Правила використання мазі "Вікс ВапоРаб" для дітей

ВапоРаб (VapoRub) - це мазь, яку традиційно використовують для лікування симптомів закладення носа і грипу.
Правила використання мазі "Вікс ВапоРаб" для дітей

Останнє оновлення: 12 травня, 2019

Мазь Вікс ВапоРаб (Vicks VapoRub) – це популярний у світі ментоловий засіб, альтернативою якому в пострадянських країнах є мазь “зірочка”.

Використання цієї мазі поширене по всьому світу. Однак воно не обмежується лише простудними захворюваннями. Її також можна використовувати для інших цілей, наприклад, для відштовхування комарів.

Здається логічним, що деякі батьки вважають, що ця мазь також допоможе їхнім дітям дихати краще. Зрештою, це мазь, яка зазвичай передається з покоління в покоління.

Попри це, експерти в галузі охорони здоров’я попереджають, що використання “Вікс ВапоРаб” для дітей до 2 років може викликати більше проблем, ніж користі.

На відміну від дітей, яким більше ніж 5 років, і дорослих, дихальні шляхи немовлят набагато вужчі. Через це вони запалюються, коли дитина вдихає “ВапоРаб” або подібні продукти.

Коли це відбувається, діти виробляють більшу кількість виділень. Потім їхня здатність дихати стає гіршою.

Також є фахівці, які попереджають, що внаслідок використання ВапоРаб деякі діти можуть відчувати труднощі з диханням навіть тоді, коли вони не хворіють. Через це вони рекомендують батькам дотримуватися вказівок, які написані на пакуванні. На етикетці вказується, що мазь не можна застосовувати під або у ніздрях.

Аналогічно, напис на склянці “ВапоРаб” рекомендує радитися з лікарем для використання дітьми віком до 3 років або вагітними жінками.

Якщо ваша дитина проявляє симптоми кашлю або грипу, ми рекомендуємо такі природні засоби.

Очистьте ніс дитини сольовим розчином, а не маззю ВапоРаб

очистити ніс дитини

Перша і найважливіша річ, коли у вашої дитини застуда, впевнитися, що її носові порожнини не закладені.

Для цього можна використовувати сольовий розчин або стерилізовану морську воду. Потім протріть слиз спеціальною тканиною для дітей.

Це допоможе краще дихати, хоча спочатку буде трохи незручно.

Гідратація і сольові розчини

Щоб заспокоїти кашель, найкраще для вашої дитини – це позбутися виділень. Для цього її організм повинен бути зволоженим.

Таким чином, у вашої дитини буде менше слизових виділень. Крім того, запалення знизиться. Тому дитині потрібно пити достатню кількість рідини.

 • Сольові розчини рекомендуються через їхню властивість забезпечувати дитину електролітами і необхідними мінералами.
 • Це буде стимулювати органи, м’язи і нерви, щоб вони продовжували функціонувати правильно.

Свіже повітря

свіже повітря

Навколишнє середовище відіграє важливу роль у здоров’ї дітей молодшого віку.

Вологе навколишнє середовище разом з пилом і навіть волоссям тварин може викликати алергію. Вона може проявитися як на шкірі, так і в горлі, і в носі.

Дуже важливо, щоб ваш будинок був чистим і провітреним.

Іноді люди використовують зволожувачі, які очищують і зволожують навколишнє середовище, коли у вас сухий кашель. Якщо ви маєте будь-який інший вид кашлю, вони не рекомендовані.

Якщо ви використовуєте зволожувач повітря, ми радимо щодня його очищати. Крім того, не використовуйте його занадто багато, щоб запобігти росту цвілі на стінах.

Відпочинок

Пам’ятайте, що дітям важливо відпочивати, коли вони хворі. Це пов’язано з тим, що їхні тіла повинні бути розслабленими, щоб швидко зцілитися.

Малюкам потрібно набагато більше сну, ніж дорослим.

 • Наприклад, новонародженому потрібно спати в середньому 16 годин протягом дня.
 • Крім того, дитині 2-х років потрібно близько 12 годин сну вночі і ще пару годин протягом дня.

Поговоріть з педіатром

поради лікаря

Іноді кашель або грип проходять. Щоденного догляду вдома разом та здорової дієти достатньо, щоб допомогти вашій дитині швидко пережити хворобу.

Проте, вам потрібно звернутися до педіатра, якщо здоров’я вашої дитини погіршиться. Тільки медичний працівник має відповідні знання для діагностики захворювання та призначення певних ліків.

Які симптоми повинні змусити вас звернутися до педіатра?

 • Якщо кашель супроводжується втомою і великою кількістю труднощів дихання.
 • Коли ви чуєте дивні, гострі звуки – як склади – коли дитина вдихає повітря.
 • Якщо кашель триває більше ніж 2 тижні.
 • Якщо дитина має гарячку.
 • Коли ви бачите зміни в забарвленні губ і обличчі (якщо вони на вигляд блакитні).


 • Noiles, K., & Pratt, M. (2010). Contact dermatitis to Vicks VapoRub. Dermatitis : Contact, Atopic, Occupational, Drug. https://doi.org/10.2310/6620.2010.09101
 • Cordoba Torres, I. T., Marino-Nieto, J., Barkin, H. B., Fort, A. C., & Cobas, M. (2018). Vicks® VapoRubTM intoxication: An unusual presentation of multiorgan failure. Journal of Clinical Anesthesia. https://doi.org/10.1016/j.jclinane.2018.04.017
 • Dronov, I. A., & Malakhov, A. B. (2013). Treatment of acute respiratory infections in children: General principles and medicine for external use. Voprosy Prakticheskoi Pediatrii.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.