Що робити, якщо дитина вдарилася головою?

18 лютого, 2019
Якщо у вас є маленька дитина, вона легко може впасти та травмувати себе під час гри. Не варто себе звинувачувати, якщо дитина вдарилася головою, адже навіть у надмірно турботливих батьків діти також можуть поранитися. У цій статті ми поділимося з вами корисними порадами, завдяки яким ви зможете допомогти своєму малюку уникнути неприємних інцидентів.
 

“Моя дитина вдарилася головою, і я не знаю, що мені робити далі!”.

Насправді така ситуація є набагато поширенішою, ніж може здаватися на перший погляд.

Дитинство – це той період життя, коли малюк є найбільш вразливим до різних травм та ушкоджень. Безумовно, більшість турботливих батьків неймовірно переживає, коли дитина пошкоджує ту чи іншу ділянку тіла. Оскільки ми не здатні контролювати кожен крок та рух свого малюка, він опиняється під впливом багатьох несприятливих зовнішніх факторів.

Насправді ж досить природною є ситуація, коли дитина падає або травмується у дитячому віці. Все, що вам потрібно – це знати, як можна запобігти подібним неприємним ситуаціям.

Немовлята приходять у цей світ необізнаними та невинними створіннями. Вони навіть не здогадуються, скільки небезпек на них чекає у цьому великому світі. До того ж діти часто настільки сильно захоплюються тією чи іншою грою, що можуть просто не помітити на підлозі сторонні предмети чи ігри, або ж перечепитися через меблі.

Найбільш ризиковий період у житті дитини – це вік від шести місяців до чотирьох років, коли малюк починає більш активно досліджувати навколишній світ.

Мабуть, вам також знайома подібна ситуація: “Моя дитина вдарилася головою, і тепер без перестанку плаче!”. Насправді удар головою може бути досить серйозною травмою, залежно від обставин, в яких це трапилося, а також від симптомів, які з’явилися у травмованого малюка.

Дуже важливо усвідомлювати, скільки у вашій оселі є небезпечних для дитини місць, і чи є це середовище придатним для мешкання та виховання дитини. Якщо ви дотримаєтесь цих рекомендацій, то зможете максимально убезпечити свого малюка від падіння та отримання травми.

 

Моя дитина вдарилася головою: як я можу їй допомогти?

Оскільки тепер ви знаєте, наскільки вразливим є ваш малюк, дуже важливо навчитися правильно діяти у разі отримання дитиною травми. У більшості випадків дитина отримує поверхневі травми під час удару головою. Це можуть бути синці, невеликі рани та больові відчуття одразу після контакту з твердою поверхнею або предметом.

як діяти, коли дитина вдарилася головою

Якщо ваша дитина вдарилася головою, радимо зробити кілька простих кроків:

  • Перш за все після травми спробуйте одразу відвести дитину в спокійне та тихе місце.
  • Підніміть голову дитини та прикладіть до ураженого місця невеликий пакетик з льодом або вологий рушник.
  • Обов’язково дайте малюку попити трохи води для того, щоб запобігти нудоті, а також щоб дитина заспокоїлася.

Найважливіше навіть після отримання дитиною травми не панікувати, тоді і малюку буде спокійніше. Якщо ви будете діяти виважено та стримано, вам вдасться швидше взяти контроль над ситуацією. Залежно від типу та сили удару, ви також можете скористатися кількома додатковими рекомендаціями.

Що робити, якщо дитина порізалася?

Якщо ваш малюк порізався, одразу промийте рану чистою водою. У разі, якщо дитина щось розбила, неодмінно переконайтеся, що у рані не залишилося осколків пошкодженого предмета.

 
коли дитина порізалася

Для того, щоб зупинити кровотечу, прикладіть до місця порізу шматочок марлі, вмочений у перекис водню. Легенько промочіть ранку марлею. Якщо дитина отримала глибоку рану, рекомендуємо одразу звернутися до медичного закладу для того, щоб малюку наклали шви.

Що робити, якщо у дитини з’явився синець?

Насправді синці є менш значним пошкодженням, ніж поріз, проте у цьому випадку дитина також потребує особливої уваги та догляду.

Якщо ви прикладете до синця невеликий пакетик з льодом, то зможете уникнути появи сильного набряку на пошкодженій ділянці тіла. Якщо розмір синця невпинно зростає, і розвивається запальний процес, краще одразу звернутися за кваліфікованою допомогою до лікаря. Таким чином вам вдасться запобігти появі більш серйозних наслідків ушкодження.

Симптоми, яким треба приділити особливу увагу

На жаль, удар головою є одним з найнеприємніших видів травм як для дітей, так і для дорослих. Оскільки у черепній коробці розташовується головний мозок, дуже важливо уважно спостерігати за тим, як саме поводить себе дитина після інциденту.

Одним з найголовніших неприємних симптомів після удару голови є відчуття запаморочення. Чимало людей дотримуються думки, що одразу після отримання подібної травми дитині не можна дозволяти спати.

 

Проте не варто примушувати дитину поводитися активно силоміць. Якщо настав час вкладатися у ліжко, дозвольте малюку перепочити. Коли дитина прокинеться, знову поспостерігайте за її поведінкою.

коли дитина вдарилася головою, відведіть її до лікаря

Відчуття нудоти, погіршення зору або втрата орієнтації у просторі – це лише кілька ознак того, що дитина вдарилася головою досить сильно. За такими симптомами необхідно ретельно спостерігати та слідкувати за частотою їхньої появи.

Неодмінно перевірте, чи німіють у малюка кінцівки. Запитайте дитину, чи болить у неї голова. Насправді подібні симптоми можуть свідчити про цереброваскулярну травму.

Якщо ви помітили один або кілька згаданих вище симптомів, радимо швидко звернутися до лікаря. Спеціаліст зможе оцінити загальний стан малюка та визначити серйозність наслідків удару.

Тільки після огляду дитини лікар зможе визначити, чи необхідно зробити дитині додаткове обстеження, наприклад провести радіографію чи ехограму головного мозку. Саме за допомогою цих процедур можна виявити, наскільки сильним було пошкодження під час удару.

Висновки

Дуже важливо зазначити, що якщо стан дитини погіршується, необхідно не зволікати зі зверненням до спеціалізованого медичного центру. Насправді варто пам’ятати, що терміновість у цьому випадку дуже важлива, адже звернення одразу після удару та впродовж 48 годин дасть зовсім різні результати.

 

Зверніть увагу, що з метою профілактики отримання малюком травм дуже важливо зробити ті зони, де дитина бавиться та проводить найбільше часу, максимально безпечними. Не забувайте, що діти є безтурботними створіннями, тож вони не приділяють достатньо уваги навколишньому середовищу та небезпекам, які можуть на них чекати.

Сподіваємося, що після прочитання цієї статті, ви знатимете, як допомогти мамі, яка відчайдушно благає про допомогу зі словами: “Моя дитина вдарилася головою, що ж робити?”