Причини та типи вагінальних інфекцій

Вагінальні інфекції дуже поширені й можуть розвинутися навіть, якщо ви дотримуєтеся правильної гігієни. Ось чому важливо знати про їх причини та способи лікування. Крім того, радимо взяти на замітку інформацію про різні типи вагінальних інфекцій. Докладніше в нашій статті.
Причини та типи вагінальних інфекцій

Останнє оновлення: 04 березня, 2019

Численні типи вагінальних інфекцій можуть спричиняти зміни в ділянці зовнішніх статевих органів і самої піхви.

Оскільки репродуктивне здоров’я важливе для кожної людини та потребує особливого догляду, потрібно бути обізнаними з особливостями основних розладів. Саме тому в цій статті ми поговоримо про найпоширеніші типи вагінальних інфекцій і їх причини.

Причини вагінальних інфекцій

типи вагінальних інфекцій

Деякі жінки більш схильні до вагінальних інфекцій. Утім це не обов’язково пов’язано з неправильної гігієною, шкідливими звичками чи певною сексуальною поведінкою.

Звичка не змінювати презерватив

Хоча така поведінка не є безпосередньо пов’язаною з розвитком вагінальних інфекцій, вона підвищує ризик інфікування. Коли люди займаються вагінальним та анальним сексом, не змінюючи презерватив, фекальні бактерії можуть потрапити з ануса в піхву. Щоб запобігти цій проблемі, потрібно не забувати одягати новий презерватив, якщо ви хочете поєднувати різні види сексу.

Антибіотики

антибіотики спричиняють різні типи вагінальних інфекцій

Це звучить суперечливо, адже зазвичай антибіотики приймають для того, щоб усунути агенти, які спричиняють захворювання. Утім насправді вони можуть призводити до розвитку вагінальних інфекцій. Річ у тім, що антибіотики впливають не лише на шкідливі бактерії, а й також на корисні (бактеріальну флору), що робить статеві органи вразливішими до розвитку грибкових інфекцій.

Гормональні зміни

Гормональні зміни також можуть спричиняти різні типи вагінальних інфекцій, оскільки підвищується рівень естрогену в організмі. Найвразливішою групою є жінки в період вагітності, менопаузи або під час гормональної терапії.

Носіння одягу із синтетичних матеріалів

різні типи вагінальних інфекцій

Як нам усім відомо, тепле, вологе та погано провітрюване середовище є ідеальним місцем для розвитку інфекцій. Саме тому варто з розумом носити певний одяг, зокрема:

 • тісні штани;
 • спідня білизна із синтетичних матеріалів;
 • штани з вмістом лайкри або легінси.

Такий одяг створює ідеальне середовище для розвитку мікроорганізмів у зоні статевих органів, особливо дріжджів. Якщо вам подобаються тісні штани чи мереживні трусики, намагайтеся носити їх не більше ніж упродовж 10 годин. Крім того, радимо перед купівлею читати склад тканини й обирати речі, де щонайменше 50% бавовни.

Підвищений рівень глюкози в крові

Любов до солодкого притаманна не лише людям, дріжджі також обожнюють його. Саме тому діабет і дріжджові інфекції взаємопов’язані. Радимо дотримуватися раціону харчування з низьким вмістом жирів і цукрів. Це допоможе запобігти певним захворюванням і покращить ваше здоров’я в цілому. У випадку діабету надзвичайно важливо підтримувати глюкозу на належному рівні.

Типи вагінальних інфекцій

Не всі вагінальні інфекції однакові. Кожен тип має особливі характеристики та потребує певного лікування.

Вагінальний мікоз або грибкова інфекція

основні типи вагінальних інфекцій

Тут ідеться про кандидоз – найпоширенішу грибкову інфекцію. Серед основних симптомів захворювання:

 • густі вагінальні виділення;
 • почервоніння піхви та зовнішніх статевих органів;
 • свербіж.

У більшості випадків лікування досить просте. Можна купити свічки або креми, які продають у найближчій аптеці.

Бактеріальний вагіноз

Цей розлад поширений серед жінок репродуктивного віку. Вагіноз підвищує ризик розвитку венеричних захворювань. Ось його характерні ознаки:

 • вагінальні виділення з “рибним” запахом після сексу;
 • біль під час сечовипускання;
 • втрата кольору або білі плями;
 • свербіж і біль у піхві.

Вагінальні інфекції, спричинені трихомонадою

У цьому випадку інфекція розвивається через трихомонаду, яка в науковому світі відома під назвою Trichomonas vaginalis. Цей тип інфекцій потрібно лікувати антибіотиками, адже він передається під час статевого акту. Основі симптоми:

 • запах плісняви;
 • зеленкуваті жовті виділення;
 • вагінальний свербіж і печіння.

Хламідіоз

типи вагінальних інфекцій

Це захворювання, яке передається статевим шляхом. Воно вражає не лише статеві органи, а й може призводити до розвитку інших захворювань, таких як артрит, пневмонія та кон’юктивіт. Через хламідіоз вагінальні виділення починають мати характерний неприємний запах і стають білуватими.

Вагінальні інфекції вірусного типу

Цей тип інфекцій виникає через герпес простий. З’являється сильне подразнення в зоні статевих органів та  утворюються пухирі, які згодом перетворюються на виразки.

Також такі вагінальні інфекції розвиваються через вірус папіломи людини, який призводить до появи генітальних бородавок.

Якщо ви помітили будь-які з описаних вище симптомів або маєте сумніви щодо власного здоров’я, неодмінно зверніться до лікаря. Лише фахівець зможе поставити точний діагноз і підібрати правильне лікування.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.