Що спричиняє біль у руках та зап'ястях?

Розповімо вам про найбільш поширені причини болю в руках та поділимося засобами боротьби з ним, про які варто пам'ятати.
Що спричиняє біль у руках та зап'ястях?

Останнє оновлення: 27 січня, 2019

Біль у руках не є рідкістю, особливо у жінок. Руки можуть німіти вночі, набрякати, ви можете відчувати слабкість в руках і в результаті може статися так, що ви не зможете ними користуватися.

Ваша рука, хоча це може вас здивувати, є одним з найбільш складних зон вашого тіла: вона складається з 19 кісток, 17 суглобів та 19 м’язів. Якщо у вас проблема з однією з цих частин, це вплине на всі рухи, які ви намагатиметеся робити руками. Нижче наведено основні причини цього болю.

Біль у руках та зап’ястях: чому від нього частіше страждають жінки?

руки

Біль у руках та зап’ястях, суглобах, нестерпні поколювання вночі – найбільш поширені проблеми. Всі вони пов’язані з дегенеративним захворюванням, до якого більш схильні жінки. У жінок хрящі, кістки та суглоби зношуються швидше, ніж у чоловіків; жінки частіше страждають на дефіцит кальцію. Крім того, гормони можуть спричиняти цей біль під час менопаузи. Також існує фактор спадковості. Ваші руки постійно рухаються і, перш ніж вони починають зношуватись, через складність того, як влаштовані руки, найменша проблема може завадити їх функціонуванню.

Причини болю у руках та зап’ястях

Артрит великого пальця

Артрит

Артрит великого пальця трапляється тоді, коли виникає запалення через артроз в зоні суглобів зап’ястя та в основі великого пальця. Це трапляється, коли вам близько 40 років і може бути спричинене роботою, від перенавантаження і, в результаті, зношування цього суглобу, або навіть від стресу. Це болить і може знерухомлювати руки.

Синдром карпального каналу

біль у суглобах

Першою ознакою є біль невідомого походження та дискомфорт у зап’ясті. Потроху він поширюється по всій кисті та руці. Це спричиняє поколювання та німіння пальців вночі. Ви можете відчувати слабкість при спробах піднімати предмети, може погіршитись моторика рук (взаємодія з дрібними предметами). Синдром карпального каналу є доволі поширеним серед жінок. Іноді причиною стає тривала робота з клавіатурою, будь-яка дія, що передбачає тривале стискання рук або активні рухи пальцями. Але, як правило, зношування пов’язане зі спадковістю.

Гігрома зап’ястя кисті

гігрома

 

Невеликі опуклості, наповнені рідиною, виникають у суглобах зап’ястя або пальців. Вони, як правило, виникають у сухожиллях і хоча вони не є надто болючими, викликають дискомфорт та слабкість. Походження гігроми зап’ястя кисті достеменно не відоме, але його пов’язують з артрозом або незначними ураженнями, що покриті суглобами або сухожиллями. Лікування призначають пацієнтам індивідуально. Іноді призначають протизапальні засоби, а в деяких випадках захворювання може зникнути саме собою. В інших випадках необхідне незначне втручання, щоб позбутися рідини, хоча це не гарантує, що хвороба не повернеться.

Пружний палець

біль у руках

Ця проблема є дуже поширеною і болісною. Це трапляється, коли палець перебуває у зігнутому положенні і ви не можете його випрямити. Це трапляється тоді, коли жорсткішає покриття, або оболонка, якою вкрите сухожилля пальця. Ця проблема часто виникає у людей, що виконують ручну роботу, повторювані завдання, в результаті чого страждають руки. Оскільки артрит та запалення частіше трапляються у м’язах та сухожиллях, ця проблема також часто виникає у пальцях.

Тендиніт зап’ястя

тендиніт

Його симптоми є дуже поширеними і кожен відчував їх хоча б раз: набряк на сантиметр нижче від основи великого пальця, біль при стисканні пальців або інших рухах руками. Тендиніт часто з’являється через неправильний рух, піднімання тяжких предметів та ін. Запалення є дуже болісним і може поширитися на всю руку.

Інструкції та лікувальні засоби

Якщо біль у руках та зап’ястях зумовлений проблемами з суглобами, пов’язаними з артритом, його важко усунути. Іноді лише хірургія допоможе отримати бажаний результат. Однак, можна повернути функіонування та краще життя. Завжди необхідно звертатись до лікаря та дотримуватися його порад. Ми лише можемо запропонувати вам прості поради харчування для полегшення болю та запалення.

Лляна олія

Лляна олія допомагає зменшити запалення. Експерти стверджують, що споживання однієї столової ложки лляної олії щоранку впродовж місяця помітно зменшить запалення.

Вітамін B6

Він є надзвичайно важливим для суглобів, кісток та сухожиль. Він запобігає запаленням та полегшує багато симптомів болю у руках та зап’ястях. Він міститься у бананах, листових овочах та курячих грудках. Вітамін В6 також можна придбати у формі пігулок в аптеках та косметичних магазинах. Вживайте 2 мг на день.

Омега 3

Омега-3 жирні кислоти у великій кількості містяться в рибі. Завдяки їх потужним анти-запальним можливостям, їх часто використовують для лікування остеоартриту. Вони також пом’якшують біль у суглобах.

Вишні

Багато досліджень доводить, що вживання вишні знижує біль при остеоартриті, що підвищує мобільність (якщо вживати їх протягом двох місяців). Рекомендують вживати 10 вишень на день. Якщо ви не можете їх знайти, або вони занадто дорогі, їх можна придбати у формі таблеток, які випускають для людей, що мають проблеми з суглобами або запаленнями.  • Swigart CR, Fishman FG. Hand and wrist pain. In: Firestein GS, Budd RC, Gabriel SE, McInnes IB, O’Dell JR, eds. Kelley and Firestein’s Textbook of Rheumatology. 10th ed. Philadelphia, PA: Elsevier; 2017:chap 50.
  • Calandruccio JH. Carpal tunnel syndrome, ulnar tunnel syndrome, and stenosing tenosynovitis. In: Canale ST, Beaty JH, eds. Campbell’s Operative Orthopaedics. 13th ed. Philadelphia, PA: Elsevier; 2017:chap 76.
  • Gaston RG, Robinson EP, Lourie GM. Hand and wrist diagnosis and decision making. In: Miller MD, Thompson SR, eds. DeLee and Drez’s Orthopaedic Sports Medicine: Principles and Practice. 4th ed. Philadelphia, PA: Elsevier Saunders; 2015:chap 71.
  • Gaston RG, Robinson EP, Lourie GM. Hand and wrist diagnosis and decision making. In: Miller MD, Thompson SR, eds. DeLee and Drez’s Orthopaedic Sports Medicine: Principles and Practice.4th ed. Philadelphia, PA: Elsevier Saunders; 2015:chap 71.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.