Чому виникають поколювання в руках і ногах

Поколювання здебільшого викликає послаблення кровообігу на ділянках пальців рук або ніг.
Чому виникають поколювання в руках і ногах

Останнє оновлення: 07 листопада, 2018

Поколювання в руках і ногах може бути незручним, неприємним відчуттям. Воно також може бути причиною для занепокоєння, якщо ви не знаєте його причину. Хоча відчуття поколювання може виникати в різних частинах тіла, найбільш часто воно з’являється в області рук та ніг.

Спочатку ви можете його ігнорувати, але якщо це відбувається часто і без жодної видимої причини, це може бути ознакою того, що щось ще не так з організмом, або симптомом певного захворювання.

Поколювання може бути ознакою незначної інфекції або симптомом якогось захворювання, тому важливо звернутися до лікаря, якщо ви часто його відчуваєте. У цій статті ми обговоримо деякі захворювання, пов’язані з поколювання в руках і ногах.

Гіпестезія

Поколювання може бути симптомом гіпестезії, яка, окрім згаданого дошкульного симптому, спричинює втрату чутливості в ураженій ділянці. Якщо ви відчуваєте одразу і те, і те, будьте вкрай пильні, тому що це може бути щось більше, ніж швидкоплинне захворювання.

Проблеми з кровообігом

Червоні кров'яні тільця

Якщо у вас проблеми з кровообігом, ви можете відчувати спорадичні поколювання. У вас також може виникнути це відчуття, коли ви страждаєте від втоми або виснаження. Але якщо воно збільшується або стає постійним, воно може вказувати на щось більш серйозне, пов’язане з серцево-судинною системою, і вам слід проконсультуватися з лікарем.

Хвороба Бюргера

Це захворювання пов’язане зі споживанням тютюну. Першим симптомом є біль через відсутність циркуляції або негаразди в руках або ногах. Людина постійно відчуває поколювання й оніміння в руках, а згодом у пальцях рук і ніг. Це дуже серйозний випадок, оскільки, якщо не лікувати цю хворобу, вона може призвести до розвитку гангрени.

Діабет

Тестер

Діабет є одним з найпоширеніших захворювань в сучасному суспільстві. Його діагностують, коли рівень цукру в крові виходить з-під контролю. Поколювання є типовим симптомом цукрового діабету, тому що недостатній потік крові до кінцівок може викликати це відчуття. Воно також може бути ознакою наявності виразки, яку слід швидко вилікувати, щоб уникнути гангрени.

Розсіяний склероз

Оніміння й поколювання в руках чи ногах є одним з перших симптомів у пацієнтів з розсіяним склерозом. Це захворювання також може викликати печіння і підвищену чутливість дотику. Ці симптоми викликані недостатнім кровотоком в уражених ділянках і проблемами в центральній нервовій системі.

Гостра запальна демієлінізуюча полінейропатія

Гостра запальна демієлінізуюча полінейропатія є надзвичайно рідкісним захворюванням, яке не дає нервам відправляти відповідні сигнали до м’язів в організмі. Поколювання є ознакою цього розладу і, як правило, з’являється спочатку в ногах, і зрештою поширюється на руки.

Синдром втомлених ніг

Синдроми поколювання

Багато людей відчувають поколювання в кінцівках ввечері або вночі, і це може бути пов’язано з синдромом втомлених ніг. Це один з найбільш поширених симптомів, але, звичайно ж, не єдиний. Людина може також відчувати біль, судоми та свербіж в ногах, які зазвичай посилюються вночі, спричиняючи безсоння. Цей синдром може бути викликаний анемією, нирковою недостатністю або периферичною нейропатією, але точні причини невідомі.

Інші причини поколювання в руках і ногах

 • Сидіння або стояння в одному положенні протягом тривалого часу
 • Ураження нерва
 • Тиск на спинномозковий нерв через грижу міжхребцевого диска
 • Аномальні рівні кальцію, калію або натрію
 • Нестача вітамінів, зокрема вітаміну B12
 • Надмірне споживання алкоголю і тютюнових виробів
 • Укуси тварин
 • Укуси комах, як от кліщів і павуків
 • Використання деяких лікарських препаратів


 • Marks, P. W., Ph, D., & Zukerberg, L. R. (2004). Case 30-2004 : A 37-Year-Old Woman with Paresthesias of the Arms and Legs. The New England Journal of Medicine.
 • Hagmar, L., Törnqvist, M., Nordander, C., Rosén, I., Bruze, M., Kautiainen, A., … Axmon, A. (2001). Health effects of occupational exposure to acrylamide using hemoglobin adducts as biomarkers of internal dose. Scandinavian Journal of Work, Environment and Health. https://doi.org/10.5271/sjweh.608
 • Z., V. (2010). The sensory symptoms of distal diabetic polyneuropathy. European Journal of Pain Supplements.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.