Що сни можуть розповісти про стан вашого здоров'я

Хоча й явище людського сну оповите загадками, все ж існує ряд теорій, які стверджують, що ваші сни іноді можуть віддзеркалювати ваш емоційний світ.
Що сни можуть розповісти про стан вашого здоров'я

Останнє оновлення: 18 грудня, 2018

Хоча і явище людського сну оповите загадками, все ж існує ряд теорій, які стверджують, що ваші сни іноді можуть віддзеркалювати ваш емоційний світ, де ваші страхи, хвилювання та стрес перетворюються  у картинки схожі на сновидіння. Таке бувало у кожного. Вам, наприклад, ніколи не снилося, що ви падаєте у прірву? Ми пояснимо чому.

Сон має цілющий ефект. Ви потребуєте його не лише фізично, але й для нормального функціонування мозку, адже коли ви спите, мозок активно працює та упорядковує ваші спогади та думки. Якщо ви, наприклад, страждаєте на безсоння, швидше за все у вас виникнуть проблеми з пам’яттю та концентрацією уваги. Та все насправді набагато цікавіше: ваш сон може віддзеркалювати ваше емоційне здоров’я, саме тому розгадувати сни так цікаво.

Що таке емоційні сни?

дівчина спить

 

  • Кожного дня ви стикаєтеся із ситуаціями, які ви можете не до кінця усвідомлювати. Можливо, на вас тиснуть на роботі або вам здається, що на вас не звертають уваги, але ви не надаєте цьому занадто великого значення. Вдома у вас теж можуть бути певні негаразди, які ви не наважуєтеся озвучувати в голос… усі ці аспекти перетворюються у внутрішні переживання величезних масштабів, які закарбовуються у вашій підсвідомості.
  • Ваше емоційне здоров’я нагадує вам про них, вимагаючи знову віднайти спокій та баланс. Але як тільки ваше життя переповнюється хвилюваннями, з’являється стрес, а разом з ним і головні болі, дискомфорт… все це відображено у ваших снах.
  • Сни – це найкращий спосіб стикнутися з цими емоціями. Ваші страхи та проблеми приймають подобу схожих на сни картинок, які майже у кожного проявляються подібним чином. Тому, коли ви занурені у підсвідоме, ваше емоційне здоров’я відображається у певній сцені нічних видінь. Ви стикаєтеся із вашими страхами лице в лице, або вони з’являються в метафоричних фігурах. Хочете дізнатися про них більше?

Пояснення найчастіших снів

1. Сон про те, що вас хтось переслідує.

тінь

Вам колись таке снилося? Це один із найчастіших снів. Ви йдете десь по вулиці, або знайомою дорогою, і відчуваєте, що хтось йде слідом за вами. Це не обов’язково має бути людина, іноді,  це може бути навіть тварина або якась невизначена істота. Такий сон можна пояснити вашим страхом змін у житті. Або, можливо, ви приховуєте щось і не наважуєтеся розповісти. Можливо, ви хочете попросити щось у керівника, або мусите розповісти щось важливе вашому партнеру і ще досі не набралися відваги, аби це зробити.

2. Вам сниться, що ви падаєте.

падіння

 

Цей сон теж один із найчастіших. Іноді він дуже короткий і навіть змушує вас прокинутися у холодному поті, хапаючись за ліжко, щоб не впасти. Ви йдете і раптом падаєте у прірву або діру, яка з’являється просто у вас під ногами. Що це означає? Такий сон говорить про те, що в даний момент життя ви переживаєте стресову ситуацію. Ваші нерви на грані і тіло реагує відповідно. Якщо такий сон сниться вам часто, це сигнал до того, що ви мусите перебороти у вашому житті все, що вас тривожить, і тоді ваш стан покращиться.

3. Вам сниться, що ви потрапили у пастку

пастка

Самі не розуміючи як, ви усвідомлюєте, що ви потрапили у пастку, ви у невеликому просторі і задихаєтесь. Ви не можете з неї вибратися і не можете дихати, ваше серце шалено б’ється, ви виснажені і налякані. Якщо з вами таке колись трапиться, зупиніться на хвилину і запитайте себе: чи є щось, що мене дуже турбує? Саме такі дуже сильні переживання можуть загнати вас у пастку із “задушливим” тиком з усіх сторін.

4. Сон про те, як ви голі вийшли з дому або у вас випав зуб

Такі сни пов’язані із низькою самооцінкою, або браком впевненості у собі у певний момент життя. Сни, в яких ви раптово та без жодної на те причини голим виходите з дому, спричинені саме такими подіями у реальності. Те саме і з зубом. Якщо ви говорите з кимось, а ваш зуб ні з того ні з сього випадає, це означає, що в той період, коли вам приснився сон, ви почували себе вразливим через щось, що відбувалося у вашому житті.

5. Сни про природні катаклізми.

смерч

Шторми, пожежі, сильні вітри, які можуть зносити будинки та виривати дерева… чому все це сниться? Це приклад сильного занепокоєння. Можливо, це спричинено станом підвищеного хвилювання, коли ви почуваєтесь вразливим до всього, що вас оточує. Ці природні елементи відображають вашу дійсність і все, що може зробити вам боляче: проблеми на роботі чи в особистому житті. Напевно, це один із найбільш тривожних снів, адже він сниться тоді, коли ви почуваєте себе дуже слабко та вразливо.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.