Ефірна олія чайного дерева має безліч переваг

Ефірна олія чайного дерева має безліч переваг
Ефірна олія чайного дерева має безліч переваг

Останнє оновлення: 13 листопада, 2018

Ефірна олія чайного дерева століттями використовувалася для лікування недоліків і захворювань шкіри. Однак її корисні властивості не обмежуються лише цим.

Цікаво зазначити, що ця ефірна олія походить з Австралії. Саме там її вперше почали виготовляти, застосовуючи парову дистиляцію листків дерева, яке називається Melalueca Alternifolia (чайне дерево).

Відтоді корінні племена Австралії завжди лікували олією різноманітні захворювання, починаючи від проблем зі шкірою й закінчуючи захворюваннями дихальної системи, простудою та алергіями.

Наразі ефірну олію чайного дерева постійно використовують у фармацевтичній промисловості та виробництві ароматичних масел, адже вона володіє багатьма корисними властивостями.

Наприклад, вона має чудовий запах, недорого коштує, прекрасно лікує дуже поширені розлади здоров’я, а також її без проблем можна придбати в аптеці.

Далі ми розповімо про різні корисні способи використання цієї олії, які стануть вам у нагоді кожного дня.

Ефірна олія чайного дерева допомагає лікувати акне

Олія чайного дерева – це ідеальний спосіб позбутися надокучливих прищів або чорних цяток. Завдяки своїм антибактеріальним, протигрибковим і антисептичним властивостям вона чудово лікує ці поширені проблеми зі шкірою.

Однак запам’ятайте, що не варто наносити олію на шкіру нерозчиненою – неодмінно додайте в неї води.

 

ефірна олія чайного дерева лікує акне

Як використовувати чайну олію проти акне та правильно наносити її

Пропорції

 • 1 крапля олії чайного дерева
 • 10 крапель води
 • 5 крапель гамамелісу

Як її використовувати

Нанесіть цю просту й ефективну суміш інгредієнтів за допомогою шматочка вати. Засіб варто використовувати двічі на день: уранці та перед сном. Уже через тиждень ви помітите позитивні результати.

Ефірна олія чайного дерева допомагає пом’якшити сухі кутикули

Ця олія має багато косметичних застосувань. Наприклад, вона допомагає пом’якшити потріскані та нерівні кутикули. Олія чайного дерева також лікує грибкові інфекції нігтів.

Як використовувати олію та правильно наносити її

 • Щоб правильно зробити собі манікюр, просто намочіть ватний диск в олії чайного дерева та нанесіть її на кутикули. Уже через кілька хвилин ви побачите, наскільки легко можна видалити пошкоджені кутикули.
 • Також можете додати 5 крапель олії чайного дерева в лак для нігтів, адже це ще один чудовий спосіб її використання. Потрусіть пляшечку з лаком протягом кількох секунд, і намалюйте ним нігті на руках і ногах.

Ефірна олія чайного дерева для лікування пітиріазу

 

рожевий пітиріаз

Рожевий пітиріаз – це дерматологічне захворювання, яке виникає восени або навесні.

Воно починається з рани, потім перетворюються на ериматозні червоні плямки й призводить до лущення шкіри.

Пітиріаз має інфекційне походження, тому лікування у багатьох випадках обмежується кортикостероїдами. Зупинити його поширення можна також за допомогою олії чайного дерева. До того ж, вона зменшить вплив захворювання на шкіру.

Як використовувати олію чайного дерева

Доза олії завжди має бути приблизно 5% від загальної кількості води, яку ви використовуєте.

 • Тому, наприклад, можна налити півсклянки чистої води (100 мл) і додати в неї 5 мл ефірної олії чайного дерева.
 • Якщо у вас пітиріаз, спершу очистіть уражену зону від забруднення і лише потім нанесіть розчинену олію чайного дерева. Після нанесення помасажуйте проблемне місце. Рекомендовано повторювати процедуру щодня.

Поступово ви почнете помічати позитивні результати.

Ефірна олія чайного дерева для лікування епідермофітії стопи

Епідермофітію стопи спричиняє певний тип грибку. Дерматофіти розмножуються в теплих і вологих місцях. Крім того, вони живуть у відмерлих тканинах шкіри.

Під час цього захворювання дуже часто виникає набряк або шкіра збоку стоп і між пальцями починає лущитися. Крім цього, епідермофітія може уражати нігті на ногах.

Ефірна олія чайного дерева є одним зі способів вилікувати це захворювання, адже вона сповільнює розвиток інфекції. Далі ми розповімо, як її використовувати.

Як її використовувати

 • Наберіть у ванну теплої води.
 • Додайте 10 крапель олії чайного дерева і 10 крапель олії розмарину у воду.

Занурте стопи у ванну на 20 хвилин. Після цього обережно їх висушіть (не забувайте про ділянку між пальцями). Повторюйте процедуру кожного дня, коли приходите додому.

Олія чайного дерева – це найкращий засіб від комарів

 

ефірна олія чайного дерева допомагає від комарів

Цей засіб ніколи вас не підведе. Якщо ви живете у вологій місцевості, вас можуть легко обкусати комарі. Усі ми добре знаємо, наскільки кровожерливим ворогом вони є. Комарі також можуть переносити захворювання, коли живляться кров’ю людини.

У певних випадках недостатньо використовувати натуральні засоби та одягати закритий одяг, тому ми радимо вам спробувати такий рецепт.

Приготуйте власний засіб від комарів з ефірною олією чайного дерева. Далі читайте, як його приготувати.

Інгредієнти

 • 5 чайних ложок води (50 мл)
 • 10 крапель олії чайного дерева
 • 100 крапель цитрусового або лимонного соку

Як приготувати цей засіб

Для того, щоб зробити таку суміш вам знадобиться плячешка з розпилювачем. Коли засіб готовий, просто наносьте його на шкіру щовечора перед сном.

Це чудовий і дешевий спосіб захистити себе від комарів і його неодмінно варто мати в себе вдома.

Зрештою, ви вже самі бачите, наскільки багато способів використання має олія чайного дерева. Не забувайте, що краще розчиняти цей засіб  водою, якщо хочете наносити його місцево. Додаткова порада: ефірна олія чайного дерева – дуже ефективний засіб для прибирання дому. • Del Beccaro M (1995). “Melaleuca oil poisoning in a 17-month-old.”. Vet Hum Toxicol 37 (6): 557-8. PMID 8588296.
 • Carson CF, Hammer KA, Riley TV. Melaleuca alternifolia (tea tree) oil: a review of antimicrobial and other medicinal properties. Clin Microbiol Rev. 2006;19:50-62.
 • Cox, S. D., Mann, C. M., Markham, J. L., Bell, H. C., Gustafson, J. E., Warmington, J. R., & Wyllie, S. G. (2000). The mode of antimicrobial action of the essential oil of Melaleuca alternifolia (Tea tree oil). Journal of Applied Microbiology. https://doi.org/10.1046/j.1365-2672.2000.00943.x
 • Murbach Teles Andrade, B. F., Nunes Barbosa, L., Da Silva Probst, I., & Fernandes Júnior, A. (2014). Antimicrobial activity of essential oils. Journal of Essential Oil Research. https://doi.org/10.1080/10412905.2013.860409

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.