Робімо випадкові добрі справи!

Доброта не вимагає визнання. Хороші люди діють відповідно до своїх принципів, аби почуватися краще та комфортніше з іншими людьми, а не задля того, щоб отримувати компліменти.
Робімо випадкові добрі справи!

Останнє оновлення: 20 листопада, 2018

Доброта – це те, що ми вибираємо і практикуємо. Легко казати, що бути добрим і благородним є те, що йде прямо від серця, але насправді це пов’язано із тим, як людина реагує на труднощі та негативні ситуації.

Скажімо, у кожного бувають важкі часи, коли було б легше проявити егоїзм, жорстокість або навіть гординю.

Але незважаючи на це, людина вирішує добровільно творити добро.

Бути доброю людиною зовсім не значить бути невинною або дозволяти іншим маніпулювати собою. Шляхетність – це вірність своїм цінностям. На кожний прояв зла шляхетна людина відповідає добротою.

Є деякі цікаві нюанси з приводу цього типу особистості, які варто розглянути детальніше.

Запрошуємо вас приєднатися до нашої подорожі стежинами доброти.

Доброта завжди змушує ставити запитання щодо певних вчинків

Рік Хенсон є відомим нейропсихологом Університету Берклі (Каліфорнія), який написав таку цікаву книгу, як «Мозок Будди: Практична неврологія щастя,любові та мудрості».

Вивчаючи людську доброту та щастя, він виявив, що благородні люди схильні до постійного аналізу своїх вчинків.

  • Вони бояться, що не зрозуміли чогось, хвилюються, що не змогли простягти руку помочі або переживають, чи їхні слова або ж вчинки не образили інших та не мали негативних наслідків.
  • Іноді шляхетні люди близько до серця беруть помилки, яких вони припустилися в минулому.
  • Вони ставлять під сумнів багато своїх вчинків, адже керуються високими стандартами, через що й страждають.

За словами доктора Хенсона, тоді як інші зазвичай вважають шляхетних людей прикладами завдяки їхній природності та прихильності, навіть найшляхетніші особистості переконані, що завжди могли б зробити «більше».

Тому дуже важливо знайти хвилину і поміркувати на цю тему.

квіти та доброта

Гніваючись… залишайтесь спокійними

Хороші люди також гніваються, без сумніву. Вони також відчувають лють. Це тому, що всі ми люди і схильні до впливу несправедливості та егоїзму.

  • Проте є дещо, що необхідно знати про великодушність: гніваючись або відчуваючи лють, намагайтесь контролювати свої емоції.
  • Доброзичливі люди, які ніколи не спиняються на досягнутому, оцінюють «за» і «проти» в кожній ситуації, думають про наслідки перед тим, як вдатись до якихось дій. Перш за все, для них важливе загальне благо, вони оминають презирство та агресію.
  • Хороші люди вірять у справедливість не в каральному сенсі, а радше в демократичному та конструктивному. Тому гніваючись, вони завжди зберігають спокій і роблять вчинки, які задовольняють усіх.

Доброта – це не спосіб мислення. Це спосіб віднайти гармонію в житті

Центральна вісь доброти – це повага, взаємність, а також віра в загальне благо. Добрі люди шукають баланс та внутрішній спокій, намагаються об’єднати всі цінності в одне ціле під час здійснення певного вчинку.

“Випадкові добрі вчинки” не завжди легко робити, оскільки важко розгледіти добро в інших людях. Тим не менш, завжди потрібно робити вибір, щоб залишатись на стороні добра і вірним самому собі.

Так можна віднайти гармонію: як внутрішню, так і зовнішню.

Бути добрим значить вірити у добро

Повернімося до ідеї, запропонованої доктором Хенсоном, яка говорить про те, що хороші люди не завжди сприймають себе такими, оскільки сумніваються у своїх вчинках, аналізуючи помилки минулого.

Щаслива сім'я та доброта

Тому важливо пам’ятати:

Ви маєте сталі принципи та цінності, що визначають ваші дії . Щоразу, коли робите щось добре для іншої людини, задумайтесь про те, що робите.

  • Приміром, друзі мають проблеми з партнерами або удома. Вони просять, щоб ви побули із ними, аби разом подумати, відволіктись, прийняти певні рішення.
  • Через деякий час вони дякують за підтримку та кажуть наскільки ви важливі у їхньому житті. Ви є символом сили, без якої вони, можливо, не справились би.

Подумайте про це і насолоджуйтесь, адже врешті-решт це саме те, що має значення: будьте ближчими до друзів та сусідів і завжди показуйте вашу найкращу сторону, сторону добра.

Робіть випадкові добрі справи. Це не варте нічого, але значить багато.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.