Звичайний аналіз крові може виявити наявність пухлини в організмі

Через зміни ДНК відмерлих клітин, що потрапляють у кров, простий аналіз крові може допомогти виявити, які тканини уражені пухлиною.
Звичайний аналіз крові може виявити наявність пухлини в організмі

Останнє оновлення: 24 березня, 2022

Рання діагностика раку – це одна із найважливіших задач медичної спільноти, адже важливо якомога раніше виявити наявність пухлини.

Попри прогрес у медицині, досі є труднощі у проведенні спеціальних досліджень, коли лікарі мають підозру про наявність раку.

На сьогодні є клінічні дослідження та аналізи, які допомагають виявити злоякісні клітини в організмі. Це дуже просто виконати.

Серед досліджень, аналіз крові вважають найефективнішим. Зрештою, можна виявити наявність пухлини, ідентифікуючи ДНК, які формують клітини пухлини, коли вони відмирають. Однак це дуже поверхневі дослідження, вони не визначають місце утворенням пухлини.

На щастя, ситуація змінюється. Усе завдяки новому дослідженню, проведеному групою біоінженерів Каліфорнійського університету в  Сан-Дієго .

Фахівці змогли розробити новий вид аналізу крові, який не тільки виявляє рак, але й також вказує на його локалізацію.

Новий аналіз дозволяє провести ранню діагностику. Разом з тим, він також може допомогти пацієнтам уникнути оперативних хірургічних процедур .

Дослідження, щоб виявити наявність пухлини

пробірки з аналізом крові

Біоінженери Каліфорнійського університету розробили новий вид аналізу крові, який відрізняється від досі відомих аналізів. Провівши таке дослідження, лікарі зможуть діагностувати рак на ранній стадії .

Результати дослідження були опубліковані в журналі Nature Genetics . У цій статті хочемо наголосити на важливості наукового прориву, коли йдеться про серйозні захворювання.

Провівши експеримент, вчені виявили, що пухлина починає рости у певних частинах нашого організму, злоякісні клітини конкурують зі здоровими за місце та за поживні речовини. У цьому процесі боротьби клітини починають помирати.

ДНК відмерлих клітин потрапляють у кров, а тому це полегшує виявлення тканин, які були уражені.

медпрацівник бере кров для аналізу

Вчені ідентифікували ДНК маркери для різних типів клітин, що є основою для визначення виду пухлини. До того ж, вони виявили метильований алель CpG всередині молекул ДНК.

Унікальна клітинна особливість

Загалом, науковці можуть ідентифікувати кожну тканину тіла відповідно до їхніх унікальних характеристик метильованих алелей.

Кун Жанг, професор біоінженерії Каліфорнійського університету в Сан-Дієго, а також керівник проектного дослідження, пояснив:

«Ми зробили таке відкриття випадково.   Спочатку ми дотримувались традиційного підходу і просто шукали, звідки походять онкомаркери . Але ми також помітили  маркери інших клітин і зрозуміли, що якщо об’єднаємо обидва набори маркерів разом, ми могли б фактично визначити наявність пухлини чи її відсутність , а також місце росту пухлини ”.

Для тестування методики вчені створили базу даних, до якої залучили всі метильовані зразки CpG , що є в організмі людини .  Перелік такий:

  • Печінка
  • Кишківник
  • Товста кишка
  • Легені
  • Мозок
  • Нирки
  • Селезінка
  • Підшлункова залоза
  • Кров
тромб у капілярі

Водночас вони здійснили аналіз пухлини та вивчили зразки крові, взяті з Онкологічного центра Мура при Каліфорнійському університеті. Це допомогло їм виявити специфічні генетичні маркери раку.

Крім того, вони дослідили різноманітні зразки крові з наявними клітинами пухлин та без них. З цього зробили висновок, що змогли виявити ракові маркери в метильованих зразках тканин пацієнтів.

У результаті цього експерти визначили аналіз як подвійний процес автентифікації.

Попри результати, група дослідників досі є обережною. На сьогодні це лише експериментальний варіант.  

«Щоб перевести це дослідження та стадію клінічного випробування, потрібно попрацювати спільно з онкологами для подальшої оптимізації та поліпшення методики», – розповідає Жанг.

Однак перспектива обнадійлива, це цікаві результати дослідження, щоб виявити наявність пухлини.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.