Симптоми і профілактика артриту

Не забувайте, що для того, щоб насолоджуватися довгим і здоровим життям, необхідно добре харчуватися і робити регулярні вправи, щоб запобігти ожирінню та іншим хворобам.
Симптоми і профілактика артриту

Останнє оновлення: 06 січня, 2019

Артрит, який також іноді називають остеоартритом, – це захворювання, яке вражає суглоби, викликаючи зношення хряща на кінчиках кісток. Від нього найчастіше страждають літні люди. Читайте далі, щоб дізнатися про симптоми і способи профілактики артриту.

Крім віку людини, ще декілька факторів можуть впливати на виникнення цього захворювання. У людей, старших ніж 45 років, більш високий ризик розвитку артриту.

Він також залежить від статі, тому що, хоча артрит виникає як у чоловіків, так і у жінок, він часто з’являється раніше у жінок. Але фактор, який найбільше сприяє появі артриту, – це надмірна вага, яка може в чотири рази посилити ризик через підвищений знос суглобів.

Що таке артрит?

Артрит викликає набряк, біль і втрату руху в суглобах. Він виникає через постійний знос хряща, що вкриває кінець сусідніх кісток. Хрящ захищає їх від тертя, але на пізніх стадіях артриту хрящ зникає і кістка треться об кістку, викликаючи сильний біль у суглобах. З часом артрит зрештою призведе до деформації уражених ділянок.

Артрит може виникнути в будь-якому суглобі в організмі, але найбільш часто він вражає спину – зокрема шию і поперек, а також коліна, пальці і руки.

Симптоми

артрит та його симптоми
Артрит – це захворювання, яке проявляється повільно. Першим симптомом може бути біль у суглобах протягом фізичної активності, що вимагає багато зусиль. Артрит у руках може з’явитися після 50 років, і вважають, що це пов’язане з генетикою, тож, можливо, він передається у спадок деяким членам родини.

Під час першої фази артриту ви відчуєте біль у суглобах під час будь-якого руху ураженої ділянки, цей біль зникає після відпочинку. На другому етапі ви виявите, що відчуваєте біль під час фізичної активності, а також під час відпочинку. Періоди болю стануть довшими, і він стане більш постійним.

Інший симптом артриту – скутість у суглобах, що заважає нормально рухати ураженою ділянкою, а біль стає більш інтенсивним протягом тривалого часу.

Профілактика

Артрит – захворюванням, якого ви можете уникнути, дотримуючись більш корисних харчових звичок і змінивши спосіб життя. Важливо також припинити або зменшити будь-які види діяльності, які вимагають надмірного фізичного навантаження на суглоби, наприклад, підйом важких предметів.

Людям, у яких вже є артрит, слід уникати рухів, що викликають біль, і намагатися змістити навантаження на здорові суглоби. Але навіть якщо у вас є артрит, важливо робити деякі помірні й короткі вправи, які не передбачають жодного тиску (який може бути шкідливим).

Для цих суглобів вам зрештою можуть знадобитися милиці або ціпок, щоб зменшити навантаження. Ми також пропонуємо робити теплі і холодні компреси на вражені ділянки, що дозволить полегшити біль і уможливить більш вільний рух.

Біль у лікті

Артрит – це захворювання, яке зазвичай проявляється в літніх людей, хоча є випадки раннього настання. Він позначається на вільному русі та регулярній діяльності людини, адже через псування хряща між кістками він заважає повсякденним справам та руху, викликаючи сильний біль і втому. Артрит може бути пов’язаний зі спадковою схильністю чи просто з життям, сповненим поганими звичками.

Належна дієта і регулярна фізична активність гарантуватимуть здоровий спосіб життя до старості. Ці два ключові чинники мають важливе значення для запобігання не тільки артриту, але й багатьох інших захворювань, які впливають на різні частини тіла. Важливо знати, яку їжу ми їмо, і її поживну цінність для нашого організму.

Також важливо враховувати вагу тіла щодо росту і контролювати щоденне споживання їжі. Їжте достатньо, щоб дозволити організму нормально працювати, але не перестарайтеся – якщо у вас з’явиться надмірна вага або ожиріння, ви матимете набагато більше проблем у подальшому житті.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.