Пронизливий біль в грудях: наскільки серйозний?

Пронизливий біль в грудях: наскільки серйозний?
Пронизливий біль в грудях: наскільки серйозний?

Останнє оновлення: 24 листопада, 2018

Гострі болі при диханні… Відчувається так, ніби тисячі голок проколюють груди та тимчасово обмежують ваше дихання. Що є причиною таких болів? Чи є це ознакою чогось більш серйозного?

Для початку заспокойтеся і поспостерігайте за перебігом больових відчуттів та як вони змінюються. У більшості випадків цей тривожний біль в грудях викликаний стресом або занепокоєнням. Ми розповімо вам більше в цій статті, а ви почитайте для вашого ж спокою.

Гострий, пронизливий біль в грудях!

пронизливий біль в грудях

Багато хто описує його як короткий колючий біль, немов укол прямо в серце, який приходять раптово, обмежуючи подих.

Варто сказати, що це відносно поширене явище, яке ми всі відчули колись у певний момент. Проте те, що це поширене явище, ще аж ніяк не означає, що такий біль слід ігнорувати. При виникненні одного з таких приступів, лікарі рекомендують виконати такі дії:

 • Сядьте зручно і постарайтеся заспокоїтися.
 • Пам’ятайте, що болі пройдуть через декілька секунд.
 • Розслабтеся і постарайтеся дихати спокійно і повільно, видихаючи через рот.
 • Поміряйте ваш пульс, якщо маєте змогу. Якщо ви помітите, що він пришвидшений і супроводжується прискореним диханням і болем, який відчувається ще й у шиї або руках, негайно зверніться за медичною допомогою до спеціаліста. Але, повторюємо, що майже у 70% випадків причиною схожих нападів може бути тривога та стрес.

Причина 1: тривога або стрес

стрес - найпоширеніша причина болю в грудях

Тривога і стрес – найпоширеніші причини гострого болю в грудях, який ні в якому разі не слід ігнорувати, тому що пронизливий біль у грудях може бути ознакою чогось більш серйозного.

А тепер цікава інформація, якої ви можете не знати: ознаки стресу або занепокоєння не завжди виникають під час стресової, неспокійної ситуації.

Існує така можливість, що перебування чи праця у напруженому та неспокійному середовищі протягом дня можуть бути причиною описаних вище больових відчуттів, які можуть виникнути вже у вас вдома, хоча раніше ви не відчували навіть й натяку на біль, ба навіть не нервували чи не відчували тривоги.

Коли ви повернулись додому, у вас може початись головний біль, відчуття запаморочення… а що ще гірше, симптоми можуть з’явитися й наступного ранку, коли ви одягатиметесь на роботу.

Експерти інформують, що найбільша кількість інфарктів та інших серцевих проблем виникають під час свят та у вихідні дні, в той час, коли нам слід розслабитись та відпочивати, але організм не в змозі робити цього. Оскільки рівень кортизолу в організмі є занадто високим, тому починають з’являтися такі симптоми як гострі болі в грудях.

Їх можна відчути, коли ви сидите за обідом, дивитися телевізор або говорите по телефону, а потім раптом ви відчуваєте, що не можете вдихнути. Що ж викликає такі відчуття? Не хвилюйтесь. Читайте далі та довідайтесь про деякі з найбільш поширених причин пронизливого болю в грудях:

 • Напружені м’язи. Напруженість м’язів зростає настільки серйозно, що це стає проблемою, і ось раптом ви навіть не в змозі правильно дихати.
 • Вегетативна гіперактивність (запаморочення, прискорене серцебиття, пітливість, прискорене часте дихання, що характеризується швидким, інтенсивним, неглибоким диханням та може призвести до пронизливого болю в грудях).

Що ми можемо зробити для того, щоб полегшити симптоми?

Що слід зробити в першу чергу. Спробуйте розслабитися і почати дихати від діафрагми. Це дозволить повністю наповнити легені повітрям. Як це зробити? Виконайте такі дії:

 • Сядьте зручно.
 • Покладіть одну руку на живіт, трохи вище пупа.
 • Вдихніть повільно через ніс. Зверніть увагу на рух вашої руки, вона повинна підніматись разом з животом.
 • Затримайте дихання на 2 секунди.
 • Складіть губи так, немов ви збираєтеся задути свічку.
 • Видихніть (повільно дмухаючи) протягом чотирьох секунд.

Причина 2: проблема із серцево-судинною системою

проблеми із серцево-судинною системою є причиною болю в грудях

Є кілька факторів ризику, про які ми повинні знати:

 • Зазвичай проблеми із серцево-судинною системою виникають у віці від 50 до 55 років.

Перше, що слід робити, коли ми відчуваємо пронизливий біль в грудях, це сісти та дотримуватись таких рекомендацій:

 • Заспокойтеся і дотримуйтесь дихальної схеми, що описана вище.
 • Який ваш пульс? Він пришвидшений? Нерегулярні, короткі швидкі удари, а потім повільні?
 • Якщо болі не припиняються протягом 5 хвилин та стають більш інтенсивними, негайно зверніться до лікаря.
 • Також зверніться до лікаря відразу ж, якщо біль поширюється до шиї, щелепи або рук.
 • Якщо ви помітили, що біль супроводжується сильною важкістю у грудях, що обмежує дихання, вам теж необхідно негайно звернутися по медичну допомогу.

Дуже важливо переконатися, що дискомфорт не стає занадто важким і, насамперед, не призводять до симптомів, що описані вище. Тільки якщо ви впевнені, що тривога або стрес є найбільш вірогідною причиною різкого болю в грудях, ви можете почекати поки біль пройде.

Але якщо ви сумніваєтесь – краще та безпечніше буде відразу звернутись до лікаря, тим більше, що це допоможе вам швидше переконатись, що у вас немає серйозних причин для хвилювання. Бережіть себе, ви це заслужили, чи не так?
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.