Що означають кольорові позначки на тюбиках зубної пасти?

Здебільшого ми не помічаємо кольорове маркування, наявне на предметах повсякденного вжитку, які продають в магазинах. Воно є на багатьох продуктах, але існує популярний міф, що на тюбиках зубної пасти воно позначає, з чого паста зроблена.
Що означають кольорові позначки на тюбиках зубної пасти?

Останнє оновлення: 24 жовтня, 2018

Вже деякий час в Інтернеті побутує “легенда”, щодо зубної пасти. Її поширюють користувачі, кажучи, що кольори на тюбику зубної пасти вказують на те, з чого вона зроблена і наскільки руйнівною може бути для вашого здоров’я. Але інформація, яку передають з одного поста до іншого є абсолютно неправдивою.

У сьогоднішній статті ми прояснимо, що ці позначки насправді означають і чи є це чимось більшим, ніж просто колір.

Відповідно до дезінформації, що циркулює в мережі, на дні тюбиків зубної пасти намальовані різнокольорові квадрати або прямокутники. Цей колір різний у різних виробників і нібито вказує на те, що товар містить:

  • Зелений = Натуральні продукти
  • Синій = Природні та лікарські засоби
  • Червоний = Природні та хімічні компоненти
  • Чорний = Чисто хімічні компоненти

Як ми вже зазначили на початку статті, ця інформація абсолютно не відповідає дійсності, а просто є ще однією легендою, щоб лякати людей. Оскільки мета цього сайту в тому, щоб дати вам якомога повнішу інформацію про здоров’я, ми хочемо пояснити, що ці кольорові мітки насправді означають, і чи слід звертати увагу на тривожні пости, які ви читаєте в Інтернеті.

Кольори на тюбиках зубної пасти

зубна щітка
Кольори, які є на різних брендах зубної пасти насправді є характеристикою інших комерційних товарів, таких як картонні коробки для молока, коробки для пластівців і печива. Ці маркування використовують у процесі виробництва та упаковки як “кольорові мітки”.

Їхня функція полягає в тому, щоб вказати роботизованому датчику, де упаковка має бути розрізана, зігнута або гофрована в процесі виробництва. Ці кольори, як правило, роблять темнішими за решту упаковки, щоб машині було легше їх розпізнати.

У випадку із зубною пастою, тюбики виробляють в абсолютно окремому місці, не там, де продукт, який вони містять. Тюбики роблять як довгі порожні смуги, і залежно від обсягу кожного з них, їх ділять на секції належної довжини. Саме під час цього процесу кольорові позначки відіграють свою роль, адже вони вказують машині, де необхідно зупинитися та відрізати кінець кожного тюбика.

нанесення зубної пасти
Але чому різні кольори? Правда в тому, що колір не має особливого значення. Він різний у різних брендів і виробників. Кожен з них має свій власний колір, який вони використовують як еталон для контролю якості і легкості виявлення дефектної партії.

Таким чином, ще один міф, поширений, наче вірус, в Інтернеті, розвінчаний шляхом ретельного дослідження. Ця легенда стала проблемою для стоматологів, тому що у багатьох пацієнтів виникло занепокоєння щодо здоров’я зубів.

У будь-якому випадку, якщо вам потрібно більше доказів, просто підійдіть до шафи прямо зараз і огляньте упаковки продуктів, які там зберігаєте. Ми гарантуємо, що ви знайдете ці різнокольорові позначки на багатьох товарах.

 


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.