Пателлофеморальний больовий синдром: домашні засоби для лікування

Пателлофеморальний больовий синдром - поширена травма для людей, які займаються видами спорту, що передбачають біг або стрибки. Тут ми розповімо вам кілька домашніх засобів.
Пателлофеморальний больовий синдром: домашні засоби для лікування

Останнє оновлення: 24 вересня, 2020

Пателлофеморальний больовий синдром – це біль, який може з’явитися як наслідок пошкодження, м’язової слабкості, перевантаження чи травми. Його назва («коліно бігуна») походить від загальної проблеми зі спортсменами, які багато займаються бігом та стрибками.

Найпоширеніший симптом – помірний біль у передній частині коліна. Він збільшується під час бігу, підйому і спускання сходами або тривалого сидіння. Він може також погіршитися, коли людина встає на коліна або присідає.

Хоча це може бути незначною проблемою, найкраще звернутися до лікаря або фізіотерапевта, щоб отримати точний діагноз. Професіонал зможе визначити, потрібна програма реабілітації, ліки чи хірургічне втручання.

Зараз також є деякі домашні засоби, які можуть допомогти тимчасово зняти біль. Однак майте на увазі, що вони не є першим варіантом, і ви повинні використовувати їх лише для незначних випадків. Які є домашні засоби для лікування коліна бігуна? Ми розповімо вам більше про це.

Які засоби допоможуть лікувати пателлофеморальний больовий синдром

Згідно з інформацією з «Відкритого журналу спортивної медицини», кожен випадок коліна бігуна різний, оскільки є безліч різних причин його появи. Тому варто поговорити зі своїм лікарем перед тим, як спробувати будь-який домашній засіб.

Джерело болю можна визначити за допомогою фізичного огляду, рентгенівських знімків, КТ або МРТ. Дізнавшись причину, лікар може порекомендувати відпочинок, сеанси фізичної терапії, знеболювальні засоби, підпірки або навіть хірургічне втручання, якщо немає нехірургічних варіантів.

Тепер погляньмо, які домашні засоби ви можете спробувати, якщо у вас пателлофеморальний больовий синдром. Як і з медичним лікуванням, необхідно супроводжувати їх відпочинком або уникати занять, що вимагають надмірних зусиль.

Пакети з льодом

як лікувати Пателлофеморальний больовий синдром
Одним із перших кроків для полегшення болю в коліні бігуна є спроба зменшити запалення. Застосування чогось холодного може стати в пригоді. Ви можете обернути кубики льоду тканиною або прикласти пакет з льодом.

Як відзначається у системній праці «Фізична терапія у спорті», терапія холодом позитивно впливає на зменшення набряків колін. Однак потрібні додаткові докази, щоб побачити, як це конкретно допомагає у випадку коліна бігуна.

Тому ви не повинні використовувати це як єдиний варіант лікування. Ви повинні застосовувати його з обережністю, оскільки дослідження показують, що це може призвести до проблем, якщо ви зробите це неправильно. Наприклад, ви можете спалити шкіру або нашкодити нервам, якщо занадто довго залишати лід.

Отже, коли ви застосовуєте пакет з льодом, обов’язково обмотуйте його тканиною або спеціальним пакетом. Крім того, використовуйте його лише протягом короткого періоду часу. Якщо у вас погана реакція, негайно припиніть застосування.

Корінь імбиру

У традиційній медицині корінь імбиру застосовують для лікування різних проблем. Насправді наукова література може підтвердити багато його властивостей.

Огляд, опублікований у журналі «Strength and Conditioning Research», свідчить про те, що його протизапальні та знеболювальні властивості корисні для заспокоєння болю спортсменів. Насправді його дія подібна до дії нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗЗ), але без побічних ефектів.

Ви можете отримати ці властивості завдяки його натуральним екстрактам. Ви можете використовувати їх місцево в мазях або пити імбирний чай. Для цього додайте столову ложку меленого імбиру в склянку гарячої води.

