Колінний остеоартрит: натуральні засоби

Колінний остеоартрит може призвести до больових відчуттів та запалення суглобів через їхнє поступове зношення. Ми рекомендуємо взяти на озброєння кілька ефективних вправ, з допомогою яких можна зменшити симптоми захворювання.
Колінний остеоартрит: натуральні засоби

Останнє оновлення: 15 серпня, 2020

Колінний остеоартрит є дегенеративним захворюванням, яке вражає колінні суглоби. Зазвичай ця хвороба виникає у жінок віком від 60 років. Причиною розвитку колінного остеоартриту є прогресивне зношення та поступова втрата хрящової тканини.

Сьогодні ми поділимося кількома вправами, які допоможуть зняти неприємні симптоми, пов’язані з колінним остеоартритом. Безумовно, дуже важливо запастися терпінням та бути дисциплінованими, і тоді вам вдасться не лише зменшити больові відчуття, але й значно сповільнити процес поступового зношення колінного суглоба.

Що потрібно знати про колінний остеоартрит?

На жаль, колінний остеоартрит може погіршити здатність людини вільно пересуватися та вести звичний активний спосіб життя. Утім, симптоми та серйозність фізичного стану може варіюватися залежно від особливостей організму хворого. Єдиною спільною характеристикою, яка об’єднує всіх хворих на колінний остеоартрит – це прогресивне зношення колінних суглобів.

Звісно, розвиток хвороби відбувається поетапно. На першій стадії захворювання людина починає відчувати біль, який поступово стає сильнішим. Варто зауважити, що больові відчуття посилюються, коли людина займається фізичною активністю. Зазвичай хворий відчуває заніміння в нижніх кінцівках через запалення колінних суглобів.

Саме на цій стадії час вживати запобіжних заходів для профілактики прогресування хвороби.

Чи можна вилікувати колінний остеоартрит з допомогою натуральних засобів?

методи лікування остеоартриту

Зауважте, що метод лікування потрібно обирати відповідно до симптомів та особливостей перебігу хвороби. Зазвичай лікарі рекомендують скоригувати щоденний раціон, а також почати регулярно займатися фізичними вправами.

Терапія залежить від інтенсивності симптомів хворого, і передбачає або вживання медикаментів, або навіть хірургічне втручання у складних випадках. На щастя, є ціла низка ліків, які можуть зменшити неприємні симптоми колінного остеоартриту. Утім, при цьому навіть найефективніші препарати не дозволять уникнути поступового прогресування хвороби. Саме тому дуже важливо не забувати про пошук додаткових технік, які допоможуть полегшити самопочуття.

Не забувайте, що зайва вага лише погіршить ваш стан, оскільки вашим колінам доведеться витримувати велике навантаження. Рекомендуємо почати зі схуднення, а для цього варто займатися вправами з низькою інтенсивністю та збалансовано харчуватися.

Дуже важливо вчасно переглянути свій стиль життя та відмовитися від тих занять, які можуть нанести шкоду вашому здоров’ю (зокрема, від бігу). Вірте чи ні, але певні види активності можуть серйозно нашкодити колінним суглобам. Це стосується не лише пробіжок, але й тривалого перебування в незмінному положенні. Ви можете одягати на колінні чашечки спеціальні накладки, які будуть злегка тиснути на коліна та фіксувати їх. Утім, зауважте, що ці накладки не повинні сильно перетискати кінцівки, щоб не перешкоджати нормальному кровообігу.

Вправи, які допоможуть зменшити неприємні симптоми колінного остеоартриту

Повірте, якщо ви будете регулярно виконувати спеціальні вправи вдома, то зможете помітити покращення самопочуття. Звісно, робити це краще під наглядом та за чітко встановленим розкладом. Не забувайте, що займатися спортом потрібно регулярно, а не час від часу. Для прикладу, якщо ви будете виконувати вправи впродовж 6 місяців поспіль, то помітите позитивний результат, проте щойно ви облишите заняття спортом, то наберете ще більше кілограмів, ніж скинули. За можливості фізичне навантаження має стати невіддільною частиною вашого життя.

1. Вправа для розтяжки підколінного сухожилля

вправи для підколінного сухожилля

Після розминки ви можете виконати вправу на розтяжку ніг з допомогою спеціальних еластичних гумок. Вірте чи ні, але під час таких вправ чудово працюють різні групи м’язів.

