Основні симптоми каменів у нирках

Симптоми каменів у нирках дуже легко сплутати з ознаками інших захворювань. Утім, якщо ви помітили один або кілька подібних симптомів, ми рекомендуємо неодмінно звернутися до лікаря якомога швидше.
Основні симптоми каменів у нирках

Останнє оновлення: 19 березня, 2019

Усім відомо, що нирки відіграють важливу роль у процесі очищення організмі від шкідливих токсинів. Звісно, ми цього не помічаємо, проте наші нирки справді активно працюють цілодобово, щоб фільтрувати та виводити з організму майже всі відходи, які потрапляють у кров.

Оскільки нирки працюють дуже інтенсивно, при будь-яких порушеннях в їхній роботі мінеральні солі та інші хімічні сполуки починають кристалізуватися та формувати камені у нирках.

Ця проблема є досить серйозною, адже наявність каменів у нирках може призвести до обструкції сечових протоків. При цьому людина відчуває больові відчуття та дискомфорт під час сечовипускання, що значно погіршує якість життя хворого.

Зверніть увагу, що розмір каменів у нирках може бути різним. У будь-якому випадку дуже важливо вчасно позбутися каменів з метою ефективної профілактики інфекційних процесів та інших серйозних ускладнень.

Саме тому в цій статті ми зібрали основні симптоми каменів у нирках. Озброївшись цією інформацією, ви зможете швидше розпізнати проблему та якнайшвидше розпочати лікування.

Дізнайтеся більше з цієї статті!

Найбільш поширені симптоми каменів у нирках

1. Часті позиви до туалету та больові відчуття під час сечовипускання

біль під час сечовипускання

Якщо ви помітили будь-які зміни характеру сечовипускання, радимо неодмінно звернутися до лікаря, адже цей неприємний симптом є тривожним сигналом про наявність порушень у роботі сечової системи.

 • Постійні позиви до туалету, які супроводжуються больовими відчуттями у нижній частині живота, можуть свідчити про присутність каменів у нирках.
 • Кількість сечі у цьому випадку суттєво збільшується, проте хворий однаково відчуває спазми у сечовому міхурі.
 • Біль стає більш інтенсивним, коли камені починають рухатися від жовчного міхура до уретри (сечового каналу).

2. Біль у спині

Зазвичай дискомфортні відчуття у спині асоціюють із ушкодженням або розтягненням м’язів. Утім, не варто забувати, що біль у спині може також виникати за наявності каменів у нирках.

 • Гострий біль у спині (особливо якщо він виникає тільки з одного боку тулуба) дуже часто турбує хворих на обструкцію, яка виникає через утворення кристалів у нирках.
 • Зверніть увагу, що біль може бути неймовірно сильним та навіть нестерпним. При цьому дискомфорт турбує не тільки у боці, але й у нижній частині живота та спині.
 • Іноді больові відчуття є настільки сильними, що тіло людини наче пульсує та стає надміру чутливим.

3. Нудота та блювота

нудота та блювота є симптомами каменів у нирках

Всім відомо, що такі неприємні симптоми, як нудота та блювота, дуже часто з’являються у результаті розладів травлення.

Утім, якщо ці симптоми турбують вас надто часто та супроводжуються болем у спині та частими позивами до туалету, краще звернутися до лікаря якомога швидше.

 • Зазвичай нудота та блювота виникають тоді, коли камені у нирках значно збільшуються у розмірах та блокують сечові протоки.
 • Ці симптоми з’являються через нездатність нирок очищувати організм від шкідливих відходів.

4. Кров у сечі

Будьте дуже обережними! Якщо ви помітили кров під час сечовипускання, негайно зверніться до лікаря!

 • Поява крові під час сечовипускання може свідчити про порушення у роботі нирок або інші серйозні інфекційні процеси в організмі.
 • Якщо у вас є камені у нирках, сеча може набувати рожевого, червонуватого або коричневого відтінків.
 • Кров під час сечовипускання часто з’являється у разі блокування уретри каменями.

5. Неприємний запах сечі

симптоми каменів у нирках - неприємний запах сечі

Якщо нирки перестають виконувати свої функції належним чином через наявність каменів або ниркову недостатність, запах сечі стає дуже неприємним. Ви будете помічати ці негативні зміни під час кожного сечовипускання.

