Дефіцит вітаміну С: 8 очевидних симптомів

Окрім зміцнення імунної системи, вітамін С необхідний для відновлення клітин. Без цього вітаміну рани довше загоюються. Дізнайтеся більше про дефіцит вітаміну С з цієї статті!
Дефіцит вітаміну С: 8 очевидних симптомів

Останнє оновлення: 18 грудня, 2018

Не секрет, що вітаміни відіграють важливу роль. Вони є вкрай важливими для здоров’я та сприяють правильній роботі організму. А дефіцит вітаміну С може призвести до серйозних негативних наслідків в вашому організмі.

Саме вітамін С є одним із найбільш відомих і важливих не тільки тому, що він необхідний для посилення імунної системи, але й також тому, що він відіграє роль у багатьох процесах.

Регулярне споживання вітаміну С приносить неабияку користь, як-от збільшення кровотоку та клітинного росту, а також зменшення шкоди, спричиненої окисленням.

Крім того, необхідно правильно вбирати залізо і використовувати кальцій. У свою чергу, кальцій надає безліч цікавих переваг.

З усіх цих причин дефіцит вітаміну С може викликати серію негативних реакцій в організмі людини. Вони безпосередньо впливають як на фізичне, так і на психічне здоров’я.

Спочатку це важко помітити, але з часом починають виникати деякі симптоми, які стають дедалі очевиднішими.

Погляньмо на них!

1. Потоншення та випадіння волосся

випадіння волосся через дефіцит вітаміну С
Потоншення та випадіння волосся зазвичай пов’язані з кількома чинниками. Ці чинники можуть спричинити погіршення стану шкіри голови та волосся.

Серед них дефіцит вітаміну С є загальною причиною, адже він є основним поживним елементом для підтримки колагену та білків, які забезпечують міцність волосся.

Раціон, яка не містить продуктів із цим вітаміном, може спричинити сухість, випадіння волосся та схильність до облисіння.

2. Повторні інфекції через дефіцит вітаміну С

Люди з дефіцитом вітаміну С, як правило, мають більше інфекцій, ніж ті, які споживають належну кількість, щоб залишатися здоровими.

Ця поживна речовина необхідна для систем захисту вашого організму. Низькі рівні цього вітаміну знижують вашу здатність знищувати збудники, які викликають різноманітні захворювання.

Постійні інфекції сечових шляхів, ротові інфекції та алергії на шкірі – це ознаки того, що вам потрібно більше вітаміну С.

3. Зміни настрою

дефіцит вітаміну С і зміни настрою

Попри те, що більшість людей це ігнорує, цей вітамін пов’язаний із вашим емоційним здоров’ям.

Достатня кількість його дає вам психічну стабільність, спокій і контроль над гормонами, які викликають поганий настрій.

Низькі рівні в організмі можуть спричинити дратівливість, стрес і негативні емоції, які впливатимуть на нас.

4. Втома

Втома або постійне відчуття виснаження – це симптом, який виникає з багатьох причин і проблем зі здоров’ям.

Дефіцит вітаміну С не є винятком. Ця поживна речовина необхідна для покращення психічної та фізичної роботи.

Нестача цього вітаміну може перешкоджати відпочинку. Це також підвищує відчуття виснаження.

5. Рани загоюються повільніше

загоєння ран
Ця поживна речовина необхідна для правильної оксигенації та відновлення клітин. У результаті дефіцит вітаміну С в організмі перешкоджає загоюванню ран.

Якщо ви не отримуєте достатньо вітаміну С, поверхневим ранам потрібне більше часу, щоб зцілитися. Крім того, можуть з’явитися синці.

6. Біль у тілі

Постійний біль у тілі потребує звернення до фахівця, оскільки багато чинників можуть викликати цей біль.

Одним із них є нестача дуже поширених поживних речовин. Це особливо актуально тому, що ці поживні речовини безпосередньо впливають на здоров’я м’язів та суглобів.

Наприклад, дефіцит вітаміну С зменшує здатність правильно поглинати деякі мінерали. Це призводить до м’язового ослаблення.

Крім того, це перешкоджає правильному виробництву колагену, що викликає ослаблення хряща, який захищає суглоби.

7. Сухість шкіри

суха шкіра через дефіцит вітаміну С
Щоденне споживання достатньої кількості вітаміну С є однією з найкращих звичок. Це допомагає вам мати гладку, красиву, здорову шкіру.

Ця поживна речовина уповільнює ранню втрату колагену та еластину. Це дві речовини, які відповідають за збереження стійкості та еластичності шкіри.

Регулярне споживання достатньої кількості вітаміну С мінімізує негативний вплив вільних радикалів, сприяє виведенню токсинів і знижує ризик передчасного старіння.

До того ж, це необхідно для правильного зволоження шкіри, адже вітамін С допомагає поглинати поживні речовини та рідини.

8. Серцево-судинні захворювання

Ранній розвиток серцево-судинних захворювань може бути пов’язаний із дефіцитом вітаміну С у раціоні.

Ці розлади викликають різноманітні чинники, однак дефіцит вітаміну С впливає на їхній розвиток.

Його антиоксидантні ефекти зменшують накопичення холестерину. Це також сприяє очищенню вашої крові та усуненню токсинів.

Це важливо для покращення сполучної тканини органу. У результаті він підтримує роботу ваших клітин, вен та артерій.

Ви думаєте, що у вас є дефіцит поживних речовин? Дізнайтеся про природні джерела, які їх містять. Потім покращуйте свої харчові звички, щоб отримати потрібну кількість.  • Manela-Azulay, M., Mandarim-de-Lacerda, C. A., Perez, M. de A., Filgueira, A. L., & Cuzzi, T. (2003). Vitamina C. Anais Brasileiros de Dermatologia. https://doi.org/10.1590/S0365-05962003000300002
    Oro, J. R. D. X., & Donnamaría, M. C. (2006). Acción farmacológica, biofisicoquímica y estructura dinámica de la vitamina C. Acta Farmaceutica Bonaerense.
    Tuero, B. (2000). Funciones de la vitamina C en el metabolismo del colágeno. Rev Cubana Aliment Nutr.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.