8 багатих на мелатонін продуктів допоможуть краще спати

8 багатих на мелатонін продуктів допоможуть краще спати
8 багатих на мелатонін продуктів допоможуть краще спати

Останнє оновлення: 24 березня, 2022

Мелатонін – це гормон, який натуральним чином виробляється в організмі. Його функції важливі для фізичного та психічного добробуту людини, а також він допомагає краще спати. 

Мелатонін пов’язаний із контролем циркадних ритмів. Це циклічні коливання різних біологічних процесів, які регулюють роботу організму, зокрема готують його до сну.

Окрім того, мелатонін бере участь у нейроендокринних, нейрофізіологічних та імунних процесах. Вони необхідні для забезпечення багатьох важливих функцій організму.

Утім мелатонін виробляється лише вночі. Тому коли в цьому процесі відбуваються збої, у людини можуть виникати проблеми зі сном і відпочинком, необхідним для відновлення організму.

Саме тому важливо отримувати мелатонін із продуктів харчування та готувати їжу, яка містить його в достатніх кількостях. У цій статті ми хочемо розповісти про 8 продуктів, які допоможуть вам краще спати. Неодмінно зверніть на них увагу!

Продукти, які допомагають краще спати

1. Цибуля

цибуля

Цибуля – це продукт, багатий на важливі поживні речовини, які покращують вироблення мелатоніну.

У ній містяться вітаміни, мінерали й амінокислоти. Після засвоєння організмом цибуля покращує регулювання циркадних ритмів.

Регулярне споживання цибулі сприяє виведенню токсинів з організму, а також зменшує здуття та затримку рідини.

2. Спаржа

Спаржу рекомендують їсти людям, які хочуть позбутися безсоння та краще спати. Її секрет у вмісті амінокислот, зокрема триптофану.

Ця сполука допомагає збільшити вироблення мелатоніну вночі, а він надзвичайно важливий для того, щоб краще спати.

З іншого боку, потрібно згадати про роль вітаміну C, фолієвої кислоти та незамінних мінералів, які зміцнюють імунну систему.

Крім того, завдяки вмісту клітковини спаржа чудово покращує моторику шлунка та запобігає закрепам.

3. Банани

їжте банани ввечері щоб краще спати

Банани на ніч – це один зі старих засобів проти безсоння. Цей продукт містить мелатонін, – сполуку, яка стимулює перехід організму в режим сну.

Це також джерело триптофану та незамінних мінералів, які допомагають запобігти м’язовим судомам уночі.

Тому якщо ви хочете краще спати та мати більше енергії протягом дня, неодмінно включіть цей фрукт у свій раціон.

4. Вишні

Вишні належать до продуктів, які у першу чергу рекомендують їсти людям із проблемами зі сном.

Вони містять вітаміни A, C й E, які мають антиоксидантну дію, що зменшує негативні наслідки стресу.

Вишні – це натуральне джерело мелатоніну та незмінних мінералів, які сприяють розслабленню м’язів.

5. Горіхи

горіхи

Горіхи та різноманітні сухофрукти містять Омега-3 жирні кислоти – тип корисних жирів, який бореться із запаленням, шкідливим холестерином та іншими проблемами, пов’язаними зі здоров’ям серцево-судинної системи.

У них також невисокий вміст мелатоніну й амінокислот, які в поєднанні допомагають покращити сон.

Тим не менше, зважаючи на велику кількість калорій у горіхах, старайтеся їсти їх у міру.

5. Імбир

Корінь імбиру – це спеція з протизапальними властивостями та вмістом антиоксидантів. Він чудово нейтралізує вплив вільних радикалів.

Завдяки своїм натуральним оліям, зокрема гінгеролу, він захищає клітини від токсинів і шкідливих сполук із навколишнього середовища.

Крім того, споживання імбиру сприяє підвищенню рівня мелатоніну та діє як розслаблюючий засіб, допомагаючи подолати безсоння.

6. Коричневий рис

коричневий рис

Коричневий рис містить багато вуглеводів і натуральної клітковини, які стимулюють спалювання калорій і сприяють втраті ваги.

Цей продукт, який є важливим джерелом вітамінів комплексу B, чудово захищає м’язи, серцево-судинну систему та мозок.

Якщо їсти коричневий рис, особливо на обід чи вечерю, організм отримує невелику додаткову дозу мелатоніну, яка допомагає краще спати.

7. Вівсянка

У вівсянці міститься повно незамінних поживних речовин, які мають безліч корисних для здоров’я властивостей.

Вірите чи ні, вівсянка вважається найбагатшим зерновим продуктом. Вона забезпечує організм великою кількістю триптофану та амінокислот, які стимулюють вироблення мелатоніну.

Крім того, вівсянка:

  • допомагає покращити травлення;
  • захищає здоров’я серцево-судинної системи;
  • стримує тривогу;
  • покращує роботу центральної нервової системи;
  • допомагає підтримувати здорову вагу.

8. Ананас

ананас

В ананасі містяться ферменти та незамінні поживні речовини, які беруть участь у регулюванні циркадних ритмів, необхідних організму для хорошого сну та відновлення.

Цей фрукт покращує баланс рівня серотоніну та мелатоніну. Ці сполуки важливі для нормального розслаблення організму, яке є ключовим чинником, якщо ви хочете краще спати.

Ви додасте ці продукти у свій раціон? Тепер вам відомо, наскільки добре вони покращують сон, тому їжте їх регулярно та неодмінно скористайтеся усіма їх перевагами!


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.