Які ліки призводять до збільшення ваги?

Для усунення проблем, що спричиняють набирання ваги, необхідно робити кардіо вправи та дотримуватися збалансованої дієти. Дізнайтеся, які ліки призводять до збільшення ваги.
Які ліки призводять до збільшення ваги?

Останнє оновлення: 08 лютого, 2019

Ви набираєте вагу і не знаєте чому? Можливо, ви приймаєте деякі ліки, які мають цей побічний ефект. Деякі ліки призводять до збільшення ваги, і це трапляється частіше, ніж ви думаєте.

У будь-якому випадку не припиняйте приймати ліки без попередньої консультації з лікарем. Можна позбутися цього побічного ефекту, не ризикуючи своїм здоров’ям.

Ваше здоров’я важливіше, ніж ваш розмір.

У цьому випадку краще робити кардіо вправи й харчуватися збалансовано. Ви навіть можете звернутися до дієтолога, який розробить схему, відповідно до ваших обставин. Це дуже хороша ідея, оскільки він познайомить вас із продуктами, які допоможуть вам захиститися від проблем зі здоров’ям.

Погляньмо, які ліки впливають на вагу.

Які ліки призводять до збільшення ваги?

1. Антигістаміни

які ліки призводять до збільшення ваги
Кожен, хто має алергію, знає про них. Вони служать для нейтралізації ефектів гістаміну, який відповідає за алергічні реакції. Люди, які мають сильну алергію, носять їх із собою повсякчас.

Поки вони працюють, люди вдячні, але багато людей стверджують, що після кількох місяців вони починають набирати вагу. Це відбувається, тому що гістамін знижує апетит. Ці препарати нейтралізують цей ефект, тому набагато важче задовольнити голод.

У цьому випадку варто їсти продукти, які дають відчуття ситості, але мають низький вміст калорій, як от зелені овочі та фрукти з низьким вмістом цукру.

2. Антидепресанти

антидепресанти призводять до збільшення ваги
Вони не всі діють однаково, але найбільше варто непокоїтися через селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну, такі як Prozac. Чому це відбувається? Ці ліки можуть змусити вас набирати вагу, тому що ви відчуваєте низьку енергію.

Коли це трапляється, мозок закликає нас зробити щось, щоб це вирішити. Тому ми кидаємося їсти вуглеводи та продукти з великою кількістю глюкози. Якщо також дуже важко підтримувати фізичну активність протягом тривалого часу, кілограми гарантовані.

Отже, потрібно мати багато сили волі, щоб контролювати апетит і займатися спортом.

3. Антигіпертензивні препарати

чому ліки призводять до збільшення ваги
Це дуже схожа ситуація зі згаданою вище. Ці ліки зменшують тиск перекачування крові, оскільки високий кров’яний тиск поганий як для м’язів, так і для інших аспектів здоров’я.

Тому антигіпертензивні препарати також можуть уповільнювати різні функції організму, оскільки кров для них важлива. Однією з них є метаболізм. Фактично, деякі лікарі призначають діуретики, щоб обмежити цей вплив.

Проте також добре споживати продукти, які покращують травлення.

4. Кортикоїди

кортикоїди призводять до збільшення ваги
Це одні з найпотужніших протизапальних засобів. Вони призначені для хворих на ревматизм, астму та навіть рак. Попри їхню ефективність, вони також можуть зробити вас товстими.

Цей негативний побічний ефект може бути дуже значним. Вони підвищують апетит і викликають затримку рідини. Тому дуже важко усунути токсини належним чином.

Через це дуже важливо додати більше рідини до раціону. Хоча це може здатися суперечливим, найкращий спосіб боротьби з затримкою рідини – пити більше води. Це означає, що ви можете заповнити шлунок, не вдаючись до калорійних продуктів.

Як протидіяти лікарським засобам, що викликають збільшення ваги

За кожної нагоди робіть фізичні вправи. Один із найкращих варіантів – ходьба. Це корисно для практично всіх, оскільки це не вимагає надмірних зусиль. Однак її корисність для втрати ваги неймовірна.

Прогулянки дають багато переваг, і в багатьох містах є місця для них. Вони також зазвичай дуже гарні: парки, набережні та інших зелені райони.

Вони є ідеальним середовищем для релаксації та зняття стресу, якщо у вас немає алергії. Якщо ви страждаєте на якусь хворобою, емоційний аспект дійсно ключовий.

Деякі ліки призводять до збільшення ваги, але цю проблему можна розв’язати. Важливо її усвідомити, щоб почати діяти. Хоча ви не завжди можете контролювати свою вагу, хороша дієта та кардіо вправи (якщо можливо) допоможуть зменшити цей побічний ефект.  • Fava, M. (2000). Weight gain and antidepressants. The Journal of clinical psychiatry, 61, 37-41.
  • Kulkarni, S. K., & Kaur, G. (2001). Pharmacodynamics of drug-induced weight gain. Drugs Today (Barc), 37(8), 559-571.
  • Richards, J., Gunson, B., Johnson, J., & Neuberger, J. (2005). Weight gain and obesity after liver transplantation. Transplant international, 18(4), 461-466.
  • Sharma, A. M., Pischon, T., Hardt, S., Kunz, I., & Luft, F. C. (2001). Hypothesis: β-adrenergic receptor blockers and weight gain: a systematic analysis. Hypertension, 37(2), 250-254.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.