Помилки, які роблять під час фарбування стін

Якщо ви збираєтеся пофарбувати свій будинок самостійно, спробуйте вибрати якісні матеріали. Також важливо дотримуватися часу сушіння, щоб не зіпсувати фарбування стін.
Помилки, які роблять під час фарбування стін

Останнє оновлення: 18 серпня, 2023

Оскільки стіни подекуди потребують декількох шарів фарби, важливо знати, як їх фарбувати, якщо ви хочете зробити це самостійно. Є багато прийомів, які допоможуть вам отримати хороші покриття. Ви повинні взяти до уваги деякі рекомендації, перш ніж перейти до фарбування стін свого будинку.

Фарбування будинку

Фарбування може бути веселою і навіть приємною справою. Цей процес може допомогти вам зняти стрес і навіть дати вам провести час з сім’єю, тому що кожен може допомогти.

Однак, якщо ви не візьмете до уваги деякі вказівки, фарбування стін вашого будинку може стати кошмаром, тому що немає нічого більш дражливого, ніж намагатися зробити щось для себе і отримати жахливі результати. У цій статті ми розповімо, як розфарбувати будинок і на чому потрібно зосередитися, щоб отримати гарні результати.

Які помилки зазвичай роблять під час фарбування стін

помилки під час фарбування стін
Ось деякі з найбільш поширених помилок, які люди роблять, коли фарбують свій будинок.

1. Не складають список матеріалів

Не радимо фарбувати будинок без попереднього планування, тому що ви можете зрозуміти, що вам не вистачає деяких інструментів або матеріалів, вже в повному розпалі процесу.

Ось стандартний список того, що вам може знадобитися:

  • Достатньо фарби: Розрахуйте квадратні метри стін, які ви збираєтеся пофарбувати, і запитайте в магазині, яку фарбу краще купити.
  • Правильні малярні валики
  • Безпечні сходи або стілець
  • Малярна стрічка
  • Ковдри або старі ганчірки для покриття підлоги або меблів
  • Велике відро
  • Спеціальна щітка для кутів
  • Захист для підлоги та дверей (не газети)
  • Старий одяг, який не шкода заплямувати

2. Використовують неякісну фарбу

Навіть якщо ви бачите розпродаж або набагато дешевшу фарбу, не купуйте погані матеріали. Завжди намагайтеся придбати якісну фарбу, оскільки обробка буде набагато кращою. Якщо ви оберете фарбу низької якості, ви можете не отримати бажаних результатів.

Якщо ви хочете заощадити на кількості фарби, ви можете вибрати дешевші альтернативи, наприклад, розфарбувати одну стіну та поклеїти шпалери на інші.

3. Використовують плівку або газети, щоб захистити підлоги

Якщо ви хочете захистити підлогу перед фарбуванням будинку, ми не радимо використовувати плівку або газету. Ці матеріали легко рухаються, і ви можете наступити на плями фарби, не усвідомлюючи цього, і зафарбувати інші ділянки вашого будинку.

Щоб захистити підлоги, ви повинні ідеально покрити їх ковдрами або старими ганчірками та добре зафіксувати їх у кутах.

4. Не враховують меблі

Вам потрібно просто пофарбувати одну стіну, тому ви не турбуєтеся про захист сусідніх меблів. Проте ви повинні захистити меблі від плям, тож необхідно вкрити їх плівкою або ковдрами. Аналогічно накрийте вікна та двері.

Коротко кажучи, ви повинні захистити будь-які речі та поверхні, які можуть забруднитися. Ви повинні пам’ятати, що ви не професіонал.

5. Обирають кольори, які їм подобаються

Можливо, вашим улюбленим кольором є червоний або фуксія. Проте не варто фарбувати спальню або їдальню цими кольорами. В ідеалі, ви повинні перевірити кольори фарби і вирішити, які найкраще підходять до вашого інтер’єру і меблів.

Немає нічого поганого у зміні уподобань. Однак, перш ніж прийняти остаточне рішення, потрібно переконатися, що ви впевнені!

6. Обирають білий як єдиний варіант

Багато людей вважають за краще не ризикувати, а замість цього просто пофарбувати стіни білим. Це може бути хорошим вибором, якщо ви не професіонал, оскільки біла фарба не вимагає великих обробок.

Білий робить кімнати будинку світлими. Проте охра, брудно-білий або інші світлі кольори передадуть ваш особистий настрій.

7. Вважають, що фарбування приховає недоліки стін

Деякі люди вважають, що фарба приховає вологі місця або тріщини. Однак це абсолютно неправильно. Ви повинні відремонтувати стіни перед їх фарбуванням.

Бажано нанести перший шар ґрунтовки, навіть якщо ви лінуєтеся це зробити.

8. Починають фарбувати посередині стіни

Якщо ви вперше фарбуєте свій будинок, не робіть помилку, починаючи посередині. Фарба завжди капає, тому краще починати з верхнього кута і зупинятися на цоколях.

Щойно вони висохнуть, ви можете рухатися вздовж стіни вгору і вниз.

9. Не дотримуються часу сушіння фарби

Фарбування білим – не те саме, що і фарбування іншими кольорами. В ідеалі, ви повинні витримувати час сушіння фарби і не поспішати, тому що, якщо ви не зачекаєте досить довго або у вас вичерпається терпіння, ви отримаєте погану обробку.

Те ж саме стосується малярної стрічки. Люди зазвичай знімають її одразу, коли закінчують фарбування і, як наслідок, випадково знімають фарбу разом з нею. Тому її потрібно зняти щонайменше через 24 години.

10. Фарбують стелю в біле

Є помилкове переконання, що стелі мають бути білими. Білі стелі можуть зробити приміщення ширшими, але ви можете використовувати інший відтінок, який ідеально поєднується зі стінами, щоб надати вашим стелям особистий та оригінальний дотик.

11. Фарбують кожну кімнату різними кольорами

Якщо у вас є маленькі діти і ви запитаєте їх, якого кольору кімнату вони хотіли б мати, вони можуть назвати синій, зелений, фіолетовий або рожевий. Однак дати волю фантазії і фарбувати кожну кімнату вашого будинку іншим кольором – це дві різні речі.

Так, дитячі кімнати можуть бути винятком. Однак найкраще було б, щоб усі кімнати у вашому домі добре поєднувалися, щоб забезпечити відчуття затишку.

Це деякі з помилок, які люди роблять під час фарбування стін. Зверніть увагу на деталі, дотримуйтесь часу сушіння і, перш за все, вибирайте правильні матеріали.

Ви можете поділитися цими порадами зі своїми знайомими!


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.