Чи можливо зупинити випадіння волосся?

Чи можливо зупинити випадіння волосся?
Чи можливо зупинити випадіння волосся?

Останнє оновлення: 13 листопада, 2018

Більшість з нас любить похвалитися блискучим та сильним волоссям, слідкувати за останніми тенденціями світу зачісок та новітніми засобами по догляду за волоссям, аби надати йому здоровий та доглянутий вигляд.

Але не дивлячись на це, наше волосся є надзвичайно чутливим до будь-яких змін в нашому організмі, навіть до зовсім незначних. Тому може трапитися так, ви почнете знаходити багато волосся на вашій подушці вранці або на вашому гребінці.

Це почне не на жарт вас турбувати, не тільки через естетичні переконання, а скоріше через те, що це може бути показником набагато серйознішої проблеми.

Як ми можемо зупинити випадіння волосся?

Найголовніше зберігати спокій! У нашій статті ви знайдете вирішення цієї проблеми, але спочатку вам слід з’ясувати: чи насправді ця проблема існує?

Щоденна втрата волосся є цілком нормальним явищем

Доросла людина має 100000-150000 волосяних фолікулів, які ростуть та випадають безперервно протягом циклу, який зазвичай називають життєвим циклом росту волосся. Оскільки кожен волосяний фолікул росте в своєму власному темпі, ви можете знайти волосяні фолікули в різних стадіях росту по всій вашії голові.

Щодня люди втрачають 60-100 волосяних фолікулів. Це волосяні фолікули, які знаходяться в третій стадії циклу росту волосся, у фазі спокою або у фазі телогена. І це цілком нормально.

Тепер, коли випадіння волосся значно помітніше або виникає лише в деяких місцях, ми можемо говорити про облисіння, відоме як алопеція.

Причини облисіння вкрай різноманітні: захворювання шкіри, спадковий фактор, ліки, стрес, неправильне харчування і навіть зачіски, які стягуть шкіру голови, все це може призвести до появи алопеції.

Якщо цей розлад не вилікувати вчасно, це може викликати повну втрату волосся, але цей процес може бути зворотнім. У цій статті ми ознайомимо вас з 7 засобами, які допоможуть зупинити втрату волосся та простимулюють ріст волосся, щоб повернути назад ваші блискучі локони.

Але спочатку ми збираємося з’ясувати, який тип облисіння ви маєте.

Види алопеції: чи можливо зупинити випадіння волосся?

алопеція

Різні типи облисіння можна розділити на дві великі групи залежно від того, як саме вони викликають втрату волосся: рубцеві алопеції і нерубцеві алопеції.

Варто зазначити, що кожне пасмо волосся складається з волосяного стрижня та кореню, вставленого у волосяний фолікул. Під час фази телогена волосся випадає, а фолікул генерує інше волосся. Таким чином, поки фолікул не пошкоджений, ріст волосся відновлюється природнім шляхом.

Типи облисіння в категорії рубцевих алопецій дуже рідкісні і характеризується руйнуванням волосяного фолікула через запалення, інфекції або травми. В такому випадку, то втрата волосся є незворотньою. Основними причинами цього захворбвання є:

  • Спадкові захворювання, такі як іхтіоз та епідермальний невус
  • Фізико-хімічні агенти, такі як опіки та їдкі речовини
  • Інфекційні захворювання, викликані грибками, бактеріями та вірусами
  • Злоякісні пухлини, як лімфома.
  • Дерматоз, такий як саркоїдоз і фолікулярний муциноз

Тим не менш, 80% облисінь належать до нерубцевих алопецій або, скоріше, до порушень, які не шкодять волосяним фолікулам, а отже можна повністю запобігти втраті волосся відповідним лікуванням.

Далі ви дізнаєтесь про 5 найпоширеніших видів алопецій, та все ж рекомендуємо відвідати дерматолога для правильної діагностики та лікування захворювання.

1.Андрогенна алопеція:

Вона є найбільш поширеною з усіх алопецій (95% випадків) і може бути викликана генетичними або гормональними чинниками. Є дві моделі афектації:

а) Чоловіки: втрата волосся спостерігається в основному в передній і центральній областях голови.

б) Жінки: випадіння волосся спостерігається по всій голові.

2. Травматична алопеція:

Облисіння викликане фізичною травмою. Різниться в залежності від того, що викликало втрату волосся:

а) стягнення шкіри голови: волосся піддається постійному стягненню через певні види зачісок, такі як гульки або косички.

б) в результаті тертя: це викликано безперервним тертям волосистої частини голови об різні поверхні, наприклад, об подушку.

в) Трихотилломанія: це нервова звичка виривання волосяного покриву на голові.

3. Гніздова (або вогнищева) алопеція:

Викликана зазвичай стресовими ситуаціями. Ця форма випадіння волосся характеризується появою круглих плям та залисин. Як правило, гніздова алопеція є оборотним захворюванням, але можуть бути рецидиви.

