Що відбувається, коли ви ігноруєте позиви до сечовипускання?

Проблема з ігноруванням позивів до сечовипускання полягає в тому, що ви накопичуєте токсини, які треба вивільнити, а це може призвести до небажаних інфекцій.
Що відбувається, коли ви ігноруєте позиви до сечовипускання?

Останнє оновлення: 05 грудня, 2018

Кожна людина в певний момент життя ігнорує позиви до сечовипускання.

Зазвичай ви перебуваєте в ситуації, коли неможливо отримати доступ до вбиральні, або ви чимось зайняті на роботі, що утримує вас від походу туди в потрібний час.

Але це не має стати звичкою, оскільки це може мати небажані наслідки. Ось що відбувається у вашому організмі, коли ви чините опір позивам до сечовипускання.

Інфекції сечових шляхів

біль у животі через сечовипускання
Якщо ви належите до тих людей, які схильні ігнорувати позиви до сечовипускання на робочому місці, будьте обережні.

Одним із наслідків є інфекції сечових шляхів, зокрема бактеріальні інфекції, які впливатимуть на сечові шляхи.

Причина проста: сеча містить мікроби, і якщо вони перебувають у сечовому міхурі тривалий час, вони можуть призвести до інфекції.

Формування каменів у нирках

Нирки та сечовипускання
У деяких людей утворюються камені в нирках. Якщо у вас є така схильність, і ви звикли стримувати позиви до сечовипускання, ви можете тільки погіршити свій стан.

Дрібні камені в нирках зазвичай виходять з сечею, доки вони дуже крихітні. Проте якщо вони стають більшими, то їх вже не можна таким чином вивести, і ви можете опинитися на операційному столі.

Для того, щоб запобігти утворенню каменів в нирках, важливо пити багато води й ходити в туалет, коли ваш організм сигналізує про це, адже це єдиний спосіб, яким ви можете видалити будь-яке сміття, яке знаходиться в нирках, без погіршення ситуації.

Цистит

Цистит
Якщо ви чините опір позивам до сечовипускання, стінки сечового міхура запалюються, що призводить до стану, відомого як цистит.

Якщо ви відчуваєте біль у ділянці тазу, а коли ви мочитеся, виходить тільки невелика кількість сечі, вам, ймовірно, слід звернутися до лікаря. У вас з’явилися традиційні симптоми циститу.

Набухання сечового міхура

Дискомфорт через утримання сечовипускання
Якби там не було, але ваш сечовий міхур має дуже обмежені можливості й стримування може тільки призвести до його набухання.

Ваш сечовий міхур може вмістити близько трьох чашок води, тож зверніть увагу на це, якщо ви п’єте багато і не маєте можливості дістатися до туалету в найближчому майбутньому.

Про це варто пам’ятати, якщо ви на роботі або маєте важливу нараду.

Коли ваш сечовий міхур повний, рецептори в головному мозку, які відповідають за відправлення сигналу, говорять, що вам потрібно піти в туалет, а сам мозок може викликати сечовипускання при необхідності.

Насправді це не розтягує розмір вашого сечового міхура.

Інші несприятливі побічні ефекти від утримання сечовипускання

висока температура
Якщо ви звикли стримувати позиви до сечовипускання, ви будете відчувати цілу низку побічних ефектів, які можете не співвідносити з цим, але вони все ж пов’язані між собою.

Повернення з сечового міхура і уретри

Це, мабуть, найсерйозніший наслідок. Якщо ви пригнічували бажання помочитися занадто довго, врешті-решт, ваш організм його припинить. Проте натомість він повертатиме сечу в уретру і нирки, що може викликати серйозні інфекції.

Спочатку у вас будуть нормальні позиви до сечовипускання протягом тривалого часу, і сеча буде зберігатися в сечовому міхурі. Але зрештою вона повернеться назад, якщо ви не сходите до туалету вчасно, і це може викликати проблеми зі здоров’ям.

Здуття живота

здуття живота через тримання сечовипускання
Якщо ви не виведете сечу, то будете мати неприємне відчуття здуття.

Окрім цього, ваше тіло все більше і більше звикатимете до утримання цих рідин, і ви не зможете ходити в туалет так само легко, як звикли.

Утримання рідини, окрім дискомфорту, також може призвести до інфекції, тож краще просто ходити в туалет щоразу, коли відчуваєте потребу.  • Al-Badr, A., & Al-Shaikh, G. (2013). Recurrent urinary tract infections management in women: A review. Sultan Qaboos University Medical Journal, 13(3), 359–367
    ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3749018/
  • Matlock, K. A., Tyroch, A. H, Kronfol, Z. N., McLean, S. F., & Pirela-Cruz, M. A. (2013, June). Blunt traumatic bladder rupture: A 10-year perspective. Am Surgery, 79(6), 589-593
    ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23711268
  • Selius, B. A., & Sbedi, R. (2008, March 1). Urinary retention in adults: Diagnosis and initial management. American Family Physician, 77(5), 643-650
    aafp.org/afp/2008/0301/p643.html

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.