Природні способи усунення подразнення очей

Іноді у нас виникає подразнення очей. Очі стають червоними, сльозавими або сухими, що не лише викликає дискомфорт, але й створює хворобливий вигляд.
Природні способи усунення подразнення очей

Останнє оновлення: 17 грудня, 2018

У певні пори року, особливо під час зміни сезонів, очі можуть бути дуже чутливими. З’являється подразнення очей та вони стають червоними, сльозавими або сухими, що не тільки викликає дискомфорт, але й створює хворобливий вигляд.

У сьогоднішній статті ми пропонуємо кілька порад щодо природних засобів, які допоможуть вам заспокоїти подразнення очей.

Натуральні краплі для очей

Якщо у вас сухі, роздратовані очі і ви потребуєте для зволоження очні краплі, ми рекомендуємо обирати натуральні інгредієнти. Найчастіше використовують траву очанку – лікарську рослину, яка чудово підходить для здоров’я очей.

Якщо ви обираєте очні краплі, що містять кортикостероїди, не використовуйте їх на регулярній основі, тому що в довгостроковій перспективі вони можуть мати згубні побічні ефекти. Дізнайтеся, що саме вам підходить, у розмові з лікарем.

Зволожуйте очі зсередини

Пам’ятайте, що сухість очей – це не тільки зовнішня проблема, яка зникає разом з симптомами. Ми рекомендуємо додати до раціону продукти з високим вмістом здорових жирів:

Здоровий вміст жиру в цих продуктах допомагає підживити очі зсередини. Споживайте їх в помірних кількостях і не хвилюйтеся про підрахунок калорій, тому що здорові жири добре засвоюються організмом і можуть навіть допомогти вам підтримувати здорову вагу.

2-horikhy

Зменшіть запалення повік

Ваші повіки – дуже чутлива частина обличчя, що може легко стати червоною і запаленою, внаслідок чого з’явиться дискомфорт і свербіж, які тягнуть за собою подразнення очей.

Ось простий домашній засіб, який допоможе заспокоїти і зменшити запалення протягом декількох хвилин.

Зробіть чай з ромашкою в пакетиках і помістіть використані чайні пакетики в морозильну камеру. Якщо у вас опухлі повіки, просто витягніть два заморожені чайні пакетики і покладіть їх на заплющені очі на кілька хвилин, поки пакетики ще холодні.

Щоб зробити це правильно, вам слід лягти на спину.

Інший, більш традиційний варіант полягає у використанні скибочки огірка, але свіжого огірка у вас може не бути під рукою в разі потреби.

3-ohirok

Олія німу

Лікарські властивості дерева нім (Azadirachta Indica) були відомі в Індії протягом століть, і сьогодні ви легко можете знайти засоби, які виготовляють з цієї рослини, в магазинах здорового харчування або китайських спеціалізованих магазинах. Цей засіб зокрема чудово підходить для зняття сльозливості очей, спричиненої алергією, кон’юнктивітом, почервонінням, роздратуванням і свербінням.

Як слід його використовувати?

  • У стерильній ємності розбавте краплю ефірної олії німу кількома столовими ложками очищеної води. Добре перемішайте цю суміш.
  • Опустіть у розчин два ватяні диски і покладіть їх на заплющені очі. Залиште на 10-15 хвилин.
  • Ви можете робити це один раз або два рази на день, поки не відчуєте полегшення.

Це може вас зацікавити: Чому ваш зір розмитий?

Уникайте токсичного макіяжу

Чи знаєте ви, що макіяж, який ви наносите щодня, може містити інгредієнти, які погано впливають на здоров’я?

Зокрема, те, що ви наносите на повіки і вії, може засвоюватися організмом через очі, не кажучи вже про подразнення очей, яке вони можуть викликати зовні.

Принаймні, тоді, коли ваші очі роздратовані, слід уникати підводки для очей, туші для вій та тіней для повік. Але якщо ви не хочете виходити зовсім без макіяжу, зробіть вибір на користь природних варіантів, які доступні на ринку сьогодні. Вони не містять жодних важких металів і парабенів, що позначено на упаковці.

Щоб видалити макіяж з очей, не варто використовувати хімічні засоби – просто занурте паперовий рушник або ватний тампон в мигдальну або оливкову олію.

4-yasni-ochi

Відкрийте переваги фарби для повік

В Індії, а також у багатьох арабських країнах, жінки (і навіть деякі чоловіки і діти!) наносять природну чорну фарбу навколо очей, відому як каджал. Цю традиційну фарбу використовують не тільки для макіяжу, але й для лікування, що живить шкіру, тому що вона зроблена з використанням олій та інших натуральних інгредієнтів.

Каджал бореться з бактеріями, зволожує, освітлює очі, і може навіть бути фільтром для тих, хто чутливий до дуже яскравого світла.

Переконайтеся, що ви не наносите занадто багато.

Ви можете відчути слабке печіння при першому застосуванні, тому зверніть увагу на реакцію організму на випадок, якщо у вас алергія на цей засіб.  • Нагель А. (1894). Аномалії, рефракції і акомодації ока. Longmore.
  • Imbert А. (1889). Les anomalies de la vision.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.