Поради: як перестати гризти нігті

Поради: як перестати гризти нігті
Поради: як перестати гризти нігті

Останнє оновлення: 04 листопада, 2018

Хоча дехто може з цим і не погодитися, проте багато людей можуть гризти нігті не через стрес, вподобання чи небажання доглядати за собою. Дуже часто за цією поганою звичкою лежить певне психологічне підґрунтя, а у більшості випадків вона навіть вказує на пережиту у дитинстві травму.

Гризіння нігтів, або оніхофагія, може мати негативні наслідки не тільки з естетичної точки зору, але й у плані здоров’я також. На нігтях знаходяться віруси та бактерї, які можуть спричинити появу серйозної хвороби, якщо через гризіння нігтів потраплять до вашого рота. Окрім цього, ви можете пошкодити нігті, зуби та навіть ясна.

Проте не варто хвилюватись. Якщо ви докладете трохи часу та зусиль, а також скористаєтеся 10 порадами із цієї статті, ваші нігті знову стануть здоровими та красивими.

Чому я гризу нігті?

В основному, нігті формуються завдяки ороговінню мертвих клітин. Людям вони є життєвонеобхідними з багатьох причин. Крім того, за допомогою нігтів можна навіть успішно грати на музичних інструментах, адже вони роблять звук чіткішим.

Процес гризіння нігтів, або оніхофагія, може розпочатися внаслідок простого контакту рук із ротом, зазвичай саме діти часто пхають пальці до рота. Хоча гризіння нігтів і не вважається окремим захворюванням, воно є своєрідним психологічним відхиленням, а тому повинне контролюватися спеціалістами. Є два фактори, що можуть викликати цю погану звичку:

 • Зовнішній: Постійна тривога та надмірна нервозність, спричинені такими буденними проблемами, як сварка з коханою людиною, складне завдання, проблеми на роботі чи нестача грошей. Це призводить до того, що людина втрачає контроль над собою.
 • Внутрішній: Зміни у нервовій системі або емоційні розлади, спричинені дитячими травмами, образами, ревністю, приниженням, проблеми із самооцінкою або постійним бажанням покарати себе за щось. У такому випадку людина гризе нігті роками, і робить це настільки часто і сильно, що може сама собі нанести шкоду.

Якщо ви думаєте, що невеликі переживання ще нікому не зашкодили, а нігті відростуть заново, то пам’ятайте, що оніхофагія може мати настільки негативні наслідки, які ви навіть не можете собі уявити.

Гризіння нігтів: негативні наслідки

Руки відображають стан здоров’я та самопочуття людини: чисті та доглянуті руки справляють про вас гарне враження у оточення. А от обгризені нігті можуть спричинити проблеми зі спілкуванням, погіршити стан здоров’я та викликати емоційний розлад.

Проблеми зі здоров’ям та зовнішнім виглядом:

 • На нігтях знаходиться велика кількість мікробів, які при контакті зі слиною потрапляють у травний тракт та можуть спричинити появу деяких хвороб.
 • Пошкоджена кутикула та шкіра пальців може закінчитися бактеріальною та вірусною інфекцією рук.
 • Пальці можуть деформуватися, а нігті ви можете втратити назавжди.
 • Може з’явитися хронічний запальний процес у районі пальців.
 • У зубах можуть з’явитися додаткові діри внаслідок пошкодження їх твердими нігтями.

Проблеми із емоціями:

 • Некомфортні відчуття через вигляд власних рук.
 • Низька самооцінка.
 • Нестача самоконтролю.

Проблеми з оточенням:

 • Людина може відчувати себе вигнанцем суспільства.
 • Можуть змінитися на гірше особисті стосунки.
 • Проблеми із працевлаштуванням: можлива відмова при співбесіді.

Якщо ви припинете гризти нігті, це позитивно позначиться на соціальному, емоційному та психологічному аспектах вашого життя. Ми пропонуємо вам 10 порад, як позбутися цієї проблеми. Запам’ятайте їх та керуйтеся ними й надалі!

10 порад, як перестати гризти нігті

Ми не рекомендуємо вам якихось незвичних продуктів чи медикаментів, які могли б негативно вплинути на стан вашого здоров’я. Якщо ви дійсно перетворите ці прості поради у свої щоденні звички та твердо вирішите позбавитися цієї поганої звички, у вас обов’язково все вийде!