Примітка: Останні дослідження показують, що споживання імбиру рідко викликає побічні ефекти. Однак надмірне споживання може спричинити біль у шлунку.

імбир для лікування коліна бігуна

Куркума

Спеції, такі як куркума, також можуть допомогти лікувати пателлофеморальний больовий синдром. Хоча це не першочерговий засіб, її споживання як доповнення може допомогти боротися з болем та запаленням.

Дослідження, опубліковане в «Європейському журналі прикладної фізіології» показало, що куркумін (основна активна сполука куркуми) зменшує кількість запальних хімічних речовин – цитокінів. Завдяки цьому він може допомогти зняти біль у м’язах після інтенсивних вправ.

Медичний журнал «Drug Design, Development and Therapy» повідомляє, що куркумін має протизапальну дію, що допомагає заспокоїти біль у суглобах. Таким чином, це може поліпшити фізичні функції та якість життя.

Ви можете додавати куркуму в невеликій кількості в супи, смузі та інші страви. Крім того, ви можете придбати її в капсулах. Перед споживанням ми рекомендуємо поговорити зі своїм лікарем, особливо якщо ви вагітні або хворі. Хоча куркуму вважають безпечним засобом, для деяких людей це може бути не найкращим варіантом.

Що ще я можу зробити, щоб полегшити пателлофеморальний больовий синдром?

Окрім згаданих засобів та консультації лікаря, є й інші способи лікування коліна бігуна. Йдеться про дотримання збалансованої дієти та обмеження кількості запальних продуктів – ковбас, червоного м’яса, оброблених продуктів тощо. З іншого боку, підтримуйте рівень зволоження та уникайте шкідливих звичок, таких як куріння та вживання алкоголю.

Хоча спочатку добре відпочити, пізніше слід почати займатися помірними фізичними навантаженнями. Щоб зробити це безпечно, найкраще проконсультуватися з фізіотерапевтом і слідувати рекомендаціям. Якщо є ознаки проблем, якомога швидше зверніться до лікаря.  • Halabchi F, Abolhasani M, Mirshahi M, Alizadeh Z. Patellofemoral pain in athletes: clinical perspectives. Open Access J Sports Med. 2017;8:189–203. Published 2017 Oct 9. doi:10.2147/OAJSM.S127359
  • Martimbianco, A. L. C., Gomes da Silva, B. N., de Carvalho, A. P. V., Silva, V., Torloni, M. R., & Peccin, M. S. (2014, November 1). Effectiveness and safety of cryotherapy after arthroscopic anterior cruciate ligament reconstruction. A systematic review of the literature. Physical Therapy in Sport. Churchill Livingstone. https://doi.org/10.1016/j.ptsp.2014.02.008
  • Markert, Summer. (2011). The Use of Cryotherapy After a Total Knee Replacement. Orthopaedic nursing / National Association of Orthopaedic Nurses. 30. 29-36. 10.1097/NOR.0b013e318205749a.
  • Wilson, P. B. (2015, October 1). Ginger (Zingiber officinale) as an analgesic and ergogenic aid in sport: A systemic review. Journal of Strength and Conditioning Research. NSCA National Strength and Conditioning Association. https://doi.org/10.1519/JSC.0000000000001098
  • Nikkhah Bodagh M, Maleki I, Hekmatdoost A. Ginger in gastrointestinal disorders: A systematic review of clinical trials. Food Sci Nutr. 2018;7(1):96–108. Published 2018 Nov 5. doi:10.1002/fsn3.807
  • Nicol, L. M., Rowlands, D. S., Fazakerly, R., & Kellett, J. (2015). Curcumin supplementation likely attenuates delayed onset muscle soreness (DOMS). European Journal of Applied Physiology115(8), 1769–1777. https://doi.org/10.1007/s00421-015-3152-6
  • Chin, K. Y. (2016, September 20). The spice for joint inflammation: Anti-inflammatory role of curcumin in treating osteoarthritis. Drug Design, Development and Therapy. Dove Medical Press Ltd. https://doi.org/10.2147/DDDT.S117432

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.