Проявляти доброту - це чудовий спосіб подбати про мозок

Проявляти доброту день на день - це спосіб створення більш поважних і чутливих взаємин. Дії, які спрямовані винятково на добро, призводять до покращення психічного здоров'я.
Проявляти доброту - це чудовий спосіб подбати про мозок

Останнє оновлення: 03 січня, 2019

Зараз більше, ніж колись, ви, ймовірно, думаєте, що доброта не завжди гарантує повагу та якусь цінність.Можливо, ви зазнали в житті не одну зраду і кілька розчарувань, але абсолютно точно, що ви можете жити краще, якщо досягнете гармонії між тим, що відчуваєте, і тим, що робите.

До того ж, вас, можливо, здивує цей факт: ваш мозок генетично запрограмований, щоб робити добро. Але це здається не зовсім так, тому що щодня ті або інші біологічні тенденції, як-от заздрість і образи, іноді можуть впливати на вас більшою мірою.

Ми запрошуємо вас дізнатися більше про цю цікаву тему.

Ваш мозок розуміє, що доброта важлива

доброта та її усвідомлення
Джером Каган – добре знаний професор Гарвардського університету, який спеціалізується на тому, що відомо як “психологія доброти”.
 • На його думку, людство генетично запрограмоване робити добро. Інакше кажучи, всі ми приходимо в цей світ з встановленим “програмним забезпеченням”, щоб проявляти доброту.
 • Однак як показав досвід протягом всієї історії, це не завжди так. Чому це відбувається?

Якщо ваш мозок розуміє, що треба проявляти доброту, співчуття і повагу, інші не розуміють цього і роблять протилежний вибір?

Доброта дозволяє нам вижити як виду

 • Свого часу Чарльз Дарвін сформулював ту саму тезу, що й професор Каган. Людський мозок запрограмований на доброту, оскільки це гарантує виживання виду.
 • Крім цього, добрі вчинки дозволяють нам зрозуміти, що люди мають набагато більше шансів на виживання, якщо ми підтримуємо одне одного в групі, а не живемо на самоті.
 • Люди чуйні, тому що це дозволяє їм виявляти потреби інших, а отже надавати допомогу і забезпечувати виживання групи.
Що таке доброта


Чому проявів доброти не так багато?

Цікаво, що тоді як люди, як правило, запрограмовані робити добро, їхня поведінка в суспільстві натомість поставила баланс планети під загрозу.

Війни, забруднення навколишнього середовища, соціальна нерівність, напади на права людини… Чому люди поводяться таким чином?

 • Девід Келтнер – професор в Університеті Берклі, директор Центру досліджень доброти.
 • Він пояснює, що те, як наше суспільство побудоване, змушує нас бути більш зосередженими на індивідуалізмі, а не на груповій свідомості.
 • Коли люди починають думати з точки зору власних інтересів, біологічний баланс схиляється в бік заздрості, гніву, насильства і конкуренції, а не в бік добра.
 • Доброта і бажання сіяти добре не є корисними, якщо ви хочете підняти свій статус з великою кількістю багатства і суспільного визнання.

Без сумніву, це погана новина.

Доброта піклується про ваш мозок

Психологічні аспекти, такі як образа, заздрість або стрес через безперервну конкуренцію, впливають на фізичне та емоційне здоров’я.

 • Кожна людина в певний момент в житті грішить цими особистими вадами.
 • Ви поступово усвідомлюєте, що так чинити або почуватися неправильно, тому що це віддаляє вас від вашої сутності, вашого коріння.

Ваш мозок знає повною мірою, що ці біологічні тенденції до негативних дій не дають вам спілкуватися з іншими та призводять до глибокої та неприємної самотності.

Квітка в руці
З іншого боку, доброта позитивно впливає на вашу внутрішню рівновагу, даючи мир і добробут.
 • Не має значення, чи знають інші люди про ті маленькі добрі вчинки, які ви робите щодня.
 • Ви знаєте про них, і цього достатньо, тому що це дозволяє вам бути в гармонії, знати, що правильно, і це музика для вух.
 • Доброта і співчуття висвітлюють потужні ділянки лімбічної системи в головному мозку.
 • Чуйна людина стає більш інтуїтивною й обізнаною щодо того, що її оточує.

Хоча ви можете не бачити навколо дії, сповнені поваги й щирої доброти, це не повинно змусити вас відмовитися або імітувати ту ж зневагу.

Вірте чи ні, але доброта є заразною. Не забувайте, що ви можете бути найкращим прикладом для своїх дітей, друзів і сім’ї.

Невеликі дії можуть зробити багато, і якщо кожен заводитиме мотор щоденної доброти, ми побачимо чудові довгострокові результати.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.