Неймовірні переваги кокосової води в раціоні

У цій статті ми детальніше розповімо про неймовірні переваги кокосової води та її позитивний вплив на організм людини.
Неймовірні переваги кокосової води в раціоні

Останнє оновлення: 04 грудня, 2019

Чи знали ви раніше про корисні переваги кокосової води? Чому варто зробити цей продукт невіддільною частиною щоденного раціону? Якщо вам досі не доводилося чути про неймовірну користь кокосової води, не переймайтеся, адже саме переваги цього продукту і є темою цієї статті. Щойно ви закінчите прочитання, то зрозумієте, який позитивний вплив на організм людини має регулярне вживання кокосової води.

Кокос та його корисні властивості

Кокос – це популярний тропічний фрукт, який володіє потужними антиоксидантними, бактерицидними та антипаразитарними властивостями. До того ж кокос сприяє зниженню рівня цукру у крові, захищає печінку та покращує роботу імунної системи. Цей фрукт містить велику кількість вітамінів, незамінних мікроелементів та важливих мінералів, зокрема:

Утім, дуже важливо не плутати кокосову воду з олією кокоса. Зверніть увагу, що кокосова вода – це прозора рідина, що міститься всередині кокоса. Її отримують не зі спілих, а з недостиглих молодих фруктів. На смак кокосова вода солодкувата, із приємним горіховим присмаком.

Чотири неймовірні переваги кокосової води

неймовірні переваги кокосів

Кокосова вода утворюється всередині цього тропічного фрукта природним шляхом. Майже на 94% вона складається з чистої води, проте в кокосовій воді є й трохи корисних жирів.

У цій статті ми зібрали найкорисніші переваги кокосової води. Сподіваємося, що після прочитання цієї статті ви зрозумієте, чому важливо регулярно вживати цей напій у помірних кількостях.

1. Кокосова вода чудово зволожує організм

Ми рекомендуємо неодмінно зробити кокосову воду частиною щоденного раціону, адже цей продукт є природним джерелом незамінної вологи. Особливо актуальною кокосова вода є для спортсменів, яким потрібно регулярно відновлювати водний баланс. Завдяки високому вмісту води та незамінних мінералів можна захистити організм від зневоднення.

До того  ж до складу кокосової води входять електроліти, які потрібні для відновлення сил після виснажливого тренування або важливих змагань.

Варто зауважити, що в одній склянці кокосової води міститься приблизно 17% рекомендованої добової норми калію. Погодьтеся, що цей відсоток є значно вищим, аніж вміст калію в інших спортивних напоях та енергетиках.

Ба більше, дослідження довели, що вживання кокосової води після будь-якої фізичної активності має той самий ефект на організм, що й спеціальні магазинні спортивні напої.

2. Кокосова вода допомагає підтримувати вагу

Вірте чи ні, але за умови регулярного вживання кокосової води можна позбутися бажання перехопити чогось солоденького. Саме тому цей натуральний напій є чудовим помічником людей, які намагаються позбутися зайвих кілограмів.

Ви можете регулярно вживати кокосову воду, не боячись перевищити рекомендовану добову норму калорій. Погодьтеся, що кокосова вода є чудовим замінником магазинних напоїв з високим вмістом штучних підсолоджувачів та насичених жирів, які потрапляють прямісінько до шлунку та залишаються в організмі у вигляді жирових відкладень.

3. Цей напій є натуральним антиоксидантом

Нещодавні дослідження довели, що завдяки потужним антиоксидантним властивостям кокосова вода сповільнює процес окислення печінкових клітин, які називаються гепатоцитами. До того ж антиоксидантні сполуки, що входять до складу кокосової води, захищають організм від згубної дії реактивних молекул, які в науці відомі як вільні радикали.

Якщо у вашому щоденному раціоні багато фруктози, цей натуральний напій неодмінно прийде вам на допомогу. Не забувайте, що кокосова вода сповільнює процес окислення клітин, знижує рівень цукру та тригліцеридів у крові, а також регулює кров’яний тиск.

4. Натуральна кокосова вода покращує роботу серця та знижує кров’яний тиск

Якщо ви зробите кокосову воду частиною щоденного раціону, то зможете суттєво знизити ризик розвитку серцевих захворювань. Згідно з висновками вчених у ході численних експериментів, за умови регулярного вживання кокосової води можна знизити рівень холестерину та тригліцеридів у крові, а також зменшити кількість печінкового жиру в організмі.

Завдяки високому вмісту калію натуральна кокосова вода чудово знижує кров’яний тиск. Вчені з Американської асоціації серця пояснюють, що цей мінерал зменшує згубний вплив натрію на організм, адже кокосова вода сприяє виведенню натрію через сечу. Не забувайте, що цей напій робить стінки кровоносних судин більш пружними.

кокосова вода та її переваги

Інші неймовірні переваги кокосової води

Окрім приємного солодкого смаку кокосова вода вирізняється потужними сечогінними властивостями. З допомогою цього напою можна не лише вивести з організму зайву рідину, але й зменшити ризик утворення та накопичення каменів у нирках.

Коли йдеться про корисні переваги кокосової води для організму, неможливо не згадати про високий вміст марганцю в цьому напої. Цей мінерал сприяє зниженню таких серйозних захворювань, як остеопороз, епілепсія, діабет, артрит, передменструальний синдром, тощо.

Поживні властивості кокосової води вирізняються таким позитивним впливом на організм:

  • Цей напій сприяє травленню.
  • Кокосова вода покращує роботу імунної системи, зменшуючи таким чином ризик розвитку бактеріальних та мікробних інфекцій.
  • Вона зміцнює кістки.
  • За умови регулярного вживання кокосової води можна запобігти випадінню волосся.

Безумовно, перш ніж додати кокосову воду до щоденного раціону на постійній основі, рекомендуємо попередньо порадитися зі спеціалістом. Не забувайте, що навіть корисні продукти в надлишку можуть зашкодити здоров’ю.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.