5 найкращих видів природних дезодорантів

5 найкращих видів природних дезодорантів
5 найкращих видів природних дезодорантів

Останнє оновлення: 13 листопада, 2018

Наявність хороших звичок особистої гігієни надає нам можливість насолоджуватись гарним здоров’ям. Зокрема, мова піде про дезодорант, як косметичний засіб, використання якого, допомагає нам почувати себе краще, мати більше впевненості в собі, і навіть запобігає виділенню різких запахів, які сторонні люди, як правило, вважають неприємними.

Ось чому у цій публікації, ми збираємося продемонструвати вам п’ять кращих домашніх дезодорантів.

Перш ніж вибрати продукт, який підходить вам найкраще,  дуже важливо знати, деякі суттєві відмінності між дезодорантами і антиперспірантами. Хоча багато людей, як правило, їх плутають і думають, що це однакові продукти, а насправді, між ними є кілька суттєвих відмінностей.

Супермаркети сьогодні пропонують багато варіантів різних продуктів, тому можна легко сплутати ці два види, суттєво відмінних косметичних засобів, що може бути  причиною нашого не зовсім правильного вибору.

Відмінності  дезодорантів від антиперспірантів

Як ми говорили, ці два косметичні продукти мають кілька важливих відмінностей. Нижче ми будемо говорити про найбільш важливі з них:

 • Дезодорант: дезодоранти використовуються в основному для усунення неприємних запахів, викликаних потовиділенням. Таким чином, ці продукти не призначені для зменшення пітливості, але тільки для того, щоб усунути поганий запах при потовиділенні, який разом з ним з’являється. Більшість з них виготовленні з певним ароматом та у поєднанні з алкоголем, що робить дезодоранти ефективними протягом дванадцяти годин. Такий косметичний засіб зазвичай легко поглинається організмом.
 • Антиперспірант: як вказує його назва, цей вид косметики, на відміну від дезодорантів, призначений для запобігання пітливості. Таке запобігання можливе тому, що антиперспірант створює плівку на потових залозах, використовуючи, як правило, невелику кількість алюмінію. Антиперспіранти набагато ефективніші, ніж дезодоранти, і вони мають сильну антибактеріальну дію. Тим не менш, антиперспіранти не рекомендується застосовувати для деяких частин тіла, так як вони можуть закупорити його пори.
  натуральний дезодорант

Що краще: дезодорант чи антиперспірант?

Відповідь на це питання залежатиме значною мірою від ваших фізичних потреб і особливостей. Таким чином, особи, які не виділяють надто багато поту, і які також не мають сильного неприємного запаху, спокійно можуть вибрати дезодорант. Він тільки допоможе запобігати неприємним запахам, а зупиняти піт немає необхідності, тому що особа надмірно не пітніє.

І якраз навпаки, люди, які сильно пітніють повинні вибирати антиперспірант. Він помітно зменшить кількість виділеного поту і також запобігатиме неприємному запаху. Очевидно, що використання дезодоранту в таких випадках не буде надто хорошою ідеєю, оскільки дезодорант не тільки не запобігатиме появі неприємних запахів, але й особа продовжуватиме виділяти таку ж кількість поту, що й без дезодоранту.

Тим не менше, експерти вважають, що найкраще вибрати дезодорант, який поєднаний з антиперспірантом. Так комбінація забезпечить використання кращих сторін обох косметичних засобів: з одного боку,  приємним ароматом будуть маскуватися неприємні запахи, а з іншого боку, кількість поту зменшиться, особливо якщо його виділяється багато.

5 найкращих природних дезодорантів

Галунний камінь: багато людей вважають цей тип мінералу відмінним натуральним дезодорантом. Галунний камінь не тільки запобігає неприємному запаху, він також має бактерицидну, в’яжучу властивість та заживляє рани. Ще й на додачу, він дуже ефективний у боротьбі із поганим запахом і має тривалу дію.

Алое вера: ця рослина, а особливо її сік, є дуже ефективним натуральним дезодорантом, який можна використовувати для всього організму. Використовується сам чистий сік, або в суміші з якимось ефірним маслом. Цей сік також використовується для лікування невеликих ран різних типів та при прояві травних розладів. Отже  алое вера  може бути відмінним варіантом в плані використання його як дезодоранту.

Бікарбонат: завдяки своїм властивостям, бікарбонат це ще один дуже ефективний домашній засіб. Насправді, він має здатність приховувати запахи набагато краще, ніж  деякі  комерційні дезодоранти, які продаються в магазинах. Проте, як правило, бікарбонат залишає сліди на одязі, тому ви повинні застосовувати його тільки в невеликих кількостях, і робити це дуже обережно.

Ефірні олії: дуже практичним і недорогим варіантом було б використовувати ефірні олії в поєднанні з іншими продуктами, наприклад з тими, що вже згадувалися. Це додасть аромату вашому дезодоранту. Усього кілька крапель олії допоможе вам добре пахнути.

Олія чайного дерева: цей тип олії дуже хороший для використання в якості дезодоранту. Вона не тільки маскує неприємні запахи, але й діє як антисептик, бактерицид і фунгіцид. Крім того, олія чайного дерева може бути використана для лікування інфекцій або пошкоджень шкіри. • National Cancer Institute. Antiperspirants/Deodorants and Breast Cancer. https://www.cancer.gov/about-cancer/causes-prevention/risk/myths/antiperspirants-fact-sheet#r3
 • J Inorg Biochem. 2005 Sep;99(9):1912-9. (200%). Aluminium, antiperspirants and breast cancer. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16045991
 • Indian J Med Res. 1996 Jul;104:157-9. In vitro antimicrobial activity of potash alum. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8783521
 • PeerJ. 2016; 4: e1605. Published online 2016 Feb 2. The effect of habitual and experimental antiperspirant and deodorant product use on the armpit microbiome. doi: 10.7717/peerj.1605
 • J Conserv Dent. 2012 Jul-Sep; 15(3): 246–248. Evaluation of antimicrobial efficacy of Aloe vera and its effectiveness in decontaminating gutta percha cones. doi: 10.4103/0972-0707.97949
 • Corral, Laura & Post, Laurie & MONTVILLE, THOMAS. (2006). Antimicrobial Activity of Sodium Bicarbonate. Journal of Food Science. 53. 981 – 982. 10.1111/j.1365-2621.1988.tb09005.x.
 • Clin Microbiol Rev. 2006 Jan; 19(1): 50–62. Melaleuca alternifolia (Tea Tree) Oil: a Review of Antimicrobial and Other Medicinal Properties. doi: 10.1128/CMR.19.1.50-62.2006

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.