Новий препарат проти раку в Іспанії

Новий препарат проти раку випробували під час дослідження виражених стадій пухлин, також його можна використовувати для лікування ранніх стадій раку. Як? Читайте в нашій статті!
Новий препарат проти раку в Іспанії

Останнє оновлення: 02 січня, 2019

Згідно з останніми новинами, дві іспанські лікарні тестують препарат проти раку, який було винайдено іспанськими дослідниками.

Незабаром буде проводитися тестування нового засобу лікування на 24 пацієнтах , які мають пухлини з поганими прогнозами.

Перший етап дослідження раку

дослідження раку і новий препарат проти раку

Це дослідження буде проводитися в лікарні Грегоріо Мараніона та Клінічному університеті Наварри.

На першому етапі дослідження раку п’ять пацієнтів, у яких пухлини не реагують на інші лікування, вже почали використовувати препарат проти раку (BO-112).

Ці п’ять пацієнтів стануть першими з групи, що складає від 12 до 24 пацієнтів з раком, які братимуть участь у першій фазі клінічного дослідження.

Іспанські ліки

Розробка препарату почалася в Національному центрі ракових досліджень (Centro Nacional de Investigaciones Oncológicas, або CNIO). Тепер його розробляють в подібних медичних центрах у Мадриді та Памплоні.

Ліки були розроблені в Іспанії. Проте не пройде багато часу, як вони стануть відомими по всьому світі.

Що стосується термінів, перші результати досліджень будуть готові в червні.

Перша американська конференція з онкологічних захворювань відбудеться у червні. Саме там представляють значні успіхи в онкології.

Ліки можуть з’явитися на ринку через три-чотири роки.

Імунотерапія

Імунотерапія – це процес, який еволюціонує лікування раку.

Замість того, щоб безпосередньо боротися з пухлинними клітинами, як це робить традиційна хіміотерапія, імунотерапія атакує рак, використовуючи природні захисні механізми організму людини.

Імунна система не просто стимулюється. Ї ї також привчають виявляти злоякісні клітини.

За умови належного тренування ваші природні захисні механізми зможуть боротися з пухлиною. Імунотерапія знищує пухлини з меншою кількістю побічних ефектів. Таким чином, вона паралельно вивчає супутнє пошкодження здорових тканин.

Ці досягнення поступово змінюють світогляд людей з пухлинами, такими як меланома та рак легенів.

Види пухлин

види пухлин

Імунотерапевтичне лікування вже є на ринку, і ці нові іспанські ліки також будуть додані до списку.

Спочатку вони були призначені для лікування найбільш поширених видів пухлин (пухлин грудей, легенів, яєчників, печінки та ендокринного раку, меланоми, саркоми та інших).

Тим не менш, наразі  для досліджень  обрали пацієнтів з очевидними і доступними пухлинами (у тому числі меланому з шкірними метастазами).

Лікарі будуть колоти препарат безпосередньо в пухлину, за допомогою ультразвуку, щоб депонувати його локально.

Подробиці про новий препарат проти раку

У цілому, цей іспанський препарат проти раку (не імунотерапія) будуть випробовувати  на людях, які безуспішно пройшли доступні процедури.

По-перше, дослідники повинні продемонструвати ефективність нового препарату. Тоді вони зможуть використовувати його на інших ранніх стадіях захворювання, навіть до операції.

Назва препарату, BO-112, вказує на те, що він досі на експериментальній фазі. Однак багато хто має високі сподівання щодо нього.

Загалом, це буде перший препарат, який поєднує два перспективні підходи до боротьби з раком: імунотерапію та аутофагію. Це механізм, який допоміг японському вченому Йосініорі Осумі здобути Нобелівську премію в галузі медицини в 2016 році.

Проте не тільки цей іспанський медичний засіб будуть використовувати. У майбутньому його можуть об’єднати з імунотерапією. Крім того, також перевіряють ці варіанти в клінічних дослідженнях.

Державно-приватна співпраця

діагностика раку

У цілому ці дослідження є чудовим прикладом того, як може виглядати державно-приватна співпраця.

У 2010 році Національний центр онкологічних досліджень (Centro Nacional de Investigaciones Oncológicas, або CNIO) видав ліцензію на лікарські засоби молодій іспанській компанії. Це була невелика біотехнологічна компанія, Bioncotech, яка народилася в процесі співробітництва.

Дослідження очолювала Марісол Соенгас, керівник групи Melanoma Bioncotech.

За її словами:

“Вчені зазвичай мають небагато шансів побачити результати лікування пацієнта безпосередньо з лабораторії. Це клінічне дослідження є результатом співпраці дослідників багатьох різних дисциплін на чолі з фантастичною командою Bioncotech. Ми в CNIO дуже пишаємось цим великим кроком”.

Результати цих досліджень будуть представлені на найбільшій онкологічній конференції у світі –  Американському об’єднанні клінічної онкології (ASCO) . Вона відбудеться в Чикаго з 2 по 6 липня.  • Anel, A., Martínez-Lostao, L., & Pardo, J. (2015). Second meeting of the Spanish Immunotherapy Group GEIT (Grupo Español de Inmunoterapia), January 16, 2015, in Zaragoza, Spain.
  • Misra, R., Acharya, S., & Sahoo, S. K. (2010). Cancer nanotechnology: Application of nanotechnology in cancer therapy. Drug Discovery Today. https://doi.org/10.1016/j.drudis.2010.08.006
  • Gottesman, M. M. (2002). Mechanisms of Cancer Drug Resistance. Annual Review of Medicine. https://doi.org/10.1146/annurev.med.53.082901.103929

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.