Розмаринове мило для жирної шкіри власноруч

 Домашнє розмаринове мило ідеально підходить для догляду за шкірою, чудово запобігає передчасному старінню, а також лікує запалення суглобів чи інфіковані рани.
Розмаринове мило для жирної шкіри власноруч

Останнє оновлення: 21 січня, 2019

Якщо вам подобається користуватися косметикою ручного приготування, розмаринове мило може стати одним із ваших улюблених засобів. Воно має в’яжучі, протизапальні й антибактеріальні властивості, які ідеально підходять для жирної шкіри.

Його легко приготувати, якщо дотримуватися всіх необхідних запобіжних заходів. Етапи дуже прості, тому наберіться трохи терпіння та використовуйте список інгредієнтів, про які ми розповімо далі, щоб приготувати винятковий засіб для догляду за собою.

Не забувайте, що розмарин є однією з тих трав, які використовують у медицині для зменшення запалення, подразнення та лікування інфекцій.

Розмаринове мило стане чудовим засобом на кожен день, як для вас, так і для інших членів вашої сім’ї. А ось його рецепт.

Готові занотовувати?

Як приготувати розмаринове мило власноруч

жінка

Під час приготування мила ви повинні не забувати про певний набір основних заходів безпеки.

Вам доведеться мати справу з каустичною содою. Тому будьте обережні, щоб вона не потрапила на шкіру та не вдихайте її випари. Для цього варто надіти захисні рукавички та маску.

Сам по собі цей процес досить безпечний. Утім обережність ніколи не буває зайвою. Хоча цю технологію вже поколіннями використовують і вона не спричиняє жодних проблем.

Дізнаймося, що потрібно мати для приготування розмаринового мила.

Інгредієнти

 • 2 склянки оливкової олії (473 г)
 • 1 склянка сушеного розмарину (важливо, щоб будь-які трави, які ви додаєте в домашні мила були сушеними) (150 г)
 • 3/4 склянки води (150 мл)
 • 1/4 склянки каустичної соди (62 г)
 • 1 склянка розмаринового чаю (200 мл)
 • 1 столова ложка ефірної олії чайного дерева (15 г)
 • Пластикова миска або ванночка

Приготування

домашнє мило у відрі

У першу чергу потрібно приготувати чай. Він дуже корисний, адже гарантує, що ваше розмаринове мило натуральне, ефективне, добре очищує жирну шкіру та піклується про неї.

 • Доведіть воду до кипіння, а потім додайте столову ложку сушеного розмарину. Залиште суміш настоятися на кілька хвилин, відділіть розмарин і відлийте рідину.
 • Другий крок потребує більше обережності, але він також дуже простий. На цьому етапі треба додати каустичну соду в контейнер. Не забудьте надіти захисні рукавички та маску, адже, як ви знаєте, цей продукт є абразивним.
 • Запам’ятайте, що працювати з каустичною содою завжди потрібно на відкритому просторі (балконі, терасі, у саду), щоб не вдихати її випари.
 • Потім треба додати приготований розмариновий чай у каустичну соду. Робіть це дуже повільно, щоб вона не розбризкувалася. Зауважте, що під час змішування цих двох інгредієнтів також виділятимуться випари.
 • Дайте суміші охолонути щонайменше 15 хвилин. Суміш має бути холодною, і після цього ви зможете поступово додати в неї решту інгредієнтів.
 • Коли зазначений час минув, можна додати в суміш дві склянки оливкової олії (вона має бути теплою). Вливайте її повільно, не забуваючи про запобіжні заходи.
 • Знову дайте суміші охолонути. Після цього треба додати в неї ефірну олію чайного дерева.

Що далі?

Пам’ятайте, що бажано завжди залишати суміш на якийсь час, щоб вона вистигла. Тоді ефірні олії збережуть усі свої корисні властивості.

 • Щоб пришвидшити процес й отримати однорідну суміш, збийте її міксером на найнижчих обертах. Для цього накладіть суміш посередині миски й більше нічого не робіть. Дайте інгредієнтам повільно й ретельно перемішатися.
 • Коли інгредієнти почнуть ставати густими, як майонез, додайте до них решту сушеного розмарину (так мило матиме відлущувальний ефект). Усе майже готово!
 • Насамкінець потрібно просто розлити суміш у формочки для мила. Порада: перед цим покладіть кілька гілочок розмарину в кожну формочку, щоб потім було легше вийняти мило.
розмаринове мило

Щоб запобігти утворенню бульбашок у милі, легенько постукайте по формочках після того, як заповнили їх сумішшю.

Наступний крок? Наберіться терпіння. Дайте суміші настоятися протягом шести тижнів, перш ніж вона буде готова. Після цього мило можна використовувати для щоденного догляду за собою.

Розмаринове мило також чудово підходить для загоєння інфікованих ран, лікування запалених суглобів або навіть від передчасного старіння шкіри.

Один нюанс, на який варто звернути увагу: ніколи не використовуйте це мило для інтимних зон.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.