Секрет боротьби з безсонням: сіль і цукор

26 Грудня, 2018
Сіль і цукор можуть допомогти контролювати гормони, які спричиняють стрес, підтримувати їх на нормальному рівні, аби ті не впливали на ваш сон.

Безсоння – це розлад, через який людям важко заснути або вони постійно прокидаються вночі. Можливо, вам важко спати спокійно, а може, ви встаєте занадто рано і не встигаєте набратися сил та енергії. Ви дуже здивуєтесь, але сіль і цукор може допомогти з вашою проблемою.

Цю проблему вважають однією з головних розладів сну, які найчастіше трапляються. Переважно вона вражає жінок, людей похилого віку та тих, хто має психологічні розлади, як-от:депресія чи підвищена тривожність.

Не пропустіть: 4 причини, щоб пити теплу воду, а не холодну

Проблеми зі сном або його брак можуть негативно впливати на якість життя людини, яка від них страждає. Іноді це призводить навіть до погіршення соціального життя, якості роботи та інших важливих аспектів.

Зважаючи шкоду безсоння для фізичного та розумового здоров’я, сьогодні можна знайти багато медикаментів та методів лікування, які можуть допомогти її вирішити, аби з часом це не перетворилося на значно більшу проблему.

Утім ліки, які можна знайти на полицях аптек, потрібно приймати лише в міру та за рекомендацією лікаря, адже будь-які спроби самолікування або надмірного вживання заспокійливих можуть призвести до негативних побічних ефектів.

Засіб із сіллю та цукром – це відомий секрет, який може допомогти людям із безсонням. Ті, хто його використовують, кажуть, що він дуже ефективно відновлює нормальний сон.

То що у чому ж секрет засобу з сіллю та цукром?

сільничка

Фізичний та емоційний стрес – це одні з головних причин безсоння. Причина у біохімічній реакції, яка впливає на вироблення гормонів сну в організмі.

Коли рівень гормонів стресу високий, режим сну порушується, і це призводить до того, що ви не можете заснути або постійно прокидаєтесь.

Читайте також: Чому горіхи та насіння варто замочувати перед вживанням?

Саме у такому випадку цукор та сіль можуть відіграти дуже важливу роль, адже вони мають вплив на гормони стресу і здатні контролювати їх рівень. Завдяки цьому переживання не будуть впливати на ваш  цикл сну.

У англомовній книзі Eat for Heat (“Їжте, щоб живитися”) Мет Стоун описує цей засіб, як рішення, яке допоможе краще спати.

“Суміш солі та цукру надзвичайно потрібна при стресових ситуаціях під час сну. Коли безсоння нападає на вас між 2 та 4 ночі, а також тіло відчуває надмірний приплив адреналіну (адреналін може стрибати у цей час), вам допоможе лише трохи солі та цукру під язиком.”

Сіль і цукор від безсоння?

Сьогодні багато людей знають, що споживання занадто великої кількості солі або цукру може бути шкідливим для здоров’я та спричиняє багато різних захворювань та розладів.

Утім, якщо робити це в міру, то можна. Адже вашому організму потрібна невелика кількість і солі, і цукру.

жіна не може заснути

Сіль і цукор: переваги

Хоча їх смак важко назвати надзвичайним, корисні властивості солі та цукру настільки потужні, що час від часу можна їх їсти. Адже такий засіб:

 • Зміцнює імунну систему
 • Полегшує головні болі
 • Надає енергії
 • Збільшує вироблення серотоніну та електролітів
 • Знімає стрес

Дивовижний рецепт для лікування

коричневий цукор

Для приготування цього засобу від безсоння вам знадобиться:

 • 1 чайна ложка солі (5 г)
 • 5 чайних ложок цукру (25 г)
 • 1 столова ложка цукру-сирцю

Приготування

Насипте всі інгредієнти у пакетик або невеличку баночку і добре потрусіть. Цукор-сирець досить погано змішується з іншими інгредієнтами, тому його варто поєднувати з коричневим цукром.

Рекомендовані пропорції цього засобу: один до п’яти (сіль та цукор, відповідно), але якщо суміш занадто солона, можете додавати менше солі.

Як вживати цей засіб?

Покладіть трохи цієї суміші під язик перед сном або вночі та зачекайте, поки вона повністю не розчиниться.

Також можете покласти ще трохи засобу на столику біля ліжка, або якщо вам раптом вам знадобиться, ви могли легко дістати.

Просто кладете трохи солі з цукром під язик і чекаєте, доки вони розчиняться.

 • Morin, C. M., Drake, C. L., Harvey, A. G., Krystal, A. D., Manber, R., Riemann, D., & Spiegelhalder, K. (2015). Insomnia disorder. Nature Reviews Disease Primers. https://doi.org/10.1038/nrdp.2015.26
 • Ohayon, M. M. (2002). Epidemiology of insomnia: What we know and what we still need to learn. Sleep Medicine Reviews. https://doi.org/10.1053/smrv.2002.0186
 • Bootzin, R. R., & Epstein, D. R. (2011). Understanding and Treating Insomnia. SSRN. https://doi.org/10.1146/annurev.clinpsy.3.022806.091516