Що таке антитіла?

Що таке антитіла?

Останнє оновлення: 07 червня, 2019

Антитіла є особливою групою молекул, які захищають ваше тіло від вторгнення інших організмів, які вони визнають сторонніми, наприклад, вірусів і бактерій.

Тому вони важливі для правильного функціонування імунної системи.

Чому організм синтезує антитіла?

що таке антитіла
Антитіла – це молекули імунної системи.

Їх також називають імуноглобулінами. Їх синтез залежить від спеціалізованих клітин, які є частиною імунної системи. Організм виробляє більшу кількість, якщо ідентифікує антигени.

Ці речовини є в чужорідних агентах, таких як бактерії, віруси тощо. Завдяки дослідженням на цю тему було виявлено, що цей білок плазми синтезується В-клітинами й певними плазматичними клітинами.

Наша імунна система дуже точна. Вона продукує різні антитіла або імуноглобуліни для кожного антигену. Це забезпечує наше виживання. Проте вона також має недоліки, такі як аутоімунні захворювання, коли антитіла визнають власні клітини пацієнта «чужорідними». Вона налаштовується на нейтралізацію цієї очевидної загрози шляхом знищення цих здорових клітин, ніби патогенів.

Імуноглобуліни або антитіла зазвичай використовують кров для транспортування в іншу ділянку тіла. Так вони можуть швидко дістатися туди, де були виявлені антигени та знищити їх.

З цієї причини лікарі зазвичай беруть зразки крові для моніторингу рівнів антитіл. Вони можуть також брати зразки слини чи зразки інших речовин, таких як спинномозкова рідина.

Типи антитіл

типи антитіл
Відповідно до їх особливостей і функцій можна виділити різні типи імуноглобулінів або антитіл:

Імуноглобулін G або IgG

Загалом, цих антитіл найбільше. Вони вроджені й захищають дітей від народження. Це відбувається тому, що вони є в плаценті матері. Таким чином, ці антитіла передаються від матері до плоду.

В принципі, вони перебувають в організмі протягом всього вашого життя. Вони відіграють певну роль у виконанні деяких важливих завдань, таких як активація фагоцитів, тобто знищенні шкідливих клітин.

Імуноглобулін М або IgM

Ці молекули можуть утворювати структуру, подібну до кола, яка має до десяти ділянок зв’язування (з антигенами). Як правило, вони перші «контактують» з новими визначеними антигенами.

Вони стимулюють продуктивність макрофагів (подібно до фагоцитів).

Ця стаття може вас зацікавити: 9 продуктів, щоб зміцнити імунну систему

Імуноглобулін А або IgA

Ці антитіла мають мономерну або димерну форму. Це означає, що вони можуть з’являтися в групах до двох антитіл.

Крім того, вони грають величезну роль в імунній функції слизових оболонок (які, серед іншого, виробляють грудне молоко, кров, слиз, сльози).

Імуноглобулін Е або IgE

Ці антитіла складаються з двох важких ланцюгів і двох легких ланцюгів. На відміну від згаданих вище антитіл, вони зазвичай розташовані в мембранах мастоцитів, тому більшість з них наявна в тканинах організму.

Вони зазвичай є рецепторами алергенів – антигенів, які провокують дуже сильну реакцію. Вони самі по собі не є небезпечними речовинами, але наша імунна система визнає їх серйозною загрозою. Вони викликають розрив мастоцитів і виробництво гістаміну.

Імуноглобулін D або IgD

Ці антитіла утворюють полімери, які зв’язуються з молекулами антигену. Вони складають близько 1% білків плазматичних мембран В-клітин.

Сподіваємося, ви ця стаття була для вас цікавою та інформативною! У разі виникнення сумнівів зверніться до лікаря, якщо ви хочете дізнатися більше про антитіла або імуноглобуліни.  • Ramos-Medina, R., Corbí, A. L., & Sánchez-Ramón, S. (2012). Inmunoglobulinas intravenosas: llave inmunomoduladora del sistema inmunológico. Medicina Clinica. https://doi.org/10.1016/j.medcli.2011.11.022
  • Victor Sanabria & Abraham Landapiedra. (2007). Anticuerpos: sus propiedades, aplicaciones y perspectivas. Medicas UIS.
  • Noda Albelo, A. L., Vidal Tallet, L. A., & Rodríguez Ramos, B. (2013). Aplicaciones terapéuticas de las inmunoglobulinas humanas en Pediatría. Revista Cubana de Pediatria. https://doi.org/10.1177/1071100715603118

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.