Неймовірний гранатовий сік і 7 його унікальних властивостей

27 грудня, 2018
Звісно, усі натуральні соки володіють неймовірними корисними властивостями, проте саме гранатовий сік є чи не найбільш поживним з-поміж інших фруктових соків. Переконайтеся у цьому самі!

Мабуть, вам неодноразово доводилось чути, що натуральні соки є незамінними для здоров’я людини. Втім, є низка фруктів, соки з яких є не просто корисними напоями, а потужним джерелом вітамінів та мінералів. Серед них – гранатовий сік.

Сьогодні ми розповімо про його корисні властивості. Запевняємо, після прочитання цієї статті цей напій стане невіддільною складовою вашого раціону.

Гранати

гранати

Росте цей надзвичайно поживний фрукт на гранатовому дереві, яке цвіте у весняно-літній період (здебільшого від квітня до травня) та може досягати трьох метрів заввишки.

Гранат вперше почали вирощувати в Азії, проте зараз цей фрукт росте й поблизу Середземного моря (зокрема на Канарських островах), а також у Південній Америці, Австралії та Південній Африці.

Широко використовувати гранат у їжу розпочали у селах у засушливих регіонах, коли селяни зрозуміли, що цей продукт має тривалий термін зберігання. Цей фрукт чудово підходив для довготривалих подорожей, адже він залишався свіжим упродовж кількох тижнів.

Відомо, що гранат був популярним і у єгиптян, які застосовували його для приготування вина. Гранатові дерева вирощували й у Висячих садах у Вавилоні, а Гіпократ свого часу радив лікувати плодами гранатового дерева хворих на лихоманку.

Згадки про гранат можна натрапити ще у Біблії, а до Європи він потрапив завдяки берберам.

Є чимало цікавих звичаїв та вірувань, пов’язаних з гранатом.

Наприклад, греки вважають, що перше гранатове дерево посадила Афродіта. На острові Ява цей фрукт використовують у ритуалах, пов’язаних з вагітністю, а у Китаї його дарують на весіллі молодятам з побажаннями швидкого поповнення у родині.

Корисні властивості гранатового соку

Ми певні, що після прочитання цієї інформації вам вже кортить скуштувати смачний та солодкий гранат. Утім, не менш корисним є й сік, вичавлений з цього ароматного фрукта.

Гранатовий сік вважають потужним джерелом поживних речовин, адже він багатий на вміст таких мінералів, як кальцій, залізо та калій, вітамінів А, С, Е та В5, а також клітковини.

Серед інших переваг гранатового соку можна виділити такі неймовірні корисні властивості цього напою.

Гранатовий сік є потужним антиканцерогеном

Звісно, цей напій не є панацеєю від раку, проте він полегшує перебіг онкологічних захворювань та є чудовим доповненням до традиційних лікувальних засобів.

Гранатовий сік радять вживати хворим на рак, адже він містить компоненти, які здатні послаблювати та навіть цілковито руйнувати ракові клітини.

Чоловікам для профілактики раку простати рекомендовано випивати одну склянку гранатового соку щодня.

Гранатовий сік володіє очищувальними властивостями

гранатовий сік у склянці

Гранатовий сік є незамінним напоєм для покращення роботи печінки, адже він володіє здатністю виводити з організму токсини. Ба більше, сік граната очищує кров від шкідливих речовин.

Для покращення кровообігу рекомендовано вживати одну склянку гранатового соку щодня протягом трьох місяців. Крім того, завдяки високому вмісту лимонної кислоти, калію та води гранат сприяє виведенню з організму рідини та покращує роботу нирок.

Ми радимо регулярно вживати гранатовий сік хворим на гіпертонію та гіперурікемію, а також пацієнтам з каменями у нирках.

Гранатовий сік допоможе перебороти стрес

Склянка гранатового соку щоранку натщесерце насичує організм енергією, допомагає зосередитися та сприяє покращенню настрою.

Ба більше, цей корисний напій зменшує симптоми хвилювання та допомагає швидше владнати стресову ситуацію. Спеціалісти рекомендують пити гранатовий сік хворим на безсоння та хронічну втому, щоб заспокоїти організм та розслабити м’язи.

