Як зцілити чакри

7 чакр, їх значення для людини та афірмації для кожної чакри
Як зцілити чакри

Останнє оновлення: 23 листопада, 2018

Чакри – це канали енергії, які проходять крізь ваше тіло. Життя і здоров’я течуть крізь них. Якщо одна або кілька з них хворі, це позначиться на всій системі. Дізнайтеся з цієї статті більше про те, як зцілити чакри.

Основні факти про чакри

Для того, щоб детально розповісти про чакри,, нам потрібно багато годин, тож непогано дізнатися принаймні основні факти. Слово “чакра” походить із санскриту та означає “колесо енергії” або “колесо світла”. Ці центри пов’язані енергетичними потоками, вони також регулюють ваш зв’язок із Всесвітом.

Основа або корінь (муладхара)

Вона темно-червона і розташована в промежині, між анусом і геніталіями. Її блокує страх, і коли це відбувається, виникає сідничний біль, рак яєчників, матки або прямої кишки, закреп, проблеми з простатою, варикозне розширення вен, геморой та імунні захворювання. Проблеми цієї чакри також викликають розчарування, емоційну нестабільність, депресію і низьку самооцінку.

Сексуальна чакра або селезінка (свадхістана)

Вона помаранчева і розташована в жіночих статевих органах, сечовому міхурі, тазу, кишечнику і сідничному м’язі. Її блокування викликає поперекову і тазову напругу, радикуліт, хронічну втому, безсилля, діабет, рак, синдром роздратованого кишечника, інфекції нирок і сечового міхура. Щодо емоційного аспекту, блокування викликає неспокій, страх, ревнощі, недовіру і тривогу.

Сонячне сплетіння (маніпура)

Ця чакра жовта і знаходиться під пупком, а також охоплює печінку, підшлункову залозу, сечовий міхур, селезінку, нирки, шлунок, тонку кишку і грудну порожнину. Її дисбаланс через блокування є причиною респіраторних та імунних проблем, булімії, анорексії, цукрового діабету, кислотності шлунка, виразки, каменів у жовчному міхурі, гепатиту, цирозу печінки та артриту. Щодо емоцій, дисбаланс викликає синдром жертви, стрес, гнів, розчарування, почуття провини, сумніви і необхідність постійного схвалення.

медитація щоб зцілити чакри

Серце (анахата)

Ця чакра зелена і блокується від болю та горя. Вона також охоплює легені, серце, бронхи, трахею, руки і грудну клітку. Проблеми, які виникають внаслідок її блокування – серцеві та респіраторні захворювання, рак молочної залози, стенокардія, пневмонія, гіпертонія, біль у хребті. Щодо емоційного аспекту, це може призвести до пасивності, депресії, нечутливості та болю.

Горло (вішудха)

Дана чакра сапфірового (синього) кольору і охоплює рот, гортань, горло, ясна, щитоподібну залозу, шию, хребет, зуби і плечі. Її дисбаланс викликає біль у горлі, кровоточивість ясен, втрату голосу, алергію, грип і хронічні інфекції. Щодо емоцій, це викликає одержимість, депресію, страх, фобії, невпевненість та інертність.

Третє око (аджна)

Ця чакра має колір індиго і охоплює ніс, вуха, очі, шишкоподібну залозу і гіпофіз, нервову систему і головний мозок. Проблеми від її блокування – головні болі, пухлини мозку, сліпота, глухота, судоми, порушення мозкової діяльності та проблеми з хребтом. Емоційні ефекти – страх, фобії, сплутаність свідомості, нічні кошмари, шизофренія, паніка та депресія.

Корона (сахасрара)

Ця чакра фіолетового кольору і охоплює верхню частину голови. Наслідки її блокування – хронічна втома, підвищена чутливість до світла і звуку, проблеми зі шкірою і скелетно-м’язові проблеми. Щодо почуттів, це призводить до втрати мети, зв’язку з божественним, занепокоєння, депресії, обмеженості поглядів і нещастя.

