім високого вмісту незамінних поживних речовин та клітковини фізаліс також відомий у всьому світі завдяки низькій калорійності та малій кількості жирів. Ця рослина не тільки допомагає виводити з організму шкідливі жири, але й забезпечує довготривале відчуття ситості.

Фізаліс також містить томатидин – речовину, яка відповідає за зміцнення та підтягнення м’язів, підвищення витривалості організму, а також набір м’язової маси.

За допомогою зелених томатів можна поповнити запаси енергії в організмі

Завдяки високому вмісту ніацину фізаліс стимулює розщеплення харчових продуктів та складних молекул та забезпечує процес їхнього подальшого перетворення в запаси енергії.

Якщо ви будете вживати зелені томати під час процесу ферментації, позитивна дія ніацину на організм стане набагато кращою. У цьому випадку ви будете відчувати сильний приплив енергії.

Фізаліс покращує роботу серця та інших органів серцево-судинної системи

здорове серце при вживанні фізаліса

Одним з головних компонентів фізалісу є калій. Перш за все, корисні властивості калію дуже подібні до натрію, коли йдеться про вплив на роботу органів серцево-судинної системи.

До того ж калій діє як натуральний засіб для розширення судин, а ще володіє цілою низкою неймовірних переваг для організму людини:

 • Підвищує еластичність кровоносних судин
 • Покращує кровообіг
 • Зменшує напруження м’язів
 • Забезпечує процес транспортування кисню до клітин внутрішніх органів.

Якщо додати до цих чудових функцій високий вміст клітковини, яким характеризується фізаліс, можна суттєво знизити рівень холестерину в організмі. За умови регулярного вживання зелених томатів можна запобігти розвитку таких серйозних захворювань, як артеріосклероз, серцевий напад та інсульт.

Не викидайте шкірку від фізаліса!

Вірте чи ні, але шкірку зелених томатів використовували для приготування лікувальних чаїв ще багато століть тому.

Серед інших неймовірних властивостей шкірки фізаліса варто виділити такі:

 • Вона ефективно бореться з лупою
 • Запобігає передчасному облисінню
 • Допомагає при болю у вухах
 • Усуває дискомфорт при болях у шлунку
 • Покращує самопочуття при порушеннях у роботі дихальної системи
 • Знижує кров’яний тиск.

Чи готові ви зробити фізаліс частиною щоденного раціону? Тоді не зволікайте! • Aune D, Giovannucci E, et al. Fruit and vegetables and the risk of cardiovascular diseases, total cancer and all-cause mortality – a systematic review and dose-response meta-analysis of prospective studies. International Journal of Epidemiology. Junio 2017. 46 (3): 1029-1056.
 • Caceres, A., Alvarez, A. V., Ovando, A. E., & Samayoa, B. E. (1991). Plants used in guatemala for the treatment of respiratory diseases. 1. Screening of 68 plants against gram-positive bacteria. Journal of Ethnopharmacology. https://doi.org/10.1016/0378-8741(91)90005-X.
 • Demming-Adams B, Adams R. B. Eye nutriton in context: mechanisms, implementation and future directions. Nutrients. Julio 2013. 2483-2501.
 • Food Data Central. Tomatillos raw. Abril 2019. U. S. Department of Agriculture.
 • Maldonado, E., Pérez-Castorena, A. L., Garcés, C., & Martínez, M. (2011). Philadelphicalactones C and D and other cytotoxic compounds from Physalis philadelphica. Steroids. https://doi.org/10.1016/j.steroids.2011.03.018
 • Mayo Clinic. Dietary fiber: essential for a healthy diet. Enero 2021.
 • National Institutes of Health. Office of Dietary Supplements. Datos sobre la niacina. Febrero 2019. U. S. Department of Health and Human Services.
 • National Institutes of Health. Office of Dietary Supplements. ¿Qué es la vitamina C? ¿Para qué sirve? Diciembre 2019. U. S. Department of Health and Human Services.
 • Zhang, C. R., Khan, W., Bakht, J., & Nair, M. G. (2016). New antiinflammatory sucrose esters in the natural sticky coating of tomatillo (Physalis philadelphica), an important culinary fruit. Food Chemistry. https://doi.org/10.1016/j.foodchem.2015.10.007

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.