Прозорий желатин: 11 переваг, які вас здивують

Окрім забезпечення білками для оптимізації фізичної витривалості, прозорий желатин також може допомогти розслабитися і навіть сприяти боротьбі з порушеннями сну.
Прозорий желатин: 11 переваг, які вас здивують

Останнє оновлення: 23 серпня, 2020

Прозорий желатин – напівтверда і безбарвна речовина. Його отримують з колагену шляхом кип’ятінням сполучної тканини тварин.

Він на 98% складається зі складного білка і 2% мінералів. Розчинений у воді, він дає багато користі для організму.

Через свою текстуру та здатність густіти, він стає в пригоді для приготування тістечок та інших рецептів.

Однак, окрім кулінарних застосувань, це також лікувальний продукт, здатний запобігати різним захворюванням.

Багато хто цим користується. Однак чимало людей досі не знають, як використовувати його для свого добробуту.

Тому в цій статті ми хочемо підкреслити 11 основних переваг прозорого желатину.

1. Желатин має очисну дію

прозорий желатин має очисну дію
Гліцин, одна з амінокислот, що міститься в желатині, сприяє виведенню токсинів з печінки.

Ця речовина підтримує діяльність органів виділення, тому він дуже важливий для оптимальної роботи печінки.

Його всмоктування допомагає пригнічувати негативний вплив вільних радикалів. Це допомагає запобігти наслідку пошкодження клітин, яке виникає від надміру токсичних речовин у крові.

2. Він покращує травлення

Окрім того, желатин є гідрофільною їжею. Іншими словами, він притягує і вбирає рідину.

Завдяки цій характеристиці він є чудовим союзником для травної системи, адже зберігає шлункові соки і полегшує перетравлення їжі.

Поглинання желатину також покращує рух всередині кишківника. Крім того, він сприяє виведенню відходів, які зазвичай застрягають в товстій кишці.

Завдяки його запасам гліцину можливе відновлення слизової шлункової оболонки. Отже, він оптимізує засвоєння поживних речовин і запобігає розвитку захворювань системи травлення.

3. Желатин покращує здоров’я кісток і суглобів

прозория желатин покращує стан суглобів
Окрім того, висока концентрація незамінних амінокислот також робить желатин хорошим доповненням для підтримки здоров’я кісток та хрящів.

Його протизапальні властивості борються з болем у цих ділянках. Водночас він знижує ризик таких захворювань, як артрит та остеоартрит.

4. Прозорий желатин – джерело білків

Адже желатин складається з понад 90% білків з високою біологічною цінністю. Перш за все, вони підвищують рівень енергії. Крім того, вони також сприяють формуванню більшої м’язової маси та покращенню витривалості.

Желатин дуже корисний для спортсменів і вагітних, адже наші органи легко засвоюють його амінокислоти.

5. Він зміцнює нігті та волосся

желатин зміцнює нігті
Кератин у складі цього природного інгредієнта може бути використаний як альтернативний засіб для зміцнення нігтів та ламкого волосся.

Цими властивостями можна скористатися, споживаючи його або застосовуючи його зовнішньо.

6. Він покращує здоров’я шкіри

Колаген – одна з речовин, які найчастіше використовують при виготовленні лосьйонів та косметичних засобів догляду за шкірою.

Желатин має за основу колаген. Таким чином, він забезпечує необхідні амінокислоти, щоб шкіра виглядала молодою та здоровою.

Його споживання та місцеве використання мінімізують негативний вплив сонця та інших токсинів. Отже, він запобігає появі передчасних зморшок.

7. Він допомагає зняти стрес і тривогу

желатин допомагає зняти стрес
Гліцин також працює як природний заспокійливий засіб, здатний зупинити надмірне вироблення норадреналіну. Це гормон, пов’язаний зі станами тривоги та паніки.

Його всмоктування врівноважує діяльність нервової системи. До того ж він уповільнює вироблення гормонів, пов’язаних зі стресом.

8. Загоює кишкову стінку

Компоненти желатину корисні для зниження проникності кишківника.

Це стає можливим завдяки відновленню кишкової стінки, яка, як правило, подразнюється харчовою алергією та деякими захворюваннями.

Отже, ця якість дає змогу поліпшити процес поглинання поживних речовин, отриманих з їжею. Тому він підтримує організм у ідеальному стані.

9. Він допомагає заснути

желатин допомагає заснути
Пацієнти, які страждають на безсоння або інші розлади сну, можуть протистояти цим проблемам, просто додаючи порцію желатину до свого раціону.

Амінокислоти та основні мінерали збільшують вироблення мелатоніну. Це гормон, який сприяє хорошому сну.

10. Він бореться із зайвою вагою

Завдяки низькій калорійності та високому вмісту білка желатин є хорошим доповненням для схуднення.

Ці речовини сповільнюють ненаситне споживання калорій. Крім того, вони збільшують енерговитрати під час фізичних зусиль.

11. Він прискорює процес загоєння ран

Нарешті, протизапальні та цілющі властивості желатину корисні для прискорення загоєння внутрішніх і зовнішніх травм.

Ось чому він чудово підходить для відновлення поверхневих шкірних уражень та таких розладів, як виразки.

На закінчення, хоча ми зазвичай використовуємо прозорий желатин для приготування їжі, цей інгредієнт має багато корисних переваг для організму. Спробуйте постійно використовувати його, щоб насолодитися його чудовими властивостями!  • Shaw, G., Lee-Barthel, A., Ross, M. L. R., Wang, B., & Baar, K. (2017). Vitamin C-enriched gelatin supplementation before intermittent activity augments collagen synthesis. American Journal of Clinical Nutrition. https://doi.org/10.3945/ajcn.116.138594
  • Mousavi S., Khoshfetrat AB., Khatami N., Ahmadian M., et al., Comparative study of collagen and gelatin in chitosanbased hydrogels for effective wound dressing: physical properties and fibroblastic cell behavior. Biochem Biophys Res Commun, 2019. 518 (4): 625-631.
  • Wong C., Harris PJ., Ferguson LR., Potential benefits of dietary fibre intervention in inflammatory bowel disease. Int J Mol Sci, 2016. odhyd.2016.11.007

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.