Дослідження пов'язують депресію з раком

Дослідження показали, що депресія збільшує ризик розвитку раку. Хоча це не привід одразу непокоїтися, адже депресія - це також знак, що прийшов час краще дбати про своє фізичне та психічне здоров'я. Завдяки цьому ви зможете запобігти різноманітним хворобам і краще почуватися.

Останнє оновлення: 18 лютого, 2019

Нещодавні дослідження виявили, що люди, які тривалий час живуть із симптомами депресії мають вищий ризик померти від раку.

Чи справді існує зв’язок між депресією та раком?

Депресія – це результат складної взаємодії соціальних, психологічних і біологічних чинників.

Вона може стати поштовхом до численних змін на різних етапах вашого життя.

Утім якщо ви постійно страждаєте на депресію, це може негативно впливати на стан організму. Один із таких наслідків – рак.

Хочете знати про депресію більше? Читайте: 6 харчових звичок, які спричиняють тривогу та депресію

Доказ взаємозв’язку між депресією та раком

Декілька досліджень виявили зв’язок між депресією та підвищеною ймовірністю розвитку різних типів пухлин.

Одне з них, проведене у Великобританії, засновувалося на клінічному аналізі понад 160 000 дорослих пацієнтів. За його результатами:

  • у багатьох людей були повторювані психологічні проблеми;
  • ті, хто страждав на психологічні розлади, мали вищий ризик померти від раку, пов’язаного з підшлунковою залозою, простатою або товстою кишкою.

А втім, немає жодних доказів, що саме депресія спричиняє ракові пухлини. Дослідники дуже чітко дали зрозуміти, що результати цього дослідження важливі лише для статистики.

Інші дослідження депресії

Ці й інші дослідження доповнюються немалою кількістю фактичних доказів, які підтверджують один висновок.

Взаємодію між фізичним і психічним здоров’ям уже не раз було доведено. Наприклад, є очевидні докази взаємозв’язку між симптомами депресії та тривожними розладами з розвитком захворювань серцево-судинної системи.

Гормональний дисбаланс

Причиною взаємозв’язку між раком і депресією є гормональні дисбаланси. Зрештою, депресія призводить до підвищеного вироблення кортизолу. А таке порушення може спричинити інші проблеми зі здоров’ям.

Крім цього, пригнічуються природні механізми організму, які відповідають за репарацію ДНК. Це ослаблює захист проти раку.

Ще один дуже важливий момент полягає в тому, що люди, схильні до частих нападів депресії, частіше зловживають алкоголем, курять і страждають на ожиріння.

 Як вам відомо, ці три чинники також сприяють розвитку раку.

Психологічний стрес і депресія

Люди переживають психологічний стрес, коли знаходяться під психічним, фізичним чи емоційним тиском.

Іноді трохи стресу не завадить.

Однак якщо він дуже сильний і ви постійно або регулярно перебуваєте в стресовому стані, це може мати серйозні наслідки на фізичне та психічне здоров’я.

Коли людина переживає напад стресу, організм реагує на цей тиск, виділяючи кортизол.

Цей гормон призводить до збільшення тиску крові. Крім того, він пришвидшує серцевий ритм і підвищує концентрацію цукру в крові.

Хоча такі зміни в організмі дають можливість отримати більше енергії для боротьби зі стресом, правда в тому, що вони також супроводжуються певними ризиками для здоров’я.

Надмірний стрес може призвести до захворювань

Хронічний стрес, який має високу інтенсивність або довго триває, може спричиняти проблеми із сечовиділенням, травленням та призводити до змін у фертильності й імунній системі.

Крім того, люди, які живуть у постійному стресі, також мають більшу схильність до виникнення інших поширених захворювань.

Це стосується грипу, застуди, головного болю та розладів сну, а також захворювань, про які ми розповідаємо в цій статті, – тривоги та депресії.

Контроль за стресом і перевірка на рак

Люди, яким уже діагностували рак, мають навчитися контролювати свій психологічний стрес і депресію.

Перш за все, важливо знайти емоційну та соціальну підтримку. Це допоможе зменшити тривогу та полегшить наслідки депресії та негативних переживань. Крім того, правильне ставлення до хвороби дасть змогу зменшити інші симптоми, які виникають через знижений захист організму, або запобігти їх появі.

Як контролювати стрес і депресію

Певні психологічні техніки можуть справді допомогти подолати стрес і депресію.

Це стосується йоги, медитації, релаксації тощо.

Крім того, існують інші терапевтичні методи, які дозволяють зняти психологічний стрес.

У цілому, здоровий спосіб життя, належний догляд за тілом і розумом, правильне харчування та повноцінний сон – ось дуже ефективні засоби для боротьби зі стресом, депресією, тривогою й іншими схожими захворюваннями.

Це може вас зацікавити ...
Моє здоров'яRead it in Моє здоров'я
Наночастинки з чайного листя здатні вбивати ракові клітини легенів

Наночастинки, що містяться в чайному листі, дуже корисні для лікування певних захворювань, зокрема раку.  • Almagiá, Enrique Barra. “Apoyo social, estrés y salud.” Psicología y salud 14.2 (2014): 237-243.
  • Blair, Thalia. Terapias naturales contra el estrés y la ansiedad: Conozca los signos de estos desórdenes nerviosos y los mejores tratamientos para atajarlos. Robinbook, 2017.
  • Thompson, Nina. Remedios naturales para la mujer: Los mejores remedios de la medicina natural para la salud de la mujer. Robinbook, 2017.
  • Vazquez Guzman MA. 2014. Hábitos alimentarios, ansiedad y depresión. Extraído de: http://scielo.isciii.es/pdf/sm/v70n1/original3.pdf
  • ingenium.org. Hábitos en personas con depresión oculta. Extraído de: http://ingenium.org.mx/site/images/boletines/Los11habitosPersonasDepresionOculta.pdf