Рицинова олія: найкращі методи застосування для здоров’я та краси

Рицина – токсична рослина, тому рицинову олію треба використовувати в помірних кількостях і з обережністю. Її рекомендують застосовувати для лікування опіків та інших захворювань, втім велика кількість рицинової олії може викликати подразнення шкіри.
Рицинова олія: найкращі методи застосування для здоров’я та краси

Останнє оновлення: 26 січня, 2019

Рицинова олія застосовується у багатьох сферах, крім того вона входить до складу косметичних засобів. У цій статті ви знайдете маловідомі та найкращі застосування рицинової олії для краси та здоров’я.

Походження рицинової олії та її застосування

Рицинову олію отримують з рослини, яка називається рицина і росте в тропіках. Перш за все, її використовують в промисловості, яка виготовляє фарби, барвники і лаки, а також пальне. А ще у виробництві косметики, включно з лікувальними засобами, оскільки це перевірений помічник у догляді за шкірою і при випадінні волосся. Хоча рицинову олію отримують за допомогою спеціального складного процесу, ви можете скористатися сотнями доступних засобів з неї.

Рицинова олія для шкіри

Якщо у вас є дерматологічні проблеми або ви просто хочете щоб шкіра сяяла, у цьому вам допоможе рицинова олія. Рицинова олія роками широко застосовується у виробництві косметичних кремів. Завдяки її складу та дивовижним властивостям, рицинову олію використовують для виготовлення мила, ароматизаторів та фармацевтичних препаратів.

Якщо ви страждаєте від темних плям через перебування на сонці, прищів та бородавок, рицинова олія може все це вилікувати. Рицинову олію можна наносити на шрами для швидшого загоєння, крім того, вона є відомим дезінфікувальним засобом. Пам’ятайте, якщо протягом тривалого часу використовувати рицинову олією в занадто великих кількостях, це може спричинити подразнення шкіри. Проконсультуйтеся з лікарем, аби уникнути побічних ефектів.

А ті, хто страждає від втрати волосся, завдяки рициновій олії, можуть його відростити, і ще й до того ж зміцнити волосся і збільшити його об’єм. А якщо ви шукаєте засоби, які сповільнюють процес старіння, то це саме те що треба. Рицинова олія може запобігти появі зморшок на обличчі, вилікувати суху шкіру та зробити її молодою, здоровою і пружною. А в поєднанні з іншими рослинними оліями, вона підходить для лікування сухого та жирного волосся і допомагає у боротьбі проти лупи. Ваше волосся буде блискучим та слухняним.

Почніть лікування з середини

рицинова олія для лікування артриту

Рицинову олію також використовують для лікування артритів, в тому числі остеоартриту та болю в суглобах. Перед тим як вживати рицинову олію, проконсультуйтеся з лікарем, аби переконатися, що ви використовуєте правильну дозу і що її можна вживати з ліками, які ви вже приймаєте.

Медицина визнала рицинову олію, як природний засіб для лікування запорів та при проблемах з травленням. Ще з давніх-давен рицинову олію використовували як природній проносний засіб. Проте не забувайте, що неправильне дозування рицинової олії може мати побічні ефекти.

Вам слід пам’ятати…

Завжди використовуйте рицинову олію з обережністю. Насіння, з якого її отримують – отруйне і може погано вплинути на здоров’я. Завжди використовуйте перевірену марку рицинової олії або рекомендовану лікарем, для максимальної продуктивності вибирайте лише якісну продукцію.  • Patel, V. R., Dumancas, G. G., Kasi Viswanath, L. C., Maples, R., & Subong, B. J. J. (2016). Castor Oil: Properties, Uses, and Optimization of Processing Parameters in Commercial Production. Lipid Insights, 9, 1–12. https://doi.org/10.4137/LPI.S40233

  • Vieira, C., Evangelista, S., Cirillo, R., Lippi, A., Maggi, C. A., & Manzini, S. (2000). Effect of ricinoleic acid in acute and subchronic experimental models of inflammation. Mediators of Inflammation, 9(5), 223–228. https://doi.org/10.1080/09629350020025737


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.