Ми рекомендуємо виконувати цю вправу на розтяжку щодня після розминки, пішої прогулянки чи просто зробивши кілька рухів перед заняттям. Так ви зможете переконатися, що ваші м’язи добре розігрілися перед виконанням вправ. З допомогою цієї вправи на розтяжку ви зможете зняти заніміння та зробити суглоби більш рухомими. Також ви зможете зменшити больові відчуття та зменшити ризик травмування нижніх кінцівок.

Ось як потрібно виконувати вправу:

 • Перш за все ляжте на спину.
 • Ступню однієї ноги обтягніть спеціальною еластичною гумкою, простирадлом або звичайною футболкою.
 • Одна нога має залишатися в горизонтальному положенні на підлозі. Максимально її випряміть. Іншу ногу підніміть вгору. Потрібно підтягнути ногу до себе максимально близько. Кінчики пальців мають бути випрямленими та дивитися на вас.
 • Затримайте ногу у вертикальному положенні на 15 секунд (якщо можете, тримайте її піднятою довше).
 • Те саме потрібно повторити з іншою ногою.
 • Вправу потрібно виконувати двічі на кожну ногу та зробити три підходи.

2. Вправа для розтяжки литок

колінний остеоартрит та вправа для литок

Якщо ви будете регулярно виконувати вправи для ділянок, що прилягають до коліна, то зможете гарно зафіксувати колінні суглоби.

Дуже важливо піклуватися про те, щоб ноги були не лише підтягнутими та стрункими, але й гнучкими, адже саме ця властивість допоможе полегшити самопочуття при колінному остеоартриті. Не забувайте, що зміцнивши м’язи довкола коліна, ви зможете покращити роботу прилеглих суглобів. Саме тому друга вправа з нашої підбірки полягає в роботі над розтяжкою литок.

 • Перш за все притуліть руки до стіни перед грудьми. При цьому ваше тіло має залишатися у вертикальному положенні.
 • Після цього потрібно наблизити одну ногу до стіни, злегка зігнувши її в коліні. Зауважте, що відривати ступню від підлоги при цьому не варто. Іншу ногу потрібно випростати, опираючись п’яткою на підлогу (дивіться малюнок вище). Коли ви зігнете коліно, то повинні відчути напругу в литці.
 • Затримайтеся в такій позі щонайменше на 30 секунд, а потім повторіть вправу на іншу ногу.
 • Виконуйте вправу тричі на кожну ногу по одному підходу щодня.

3. Вправа на зміцнення чотириголового м’яза

вправа на квадрицепс при колінному остеоартриті

Ця вправа не лише зміцнить суглоби нижніх кінцівок, але й зменшить больові відчуття та знизить навантаження на коліна.

Остання стадія з нашої підбірки призначення для зміцнення чотириголового м’яза стегна. Не забувайте, що цей великий м’яз слугує важливою опорою для колінних суглобів.

 • Для підтримки рекомендуємо взятися руками за кухонну стільницю, стіл чи поруччя або притулитися долонями до стіни.
 • Перенесіть вагу на праву ступню. При цьому потрібно злегка зігнути праву ногу в коліні.
 • Спочатку напружте м’язи в передній частині лівого стегна, щоб ліве коліно залишалося випрямленим, проте не було чітко зафіксованим.
 • Робіть щонайменше по два повторення вправи на кожну ногу.

Погодьтеся, що ці вправи є неймовірно простими, проте з їхньою допомогою ви зможете повернути колінам колишню рухливість. Ба більше, за умови виконання цих вправ ви також зможете зменшити ознаки запального процесу та усунути больові відчуття. Якщо ви будете регулярно займатися спортом, то зможете підтягнути ноги та зробити їх стрункими. Не забувайте час від часу піднімати ноги вгору та виконувати фізичні вправи для зміцнення колінних суглобів.

This might interest you...
Усе, що необхідно знати про остеоартрит
Моє здоров'я
Написав та перевірив Моє здоров'я
Усе, що необхідно знати про остеоартрит

Остеоартрит належить до чисельної групи ревматичних захворювань. Усі ці хвороби об'єднує те, що вони вражають руховий апарат людини.