Робімо випадкові добрі справи!

Доброта не вимагає визнання. Хороші люди діють відповідно до своїх принципів, аби почуватися краще та комфортніше з іншими людьми, а не задля того, щоб отримувати компліменти.
Робімо випадкові добрі справи!

Останнє оновлення: 20 листопада, 2018

Доброта – це те, що ми вибираємо і практикуємо. Легко казати, що бути добрим і благородним є те, що йде прямо від серця, але насправді це пов’язано із тим, як людина реагує на труднощі та негативні ситуації.

Скажімо, у кожного бувають важкі часи, коли було б легше проявити егоїзм, жорстокість або навіть гординю.

Але незважаючи на це, людина вирішує добровільно творити добро.

Бути доброю людиною зовсім не значить бути невинною або дозволяти іншим маніпулювати собою. Шляхетність – це вірність своїм цінностям. На кожний прояв зла шляхетна людина відповідає добротою.

Є деякі цікаві нюанси з приводу цього типу особистості, які варто розглянути детальніше.

Запрошуємо вас приєднатися до нашої подорожі стежинами доброти.

Доброта завжди змушує ставити запитання щодо певних вчинків

Рік Хенсон є відомим нейропсихологом Університету Берклі (Каліфорнія), який написав таку цікаву книгу, як «Мозок Будди: Практична неврологія щастя,любові та мудрості».

Вивчаючи людську доброту та щастя, він виявив, що благородні люди схильні до постійного аналізу своїх вчинків.

  • Вони бояться, що не зрозуміли чогось, хвилюються, що не змогли простягти руку помочі або переживають, чи їхні слова або ж вчинки не образили інших та не мали негативних наслідків.
  • Іноді шляхетні люди близько до серця беруть помилки, яких вони припустилися в минулому.
  • Вони ставлять під сумнів багато своїх вчинків, адже керуються високими стандартами, через що й страждають.

За словами доктора Хенсона, тоді як інші зазвичай вважають шляхетних людей прикладами завдяки їхній природності та прихильності, навіть найшляхетніші особистості переконані, що завжди могли б зробити «більше».

Тому дуже важливо знайти хвилину і поміркувати на цю тему.

квіти та доброта

Гніваючись… залишайтесь спокійними

Хороші люди також гніваються, без сумніву. Вони також відчувають лють. Це тому, що всі ми люди і схильні до впливу несправедливості та егоїзму.

  • Проте є дещо, що необхідно знати про великодушність: гніваючись або відчуваючи лють, намагайтесь контролювати свої емоції.
  • Доброзичливі люди, які ніколи не спиняються на досягнутому, оцінюють «за» і «проти» в кожній ситуації, думають про наслідки перед тим, як вдатись до якихось дій. Перш за все, для них важливе загальне благо, вони оминають презирство та агресію.
  • Хороші люди вірять у справедливість не в каральному сенсі, а радше в демократичному та конструктивному. Тому гніваючись, вони завжди зберігають спокій і роблять вчинки, які задовольняють усіх.

Доброта – це не спосіб мислення. Це спосіб віднайти гармонію в житті

Центральна вісь доброти – це повага, взаємність, а також віра в загальне благо. Добрі люди шукають баланс та внутрішній спокій, намагаються об’єднати всі цінності в одне ціле під час здійснення певного вчинку.

“Випадкові добрі вчинки” не завжди легко робити, оскільки важко розгледіти добро в інших людях. Тим не менш, завжди потрібно робити вибір, щоб залишатись на стороні добра і вірним самому собі.

Так можна віднайти гармонію: як внутрішню, так і зовнішню.

Бути добрим значить вірити у добро

Повернімося до ідеї, запропонованої доктором Хенсоном, яка говорить про те, що хороші люди не завжди сприймають себе такими, оскільки сумніваються у своїх вчинках, аналізуючи помилки минулого.

Щаслива сім'я та доброта

Тому важливо пам’ятати:

Ви маєте сталі принципи та цінності, що визначають ваші дії. Щоразу, коли робите щось добре для іншої людини, задумайтесь про те, що робите.

  • Приміром, друзі мають проблеми з партнерами або удома. Вони просять, щоб ви побули із ними, аби разом подумати, відволіктись, прийняти певні рішення.
  • Через деякий час вони дякують за підтримку та кажуть наскільки ви важливі у їхньому житті. Ви є символом сили, без якої вони, можливо, не справились би.

Подумайте про це і насолоджуйтесь, адже врешті-решт це саме те, що має значення: будьте ближчими до друзів та сусідів і завжди показуйте вашу найкращу сторону, сторону добра.

Робіть випадкові добрі справи. Це не варте нічого, але значить багато.

It might interest you...
Погані та хороші люди. Хто робить нас щасливими
Моє здоров'яНаписав та перевірив Моє здоров'я
Погані та хороші люди. Хто робить нас щасливими

Люди, які нас оточують дарують нам відчуття щастя або залишають після себе шрами. Хто ж робить нас щасливим добрі чи погані люди?