Що означають білі цятки на нігтях?

· Вересень 22, 2015

Лейконіхія – це захворювання нігтьової пластини, на яке страждають багато людей у світі. Проте, ця назва не дуже відома.  ЇЇ симптомами є поява маленьких білих чи жовтих плям всередині нігтя: вони виглядають як маленькі «хмарки», що з’являються лише в деяких частинах нігтя.

Їх походження було темою міських легенд протягом тривалого часу. Вважалося, що ці знаки з’являлись кожного разу, коли людина обманювала. Також їх появу пов’язували з нестачею кальцію в організмі.

Та чи правдиві ці теорії?

Хоча деякі з цих легенд і теорій можуть звучати переконливо, насправді вони неправдиві. Маленькі відмітки можуть некрасиво виглядати, але вони не шкідливі. Вони з’являються в результаті запального процесу або травми нігтьової пластини, що викликає аномальне зроговіння. Голова відділення дерматології клінічної лікарні Саламанки Пабло Унамуно пояcнив це так: «Ніготь виростає на міліметр кожні десять днів, тому коли ви бачите пляму на середині нігтя це означає, що ви його пошкодили два чи три місяці тому».

Згідно з лікарем Розою Сенан,  незначні удари по нігтях, неакуратний або агресивний манікюр, постійно гризіння нігтів або неправильно підрізані кутикули можуть спричинити появу пошкоджень на ваших нігтях.

Чи є від цього лікування? 

На разі немає жодного лікування від лейкохінії. Вам просто доведеться зачекати, поки ваш ніготь відросте, а потім відрізати частину з білою плямкою. Також її можна приховати за допомогою темного лаку для нігтів.

Якщо на ваших нігтях з’явилася лише одна біла плямка, не варто хвилюватися. Втім, якщо у вас появилася суцільна лінія, яка перетинає ніготь, існує вірогідність, що ви його пошкодили. У такому випадку, вам варто звернутися до дерматолога, щоб він зміг діагностувати проблему. Ще одна причина, чому вам варто піти до лікаря – ніготь може почати суттєво світлішати або темнішати. “У такому разі проблема не в нігті, а радше в нігтьовому ложі (під нігтем) і це може бути симптомом основної хвороби“, – попереджає професор Унамуно.

Як уникнути виникнення білих цяток?

Основні поради, щоб уникнути виникнення білих цяток на нігтях:

  • – Постійне зволоження
  • – Не використовуйте для очищення нігтів жорсткі щітки
  • – Дотримуйтеся режиму правильного харчування
  • – Не використовуйте агресивних засобів для очищеня нігтів і не користуйтеся ними занадто часто.