Що означають білі цятки на нігтях?

Що означають білі цятки на нігтях?
Що означають білі цятки на нігтях?

Останнє оновлення: 20 листопада, 2018

Лейконіхія – це захворювання нігтьової пластини, на яке страждають багато людей у світі. Проте, ця назва не дуже відома.  ЇЇ симптомами є поява маленьких білих чи жовтих плям всередині нігтя: вони виглядають як маленькі «хмарки», що з’являються лише в деяких частинах нігтя. Чому виникають білі цятки на нігтях, поговоримо далі.

Їх походження було темою багатьох легенд протягом тривалого часу. Вважалося, що ці знаки з’являлись кожного разу, коли людина обманювала. Також їх появу пов’язували з нестачею кальцію в організмі.

білі цятки на нігтях

Та чи правдиві ці теорії?

Хоча деякі з цих легенд і теорій можуть звучати переконливо, насправді вони неправдиві. Маленькі відмітки можуть некрасиво виглядати, але вони не шкідливі. Вони з’являються в результаті запального процесу або травми нігтьової пластини, що викликає аномальне зроговіння.

Голова відділення дерматології клінічної лікарні Саламанки Пабло Унамуно пояcнив це так: «Ніготь виростає на міліметр кожні десять днів, тому коли ви бачите пляму на середині нігтя це означає, що ви його пошкодили два чи три місяці тому».

Згідно з лікарем Розою Сенан,  незначні удари по нігтях, неакуратний або агресивний манікюр, постійно гризіння нігтів або неправильно підрізані кутикули можуть спричинити появу пошкоджень на ваших нігтях.

Дефіцит цинку та білі цятки на нігтях.

Білі плями не є наслідком дефіциту кальцію в організмі. Але напрямок думок правильний – причина у нестачі поживних речовин.

Білі плями та крапки виникають на корені нігтьової пластини та “просуваються” вперед з її ростом.

білі плями у вигляді "хмарок" на нігті

Дефіцит цинку можебути джерелом проблеми. При його настачі пошкоджується нігтьовий матрикс і ви бачите білі крапки.

Лейконіхія також може спричинятися наступними захворюваннями та розладами:

  • Псоріаз;
  • Пептична виразка;
  • Виразковий коліт;
  • Нефрит.

Також недоотримання організмом необхідних нутрієнтів може викликати появу білих плям на нігтьовій пластині. Деякі з них:

Недостача вітамінів чи мікроелементів впливає на утворення нігтя і може зробити його ламким та крихким. І як наслідок, вони легше ушкоджуються.

Чи є від цього лікування? 

На разі немає жодного лікування від лейкохінії. Вам просто доведеться зачекати, поки ваш ніготь відросте, а потім відрізати частину з білою плямкою. Також її можна приховати за допомогою темного лаку для нігтів.

Якщо на ваших нігтях з’явилася лише одна біла плямка, не варто хвилюватися. Втім, якщо у вас появилася суцільна лінія, яка перетинає ніготь, існує вірогідність, що ви його пошкодили.

У такому випадку, вам варто звернутися до дерматолога, щоб він зміг діагностувати проблему. Ще одна причина, чому вам варто піти до лікаря – ніготь може почати суттєво світлішати або темнішати. “У такому разі проблема не в нігті, а радше в нігтьовому ложі (під нігтем) і це може бути симптомом основної хвороби”, – попереджає професор Унамуно.

Як уникнути виникнення білих цяток?

Основні поради, щоб уникнути виникнення білих цяток на нігтях:

  • – Постійне зволоження
  • – Не використовуйте для очищення нігтів жорсткі щітки
  • – Дотримуйтеся режиму правильного харчування
  • – Не використовуйте агресивних засобів для очищеня нігтів і не користуйтеся ними занадто часто.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.