Цей напій покращує роботу серця

сік з граната

Радимо пити гранатовий сік для зменшення рівня холестерину у крові та профілактики гіпертонії (підвищеного кров’яного тиску).

Крім того, цей корисний напій є чудовим натуральним засобом для профілактики атеросклерозу. Регулярне вживання гранатів є чудовим способом профілактики появи атеросклеротичних бляшок та тромбів на стінках артерій.

В університеті м. Неаполь (Італія) було проведено дослідження впливу гранатового соку на організм людини. Добровольці, які погодились взяти участь в експерименті, повинні були вживати гранатовий сік щодня впродовж двох тижнів. Результати дослідження довели, що в учасників експерименту показники систолічного артеріального тиску зменшилися на 5%.

Завдяки високому вмісту калію гранатовий сік є незамінним продуктом для пацієнтів з високим кров’яним тиском. Цей напій також містить азотну кислоту, яка допомагає розслабити м’язи, сприяє розширенню кровоносних судин та покращує кровотік.

Сік граната стимулює роботу мозку

Дослідження, проведене на базі університету м. Вашингтон (США), довело, що регулярне вживання гранатового соку під час вагітності є чудовим методом профілактики розвитку фізичних вад у ембріона, а також є незамінним напоєм при вигодовуванні недоношених та слабких дітей.

Коли дитина народжується раніше встановленого терміну, її мозок недоотримує належну кількість кисню.

Гранатовий сік допомагає відновити роботу мозку та запобігти розвитку таких складних захворювань, як синдром Альцгеймера.

Сік зі свіжих гранатів допомагає боротися з ожирінням

І самі гранати, і свіжий гранатовий сік допомагають боротися із зайвими кілограмами. Ці продукти є незамінними для тих, хто слідкує за своєю вагою, адже вони сприяють виведенню з організму токсинів та зайвої рідини, а також забезпечують довготривале відчуття ситості.

Гранат корисно вживати людям, які активно займаються спортом, адже він насичує організм енергією.

Гранат володіє противірусними властивостями

гранатовий сік та гранати

Завдяки високому вмісту антиоксидантів гранати мають здатність зміцнювати імунну систему та захищати організм від різноманітних вірусних захворювань, які часто турбують взимку.

Регулярно вживаючи гранатовий сік упродовж осіннього періоду, ви зможете підвищити шанс уникнути грипу, застуди та інших вірусних інфекцій у холодну пору року.

Інші корисні властивості гранатового соку

Звісно, ми перерахували не всі неймовірні властивості гранатів та соку, вичавленого з цих поживних фруктів. Ось ще кілька переваг регулярного споживання цього соку:

 • Гранат має здатність запобігати передчасній появі зморщок.
 • Він допомагає від діареї, болю в шлунку та нудоти.
 • Гранат збільшує кількість активних сперматозоїдів.
 • Цей фрукт сприяє зміцненню хрящів.
 • Гранати полегшують симптоми менопаузи.
 • Вони допомагають організму засвоювати залізо з продуктів, тим самим запобігаючи розвитку анемії.
 • Гранати допомагають боротися з набряками.
 • Вони полегшують симптоми фарингіту, синуситу та отиту.
 • Гранат полегшує перебіг геморою, кон’юктивіту та дизентерії.
 • Ці фрукти підвищують сексуальне бажання.
 • Гранат є незамінним у раціоні професійних атлетів.

Переконайтесь у чудодійній силі гранатового соку на власному досвіді, адже цей напій є неймовірно смачним та корисним.

 • Gil, M. I., Tomas-Barberan, F. A., Hess-Pierce, B., Holcroft, D. M., & Kader, A. A. (2000). Antioxidant activity of pomegranate juice and its relationship with phenolic composition and processing. Journal of Agricultural and Food Chemistry48(10), 4581–4589. https://doi.org/10.1021/jf000404a
 • Jurenka, J. (2008, June). Therapeutic applications of pomegranate (Punica granatum L.): A review. Alternative Medicine Review.
 • Guenther, L. (2015, April 3). Pomegranate. Wasafiri. Routledge,. https://doi.org/10.1080/02690055.2015.1011403