Порада № 1: Самопізнання та звільнення від страхів

Спершу вам потрібно буде проаналізувати ситуації, які спонукають вас торкатися чи потирати нігті, після чого вони неминуче опиняються у вашому роті. Після цього вам слід пригадати події, які викликали у вас такий порив, наприклад, складання іспиту, прийняття важливого речення…

Третім і останнім етапом цього завдання є визначення тих дій, які не входять до стресових чинників, а навпаки, допоможуть вам чимось зайняти свої руки замість того, щоб їх гризти. Це можуть бути заняття спортом, танці, гра на музичному інструменті. За допомогою таких занять ви зможете відволіктися та вберегти свої нігті від пошкодження.

Порада № 2: Замість нігтів жуйте рослини

Почніть жувати їстівні рослини, наприклад, корінь локриці. Пережовуйте його повільно та ретельно. Це допоможе вам чимось зайнятися замість того, щоб гризти нігті. Носіть такі рослини завжди із собою, якщо на вас чекає якесь складне та стресове завдання: вони допоможуть вам залишатися зосередженими.

 Порада № 3. Жувальна гумка без цукру

жувальна гумка допоможе не гризти нігті
Якщо вам терміново хочеться погризти нігті, вам стане у пригоді жувальна гумка або м’ятні льодяники. Такий спосіб боротьби із поганою звичкою є тричі виграшним: ваш рот буде чимось зайнятий, подих свіжим, а ще ви уникнете передчасної появи зморшок завдяки активним рухам щелепою.

Порада № 4: Алое вера

Алое вера відома своїми корисними властивостями, проте вона жахлива на смак. Почистіть один листок алое та поріжте його на шматочки. Покладіть їх у холодильник і щоранку змащуйте ваші нігті одним шматочком. Обіцяю вам, після першої ж спроби погризти нігті після такої процедури, вам остаточно перехочеться це робити.

Порада № 5: Вправа на самоконтроль

Ця вправа допоможе вам контролювати своє бажання погризти нігті:

Піднесіть пальці на відстань у 5 см від рота.

Заберіть руку геть.

Повторіть ті самі дії декілька разів, щоразу підносячи пальці все ближче і ближче до рота.

Покладіть один палець до рота і потримайте його там якийсь час, не кусаючи нігтів. Повторіть.

Виконуйте цю вправу протягом декількох хвилин щодня, і вже скоро ви будете вражені позитивним результатом!

Порада № 6: Накладні нігті

накладні нігті
Зробіть собі акрилові нігті. Це дозволить вам відростити власні нігті та утримає вас від їхнього обгризання. Крім того, якщо ви витрачатимете гроші на догляд за нігтями, ви з усіх сил намагатиметеся утриматися від гризіння нігтів.

Порада № 7: Лейкопластирі для нігтів

Наклейте на нігті лейкопластирі та постарайтеся походити так декілька днів (ви можете змінювати їх на нові після кожного прийняття душу). Сенс цього способу полягає у тому, що після зняття пластирів ви побачите, який гарний та здоровий вигляд мають ваші нігті, якщо ви їх не гризете. Повторюйте процедуру, поки не помітите ефекту.

Порада № 8: Знайдіть собі хобі

Це відволіче вас, вбереже від гризіння нігтів, а ще допоможе знайти собі нове захоплення. Це може бути будь-що: оздоблення власного будинку, в’язання, біг або інші активні заняття, та хто його зна, можливо, ви навіть робитимете манікюр своїм подругам із задоволенням.

Я б порадила вам зайнятися чимось таким, від чого ваші руки будуть легко бруднитися, наприклад гончарством чи садівництвом.

Порада № 9: Рукавички

Якщо ви любите носити рукавички, це може стати вам у пригоді у боротьбі із оніхофагією.

Порада № 10: Відсвяткуйте свій успіх

Відсвяткуйте гарний вигляд своїх нігтів та похваліться своїм досягненням перед близькими. Компліменти від родичів та друзів заохотять вас і надалі тримати нігті в чистому та доглянутому стані.

Головне не вміння, головне – бажання

Тепер вам відомі декілька способів профілактики оніхофагії та її лікування. Не засмучуйтесь завчасно. Потроху ви досягатимете своєї мети, головне – це терпіння та націленість на результат. Підберіть ті поради, які підходять саме вам, і нехай ваші ручки завжди будуть здоровими та красивими!

  • Wikipedia, la enciclopedia libre. (Consulta 2018). ONICOFAGIA. Online [https://es.wikipedia.org/wiki/Onicofagia].
 • Palma, M. (2010). Los trastornos de ansiedad. Revista Digital Universitaria.
 • Salgado Serrano, G. N., & Oropeza, R. (2012). Onicofagia: estudio de caso de una mujer adulta. Uaricha Revista de Psicologia.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.