Органи, які найбільше страждають від стресу

Високий рівень стресу може спричинити підвищення рівня холестерину та тиску крові, а це іноді призводить навіть до проблем із серцем.
Органи, які найбільше страждають від стресу

Останнє оновлення: 22 січня, 2019

Стрес – це фізичне та емоційне відчуття напруження, яке може статися у результаті реакції організму на різні ситуації або почуття, найчастіше його спричиняють розчарування, злість або нерви. Кожна людина у якийсь період життя страждала від стресу.

До певної міри стрес можна вважати позитивним, адже ця природна реакція організму допомагає нам уникати небезпеки або ризику.

Утім у житті кожної людини є такий період, коли стресу дуже багато. Це може призвести до виникнення серйозних проблем із фізичним та емоційним здоров’ям.

Сучасний стиль нашого життя настільки швидкий та вимогливий, що кількість захворювань, спричинених стресом, постійно зростає, і чим більше людина переживає через щось, тим важче це контролювати.

Найбільш тривожний момент цієї проблеми у тому, що більшість людей, які страждають на стрес, не роблять нічого, щоб його зменшити, і врешті-решт, за все доведеться розплачуватися їх здоров’ю.

За результатами нещодавнього дослідження Американської психологічної асоціації (АПА) 40% дорослих, які переживають стрес, мають проблеми зі сном.

Але ви знаєте, що, крім цього, стрес пов’язаний зі змінами у роботі певних органів, що у свою чергу може негативно вплинути на якість життя?

Для того, щоб ви краще розуміли, як саме стрес впливає на ваше життя, у цій статті ми розповімо про вісім органів, які страждають найбільше і зазнають безпосереднього впливу цієї проблеми.

Органи, які страждають від стресу

Ваша шкіра

акне

Організм реагує на стрес запаленням, тому пори шкіри стають заблокованими. Це може зробити обличчя червоним та подразненим, крім того, на ньому накопичуватиметься багато жиру. Одним словом, стрес може бути однією з причин прищів.

Легені

Стрес може послабити ваші легенів та погіршити реакції імунної системи на певні зовнішні чинники.

Дослідження університету Сан Паулу у Бразилії, виявило, що може існувати взаємозв’язок між астмою та стресом, який виникає як наслідок погіршення роботи легенів.

Серце

Постійний стан напруги, спричинений підвищеним рівнем стресу, може збільшити холестерин, кров’яний тиск та кількість тригліцеридів у крові.

У статті, опублікованій Національною бібліотекою медицини, йдеться про те, що люди, які постійно переживають стрес, мають проблеми з підтриманням здорового ритму серця.

Очі

проблеми із зором

Результати дослідження Баварської клініки, Європейського інституту зору, виявили, що надмірний фізичний та емоційний стрес призводить до дрижання в області навколо очей через вплив на невеликі м’язи, які відповідають за підняття та опускання повік.

Крім того, стрес пов’язують із запаленням очей та розмитим зором.

Ваша печінка

Накопичення гормонів стресу може змінити деякі клітини, які виробляє печінка, а саме вони відповідають за руйнування гепатоцитів (які можуть спричинити захворювання печінки).

Мозок

Надмірний стрес збільшує вироблення в організмі гормону, відомого, як кортизол. А його підвищений рівень може негативно впливати на лобну кору мозку, яка відповідає за прийняття рішень та пам’ять.

Нирки

нирки

Коли через стрес рівень кортизолу підвищується, ваші нирки виділяють фосфат, який в свою чергу може викликати слабкість у м’язах, кісткові розлади, наприклад, рахіт та багато іншого.

Кишківник

Здоров’я кишківника безпосередньо залежить від загального здоров’я організму, саме тому дуже важливо дбати про товсту кишку та всю травну систему.

Коли ви переживаєте стрес, у товстій кишці можуть виникнути проблеми, як от гази, біль у животі та запалення.

Як боротися з надмірним стресом?

прогулянка

Щоб керувати стресом, який стає частиною вашого життя, зверніть увагу на ці вказівки, що можуть допомогти боротися з ним, або й повністю позбутися, аби переживання більше не мали негативного впливу на ваше здоров’я.

Якщо ви серед багатьох тисяч людей, які хвилюються через високий рівень стресу, спробуйте дотримуватися хоча б однієї з цих рекомендацій:

 • Займайтеся розслаблюючими техніками, наприклад, йогою, танцями, плаванням або аромотерапією.
 • Виконуйте невеличкі вправи кожного дня.
 • Плануйте свої справи відповідно до реального часу, який маєте.
 • Робіть перерви під час роботи, щоб потягнутися або подихати свіжим повітрям.
 • Виділіть час, щоб потішити себе тим, що справді любите.
 • Тримайтесь подалі від негативних людей.
 • Харчуйтеся краще.
 • Пийте більше води.
 • Відмовтеся від шкідливих звичок, як-от куріння та надмірного вживання алкоголю.
Це може вас зацікавити ...
Поради для жінки, які допоможуть перебороти стрес та нервозність
Моє здоров'я
Написав та перевірив Моє здоров'я
Поради для жінки, які допоможуть перебороти стрес та нервозність

Поверніть собі контроль над ситуацією! Тільки таким чином вам вдасться перебороти стрес та нервозність природним та безпечним шляхом. • Buendia, J. (2005). Vivir Con Estres. S.L.U. ESPASA LIBROS. ISBN: 9788467017625
 • Inventory-, C. S. A. (2002). Stress and. Journal of Personality.
 • Katzman, M. A., Bleau, P., Blier, P., Chokka, P., Kjernisted, K., Van Ameringen, M., … Szpindel, I. (2014). Canadian clinical practice guidelines for the management of anxiety, posttraumatic stress and obsessive-compulsive disorders. BMC Psychiatry. https://doi.org/10.1186/1471-244X-14-S1-S1
 • Lovibond S.H. & Lovibond, P. F. (1995). Manual for the Depression Anxiety Stress Scales. Psychology Foundation of Australia. https://doi.org/DOI: 10.1016/0005-7967(94)00075-U
 • Folkman, S. (2008). The case for positive emotions in the stress process. Anxiety, Stress and Coping. https://doi.org/10.1080/10615800701740457