Речі, які не можна тримати у ванній кімнаті

14 Січня, 2019
Оскільки є багато речей, які зручно тримати у ванній кімнаті, ми звикли думати, що це ідеальне місце для них. Однак вони можуть накопичити багато небезпечних бактерій, тож їх варто зберігати деінде.

Ванна є епіцентром нашого ранку. Вам може здаватися, що ви добре там прибираєте, і ваша кімната є винятково чистою, але деякі речі не можна тримати у ванній кімнаті через можливість забруднення.

Важливо пам’ятати, що в цій частині будинку є багато бактерій і небезпечних токсинів.

Може, з дитинства ви звикли тримати зубну щітку у ванній, тому що це більш практично, але це не найкраще, що ви можете зробити для свого здоров’я.

Ми розповімо про 8 предметів, які не можна тримати у ванній кімнаті. Зверніть увагу на них.

1. Зубна щітка

Найчастіше люди залишають зубну щітку у ванній. Легше просто зайти туди і взяти її, однак є певні ризики, особливо якщо інші люди також використовують це приміщення.

Дослідники з університету Квінніп’яка (Коннектикут) виявили фекальні речовини в 60% зубних щіток, які тримають у спільних ваннах, незалежно від того, як саме вони зберігаються.

Це означає, що навіть якщо у вас хороші звички, ви сприяєте розмноженню бактерій.

Не варто забувати, що ванна кімната дуже волога. Це не дає вашим зубним щіткам повністю висихати між застосуваннями. Ми радимо тримати зубну щітку у своїй кімнаті або в дуже сухій частині будинку.

Щоб уникнути забруднення зубної щітки, ви можете класти її в контейнер. Деякі повністю покривають її, а інші просто покривають щетину.

2. Ліки не можна тримати у ванній

ліки у ванній
Тепло і вологість у ванній зменшують ефективність ліків. У деяких випадках вони можуть втратити свою ефективність до закінчення строку придатності.

Читайте також: Які ліки призводять до збільшення ваги?

Щоб зберегти ліки:

  • Виберіть місця, які є чистими та сухими. Підійде будь-яка шухляда у вашій кімнаті. На кухні, навпаки, є ті самі проблеми, що й у ванній, тому краще не тримати там ліки.
  • Тримайте ліки в оригінальному пакуванні. Там є інструкція. Ви також можете перевірити термін придатності, щоб уникнути шкоди або плутанини з іншими ліками.
  • Зберігайте ліки в місці, де їх не дістануть діти.

3. Леза для гоління

Вологість може спричинити руйнування лез для гоління навіть до їхнього використання. Ви можете зберігати їх у ванній кімнаті лише тоді, коли вони ще в пакуванні.

Ця порада також стосується ножиць та інших металевих предметів, які легко окислюються.

4. Косметика

Косметика не може довго лежати у ванній. Найімовірніше, вона зіпсується задовго до того, як закінчиться строк придатності, зазначений на пакуванні.

Тепло і вологість поступово погіршують тіні, рум’яна, помади та тональні основи. Крім того, бактерії можуть легко потрапити в косметику. Найкраще тримати її в сухому місці у спальні. Радимо тримати лак для нігтів у холодильнику, щоб він не став густим і сухим.

5. Парфуми

Запах ваших улюблених парфумів може зіпсуватися, якщо ви залишите її у ванній на тривалий період часу. Високі температури та пара можуть спричинити зміну аромату.

Наша порада – зберігати парфуми в кімнаті в шухляді, де температура є доволі постійною.

6. Презервативи

У вас є приховане місце у ванній кімнаті, яке здається ідеальним для зберігання презервативів? Це велика помилка. Найкраще місце – тумбочка.

Під впливом тепла та вологості з часом презервативи можуть пошкодитися, що зменшить їхню ефективність.

Дізнатись більше: Методи контрацепції: міфи та реальність

7. Ювелірні вироби

Точно так само, як бритва, ваші прикраси та улюблена біжутерія можуть постраждати через вологу в повітрі.

Колір вкритих металом предметів може змінитися. Срібло тьмяніє найшвидше.

Ідеально мати невелику коробку для ювелірних виробів. Ці спеціальні коробки добре закриваються й зазвичай мають підкладку із замші. Мета коробки в тому, щоб не допускати потрапляння пилу, завдяки чому ювелірні вироби завжди будуть в хорошому стані.

8. Гребінці та щітки

ванна кімната та речі для особистої гігієни
Щітки та гребінці, що залишаються на відкритому повітрі, також схильні накопичувати мікроби. Це також можливо, якщо ви тримаєте їх у коробці. Зберігати в шухляді у ванній також не варто, оскільки там може бути так само волого.

Вологість у повітрі допомагає бактеріям розмножуватися, а також може спричинити утворення цвілі в зубній щітки. Найкраще зберігати гребінці у своїй кімнаті.

Як бачите, не варто тримати у ванній кімнаті деякі речі. Це не смертельно, але й не найкраща ідея. Якщо у вас є сумніви щодо предмета, про який ми не згадували, подумайте, чи у конкретному випадку може виникнути проблема з поширенням мікроорганізмів.

  • Fitzgerald D. (2016). How a household staple became the source of doctor’s office swab stories. The Toronto Star.
  • Stein J. (2001). Something Evil in the Ear Canal. Time.