 • Причиною появи неприємного запаху сечі є надмірне накопичення в організмі шкідливих токсинів. Через закупорення сечових каналів ниркам не вдається ефективно виводити ці речовини з організму.
 • При цьому також відбувається надмірний ріст хвороботворних бактерій, які провокують розвиток інфекційних процесів.

6. Нездатність довго перебувати у сидячому положенні

Пацієнти, які вчасно не займаються лікуванням каменів у нирках, можуть відчувати сильний тиск під час перебування у сидячому положенні.

 • Кристали, що поступово збільшуються у розмірах, блокують сечові протоки. Зазвичай це супроводжується сильним напруженням та болем у черевній та поперековій ділянках.
 • Дискомфорт стає менш помітним, коли людина не сидить, а стоїть. Утім, не варто боротися з цією проблемою самостійно. При появі цих неприємних симптомів одразу зверніться до лікаря, щоб запобігти розвитку серйозних ускладнень.

7. Висока температура та озноб

втома свідчить про камені у нирках

Якщо вчасно не розпочати боротьбу з каменями у нирках, то активність роботи нирок почне поступово спадати. Тим часом шанси розвитку інфекції сечових шляхів значно зростають.

 • Висока температура або озноб завжди є ознакою атаки внутрішніх систем організму хвороботворними мікробами, навіть якщо цей стан є тимчасовим.
 • Підвищення температури відбувається поступово, проте воно завжди свідчить про погіршення самопочуття та розвиток запального процесу.

8. Запалення

Накопичення мінеральних солей та токсинів у нирках провокує розвиток запального процесу у системах організму, навіть якщо розмір каменів у нирках є маленьким.

 • У пацієнтів з каменями у нирках дуже часто з’являються помірні ознаки запалення з обох боків тіла, одразу над нирками.
 • Якщо вчасно не розпочати боротьбу з проблемою, може виникнути відчуття здуття у животі та в районі промежини.

А вам доводилося стикатися з порушеннями у роботі нирок? Якщо ви помітили згадані вище симптоми каменів у нирках, неодмінно одразу зверніться до лікаря. Після ретельного обстеження спеціаліст зможе встановити точний діагноз та підібрати ефективне лікування.

Це може вас зацікавити ...
Лікування каменів у нирках імбирним чаєм з куркумою
Моє здоров'яНаписав та перевірив Моє здоров'я
Лікування каменів у нирках імбирним чаєм з куркумою

Для лікування каменів у нирках допоможе натуральний чай з імбиру та куркуми. Він дозволяє попередити або зменшити небезпечні утворення в сечовивідних шляхах • Esquena S., Millán Rodríguez F., Sánchez-Martín F.M., Rousaud Barón F., Marchant F., Villavicencio Mavrich H.. Cólico renal: Revisión de la literatura y evidencia científica. Actas Urol Esp  [Internet]. 2006  Mar [citado  2018  Oct  24] ;  30( 3 ): 268-280. Disponible en: http://scielo.isciii.es/scielo.php?script=sci_arttext&;pid=S0210-48062006000300004&lng=es.
 • Monrroy Vega Danitza Arminda, Mullisaca Vito Rossy. Cálculos Renales o Nefrolitiasis. Rev. Act. Clin. Med  [revista en la Internet]. [citado  2018  Oct  24]. Disponible en: http://www.revistasbolivianas.org.bo/scielo.php?script=sci_arttext&;pid=S2304-37682011000800005&lng=es.
 • Peña Rodríguez José Carlos. Avances y retos en la fisiopatología y tratamiento de la nefrolitiasis. Acta méd. Grupo Ángeles  [revista en la Internet]. 2016  Sep [citado  2018  Oct  24] ;  14( 3 ): 155-161. Disponible en: http://www.scielo.org.mx/scielo.php?script=sci_arttext&;pid=S1870-72032016000300155&lng=es.
 • Wells, Keith A. Nephrolithiasis with unusual initial symptoms. Journal of Manipulative & Physiological Therapeutics , Volume 23 , Issue 3 , 196 – 201