Шість симптомів інфекції жовчного міхура

Жовчний міхур виконує багато важливих функції в людському тілі, тому надважливо знати симптоми та причини виникнення запалення цього органу нашого організму.
Шість симптомів інфекції жовчного міхура

Останнє оновлення: 07 листопада, 2018

Чи знаєте ви, які ознаки можливої інфекції жовчного міхура слід шукати в організмі? Гаразд, ми розповімо в цій статті про них.

Жовчний міхур – дуже маленький орган. Багато людей навіть не знають про його існування, але це невід’ємна частина нашого організму: він містить жовч, яка допомагає у травленні їжі у шлунково-кишковому тракті. Жінки, як правило, відчувають більше проблем з жовчним міхуром, ніж чоловіки. Ми розповімо вам про шість симптомів інфекції жовчного міхура у цій статті, тож читайте далі.

Для чого нам жовчний міхур?

  • Цей невеликий грушоподібний орган розташований з правого боку живота, трохи нижче печінки. Це невеликий мішечок, де жовч збирається після проходження через печінку, а також звідки жовч потрапляє до тонкої кишки шлунково-кишкового тракту.
  • Жовч, яка збирається в жовчному міхурі, необхідна для травлення, так як вона розчіплює жир. Вона допомагає нам перетравлювати і спалювати жир.
  • Інфекції жовчного міхура частіше зустрічаються у жінок, які, наприклад, можуть мати проблеми з вагою, або страждають від інших проблем шлунково-кишкового тракту, а також у яких спостерігається високий рівень холестерину.
  • Камені в жовчному міхурі є основною причиною його інфекцій.

Симптоми інфекції жовчного міхура

1. Здуття і гази

Кишечник

Як ми вже знаємо, жовчний міхур є частиною травної системи. Коли виникає якась проблема і жовч не може протікати належним чином, то протік стає утруднений та відбувається запалення. З цієї ж причини також може уповільнитися травлення, що і змушує нас відчувати здуття гази та важкість.

Гази та відрижка – це нормальні, природні явища. Проте, що нас дійсно повинно насторожити, так це те, що ці симптоми з’являються з більшою частотою та щоденно. Деколи також нормально почувати себе погано протягом одного або двох днів, особливо якщо ми вживали важку їжу, або через порушення режиму чи зміну способу життя, але якщо ви все ще відчуваєте  важкість чи здуття у животі як раніше, протягом десяти днів поспіль, варто відвідати лікаря та проконсультуватись.

2. Нудота і запаморочення

Запаморочення

Прослідкуйте за тим, як ви себе почуваєте в середині дня, особливо після двох годин після сніданку. Це якраз приблизно той час, коли травлення повинно бути завершено. Якщо ви відчуваєте, нудоту або запаморочення, покладіть руку на живіт. Чи він твердий? Відрижка відбувається легко при натисканні на живіт? Це може означати, що наявна проблема з жовчним міхуром.

Якщо на додаток до поганого травлення, ви ще й відчуваєте нудоту і запаморочення, цілком імовірно, що таки сталася інфекція жовчного міхура.

3. Гострі болі в спині, животі та правій руці

Біль у спині

 

Такі симптоми дуже характерні для інфекцій жовчного міхура. Відчуття тяжкості в животі, біль у правій стороні спини, а також у правій руці. Нагадаємо, що жовчний міхур розташований у правій стороні живота, поруч з печінкою. Якщо він запалюється, то вся права частина страждає від такого порушення і саме тому ми відчуваємо біль з правої сторони.

Візьміть до уваги, що у випадку гострого болю, з якого можуть початися больові відчуття, ми можемо говорити про камені в жовчному міхурі. Інтенсивні болі можуть тривати до п’ятнадцяти хвилин, потім припиняються і тоді знову виникають; це може тривати навіть до п’ятнадцяти годин. Біль може погіршуватися, коли ви вдихаєте.

Якщо інфекція відбувається вже достатньо давно, а у вас є кілька каменів у жовчному міхурі, біль може стати нестерпним та віддавати аж до плечей.

4. Зверніть увагу на сечу і кал

інфекції жовчного міхура

Так, так, ми знаємо… це не забава і не надто весело, щоб звертати увагу на такі речі, як відвідування туалету, але ми запевняємо вас, що дуже важливо поспостерігати який у вас колір сечі, щоб уникнути можливих захворювань, і це, справді, серйозна проблема. У випадку, якщо сеча дуже біла, а кал доволі рідкий та сірого кольору, то можливо у вас проблеми жовчного міхура, а точніше, низький рівень жовчі в травній системі.

Люди, які відчувають проблеми з жовчним міхуром, а саме інфекції, також страждають від численних нападів діареї.

5. Лихоманка і неприємний запах з рота

Температурний градусник

Якщо ви помітили поганий або дивний смак у роті, причину якого ви просто не можете точно визначити, прослідкуйте, коли і як довго це відбувається. Чи відчуваєте ви його тільки один або два дні? Якщо так, то це не страшно. Але, знову ж, якщо це було десять днів поспіль, поговоріть з лікарем. Особливо це необхідно, якщо ви помітили підвищену температуру тіла вранці. Слідкуйте за всіма симптомами, так щоб ви могли повідомити про них лікаря.

6. Жовтяниця

Можливо ми помітили жовтуватий відтінок вашої шкіри? Можливо, білки ваших очей також пожовтіли? Якщо це так, не чекайте. Зверніться до лікаря якомога швидше. Це може бути жовтяниця, яка виникає через камені у жовчному міхурі або інфекцію. Камені та інфекція можуть блокувати жовч, а це в свою чергу, призводить до повернення жовчі в печінку, та може викликати внутрішню кровотечу. Це дуже серйозна проблема, тому радимо вам добре піклуватися про ваш організм та вчасно звертатись до лікаря за допомогою!
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.