Домашні засоби для лікування опіків

Якщо ви постраждали від опіку першого ступеня, то полегшити хворобливі відчуття можна, скориставшись нашими порадами. Використовуйте домашні засоби для лікування опіків. Запам’ятайте назавжди, що на уражену опіком ділянку шкіри не можна накладати пасту або її забинтовувати її.

Надмірне тепло може призвести до опіків. Вони є надзвичайно серйозними та небезпечними для різних шарів шкіри. Опіки класифікують залежно від їхньої інтенсивності та тяжкості ураження.

Якщо будь-яку частину вашого тіла було уражено опіками, ви повинні знати, що цю ділянку шкіри треба одразу промити холодною водою. Вона допоможе понизити відчуття печіння та зможе відразу запобігти утворенню пухирів. Якщо вам пощастить знайти в межах досяжності лід, то слід просто прикласти його на уражену ділянку шкіри. Тому що лід діє набагато ефективніше, ніж холодна вода. В цей момент біль може посилитися, але це відчуття швидко мине, лід допомагає зняти біль за декілька хвилин.

Класифікація опіків

Розрізняють перший, другий та третій ступені опіків. Дуже важливим є визначення інтенсивності ступеня опіку, щоб знати як про нього піклуватись та якнайшвидше його зцілити.

Опіки першого ступеня

Це невеликий опік: червоніє шкіра, відчувається невелике печіння, пухирів він не викликає .

Опіки другого ступеня

У цьому випадку утворюються пухирі, уражена ділянка червоніє, відчуття печіння – помірне.

Опіки третього ступеня

Це найбільш важкий ступінь, оскільки, такі опіки пошкоджують більшу частину плоті. Опік третього ступеня може досягати глибоких шарів шкіри. Такі типи опіків часто вражають жировий шар, м’язи та кістки.

Опік першого або другого ступеня можна отримати від праски. Більш тяжкі – опіки третього ступеня, можна дістати під час приготування їжі: від окропу, гарячої олії або від варення, яке щойно зварили.

Якщо ви отримали опік третього ступеня, ви повинні негайно звернутись до лікарні.  А з опіками першого або другого ступеня можна зробити таке:

Лікування легких опіків

Opik_2

Перше, що вам потрібно зробити, це видалити з ураженої ділянки: ювелірні вироби, одяг або все, що може зашкодити лікуванню.

Потім потрібно прикласти до опіку зволожену чисту тканину або лід, це заспокоїть печіння.

Слід докласти максимальних зусиль, щоб уникнути появи пухирців. Через них можна отримати зараження, тому що, вони повністю відкривають шкіру. Але якщо вийшло так, що пухирці вже з’явились, потрібно їх постійно перевіряти. Якщо пухир болить і з нього витікає жовта чи зеленувата рідина, потрібно негайно відвідати лікарню, скоріше за все, почала розвиватися інфекція.

Крім того, ви повинні знати, що опіки ні в якому разі не можна покривати зубною пастою чи будь-якою олією – ці засоби не допоможуть усунути симптоми, а тільки їх погіршать. Також, не має необхідності бинтувати опік, краще намастити його спеціальним кремом від опіків, щоб мати змогу уникнути інфекції.

Коли потрібно звернутися до лікаря?

Ви повинні піти в лікарню, якщо ви сильно постраждали від опіків. Тобто шкіра глибоко уражена опіком або уражена велика кількість тіла. Особливо це стосується тих випадків, коли опіки викликані киплячою водою, електрикою або агресивними речовинами.

Вам обов’язково треба звернутись до лікаря, якщо опіки уразили обличчя, статеві органи, ноги, руки, а також  якщо у вас є будь-які проблеми з серцевою або дихальною системами. У будь-якому випадку, рекомендується покрити уражену ділянку холодною мокрою тканиною, поки ви чекаєте медичної допомоги.

Домашні засоби для лікування опіків

Пам’ятайте, що ці засоби рекомендовані тільки для невеликих опіків першого ступеня:

Скибочки картоплі

Скибочки картоплі є дуже ефективними для зниження печіння, яке викликається опіками. Помістіть їх на постраждалі ділянки на три хвилини. Прикладайте скибочки картоплі три рази на день для досягнення найкращого результату.

Мед

Med

Мед  є потужним антигістамінним засобом, який допомагає запобігти інфекції, а також прискорює процес загоєння. Для досягнення швидкого та ефективного результату в лікуванні опіків, ви повинні одразу накласти достатню кількість меду на уражену ділянку. Повторюйте цю процедуру кілька разів на день. Ополіскуйте уражену ділянку шкіри теплою водою, дуже обережно, щоб не пошкодити опік.

Вітамін Е в капсулах

Вітамін Е дуже ефективний для лікування опіків, особливо для запобігання рубцювання. Зазвичай рідину з вітаміном наносять на постраждалу ділянку шкіри двічі на день.

Алое вера

Aloe_vera1

Ця рослина містить кристали, які ефективні під час лікування ураженої опіками шкіри. Вона допомагає заспокоїти печіння та прискорює процес загоєння рани. Ви можете використовувати її три рази на день та споліскувати уражену ділянку теплою водою.

Пам’ятайте …

Домашні засоби для лікування опіків дуже прості у використанні. Їхня безперечна перевага: вони дуже ефективні, природні та не мають побічних ефектів. Отримавши опіки в майбутньому, ви знатимете, що потрібно робити. Не забувайте про це!