чакри та їхні кольори

Як дізнатися, що ваші чакри заблоковані

Ви повинні зробити кілька тестів, щоб з’ясувати, чи блокує будь-яка з ваших чакр проходження енергії до інших і скільки таких блоків. Просто дайте відповіді на питання для кожної чакри. Якщо більшість ваших відповідей негативні, ця чакра може бути саме тією, яку слід розблокувати.

Перша чакра (корінь)

Чи почуваєтеся ви живими, здоровими? Ви почуваєтеся, як вдома? Чи є у вас сильне бажання жити? Ви любите своє тіло і думаєте, що ви є дивовижним скарбом? Ви сповнені енергії та руху? Ви сміливі?

Друга чакра (сакральна)

Чи є у вас здорове сексуальне бажання? Ви відчуваєте себе сексуально задоволеними? Ви можете виразити себе сексуально? Чи можете ви давати і отримувати задоволення?

Третя чакра (сонячне сплетіння)

Чи знаєте ви, чого хочете? Ви впевнені в собі? Чи можете ви приймати рішення на свій розсуд? Чи контролюєте ви емоції? Ви можете контролювати те, як ви почуваєтеся? Чи вважаєте ви, що у вас баланс емоцій?

йога щоб зцілити чакри

Четверта чакра (серце)

Чи у вас здорові стосунки? Ви любите себе? Ви любите людей навколо вас? Чи відчуваєте ви співчуття до людей? Чи приймаєте ви інших такими, якими вони є? Ви добре співпрацюєте з іншими? Чи здатні ви присвятити себе чомусь?

П’ята чакра (горло)

Ви можете висловитися? Ваше життя щасливе? Ви берете на себе відповідальність за своє життя? Ви самостійно вирішуєте свої проблеми? Чи вважаєте ви, що ви заслуговуєте на винагороду за ваші зусилля? Чи є у вас достатньо віри, щоб ризикнути? Вам подобаються виклики?

Шоста чакра (третє око)

Ви морально сильні? Чи можете ви вирішувати проблеми? Чи є у вас творчі ідеї? Ви робите все можливе, щоб втілити мрії в реальності? Ви візуалізуєте свої цілі?

Сьома чакра (корона)

Чи вважаєте ви себе кимось великим і дивовижним? Чи відчуваєте ви зв’язок з Богом чи Всесвітом? Ви відчуваєте, що ваше життя має мету?

Афірмації для зцілення блокування кожної чакри

Під час медитації, ви можете використовувати фрази, мантри або кілька односкладових слів, які слід повторити кілька разів (найвідоміше з них “ОМ”). Насправді, існує певна афірмація та мантра для кожної чакри, зокрема:

 • Перша чакра: “Я – єдине ціле, я впевнена/ий, що мене люблять”. Мантра ЛАМ.
 • Друга чакра: “Я люблю себе, я поважаю себе і все життя”. Мантра МАМ.
 • Третя чакра: “Я – великий творець своєї реальності, і це мене надихає”. Мантра РАМ.
 • Четверта чакра: “Я – любов і безумовне прийняття”. Мантра IAM.
 • П’ята чакра: “Я – машина свого життя. Сила вибору моя”. Мантра ДЖAM.
 • Шоста чакра: “Я впевнена/ий, що можу бачити правду”. Мантра ОМ (або АУМ).
 • Сьома чакра: “Я єдина/ий з цим моментом”. Тут не використовуємо жодну мантру, тому що медитуємо в тиші.


 • Grilley, P. (2007). Chakra theory and meditation. Miscellaneous.

 • Merrick, J. (2012). Alternative medicine yearbook, 2010. In Alternative medicine yearbook, 2010. https://doi.org/10.1007/s00441-014-1841-9

 • Chase, C. R. (2018). The Geometry of Emotions: Using Chakra Acupuncture and 5-Phase Theory to Describe Personality Archetypes for Clinical Use. Medical Acupuncture. https://doi.org/10.1089/acu.2018.1288

 • NA. (2013). The 7 Chakras and Their Significance to Your Life.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.