4. Дифузна алопеція:

Це випадіння волосся, яке є більш-менш інтенсивним та рівномірним на всій поверхні голови. Ця форма облисіння викликана різними факторами, такими як погане харчування, швидка втрата ваги, важкі хвороби, лихоманка, гормональний дисбаланс після вагітності.

5. Випадіння волосся викликане наркотиками або лікарськими засобами:

Великі дози деяких ліків, таких як антитиреоїдні препарати, засоби для лікування тромбозу вен, цитостатичні препарати та йод, а також велика кількість вітаміну А, здатні викликати облисіння. Припинивши вживати наркотичні препарати та ліки, волосся почне знову рости.

Таким чином, якщо ви вже з’ясували, якою формою алопеції ви страждаєте, і це – нерубцова алопеція, тоді у нас для вас є гарні новини! Ми ознайомимо вас з 7 простими, натуральними та дуже ефективними засобами лікування, які допоможуть зупинити випадіння волосся та сприятимуть росту здорового і блискучого волосся.

Сім засобів від випадіння волосся

ЗАСІБ 1: Алоє вера

за допомогою алое вера можна зупинити випадіння волосся

Алое вера містить хімічні речовини, які стимулюють шкіру голови. Обережно виріжте м’якоть алоє вера та легкими масажними рухами нанесіть її на уражену ділянку шкіри голови. Залиште м’якоть алоє вера на ніч. На наступний день, змийте алоє невеликою кількістю теплої води з соком половини лимона.

Вам слід повторювати цю процедуру протягом трьох або чотирьох тижнів для досягнення позитивних результатів.

ЗАСІБ 2: Кокосове молоко

Кокосовий горіх багатий поживними речовинами та насиченими жирами. Кокосове молоко запобігає випадінню волосся. Масажними рухами нанесіть кокосове молоко на шкіру голови до повного висихання.

Повторюйте цю процедуру один раз на тиждень.

ЗАСІБ 3: Цибуля

Цибуля багата вітамінами А, В і С і найкраще те, що вона протидіє втраті волосся. Для досягнення цього результату, візьміть білу цибулю та подрібніть її в блендері разом з 3 чайними ложками меду. Нанесіть цю суміш на всі уражені місця за допомогою ватного тампону та залиште на 30 хвилин. Після цього, змийте суміш з волосистої частини голови.

Спробуйте повторювати цю процедуру три тижні і ви будете здивовані результатом.

ЗАСІБ 4: Часник та оливкова олія

Часник володіє неймовірними властивостями. Ви особисто переконаєтеся, коли спробуєте цей засіб від випадіння волосся. Перед сном протріть двома половинками зубчику часнику шкіру голови, а потім помасажуйте шкіру за допомогою оливкової олії. Загорніть голову харчовою плівкою та залиште на ніч. На наступний день вимийте волосся з ароматичним шампунем.

Ви повинні робити це двічі на тиждень протягом одного місяця для того, щоб досягти видимих результатів.

ЗАСІБ 5: Реставратор

Змішайте чайну ложку меду, жовтки двох яєць, одну чайну ложку йогурту і одну чайну ложку теплої води. Цю пасту наносити на уражені ділянки шкіри голови легкими масажними рухами, а потім загорніть голову алюмінієвою фольгою. Зачекайте 20 хвилин, а потім вимийте волосся з невеликою кількістю теплої води.

Цей засіб є дуже ефективним. Волосся ростиме блискучим та здоровим.

ЗАСІБ 6: Розмарин та рута

Це лікування активує циркуляцію в шкірі голови. Додайте у киплячу воду гілку розмарину та гілку рути та готуйте настій протягом 5 хвилин. Використовуйте його для полоскання волосся після кожного миття, приділяючи особливу увагу шкірі голови.

ЗАСІБ 7: Морква, мед та олія

Змішайте дві чайні ложки чистого меду, одну чайну ложку оливкової олії і одну моркву в блендері до утворення однорідної пасти. Цю пасту наносіть на шкіру голови, масажуючи проблемні ділянки, а потім загортайте голову рушником. Тримайте 20 хвилин, після чого вимийте волосся теплою водою.

Морква є прекрасним джерелом вітамінів: якщо ви повторюватимите цю процедуру два рази на тиждень, ви назавжди забудете, що таке випадіння волосся.

Остання порада

Тепер все, що залишається зробити, це обрати ваш засіб лікування і приступити до роботи. Пам’ятайте, що добре збалансована дієта, підтримка здорового способу життя, а також уникнення фенів та щипців для випрямлення волосся є чудовим способом по догляду за вашим волоссям та наданню їм здорового вигляду.  • Virendra N. Sehgal, Govind Srivastva, Promila Bajaj: Alopecia cicatricial. International Journal of Dermatology 2001; 40: 241-248.
  • Jorge Pérez Calvo. Nutrición energética y salud: Bases para una alimentación con sentido. Penguin Random House Grupo Editorial España, 2016. 
  • Albert Ronald Morales. Frutoterapia: Bienestar y vida. Editorial Edaf, S.L., 2014. 

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.