Що робити, коли ілюзії щодо партнера розвіялися?

Дуже просто втратити ілюзії щодо партнера, коли метелики в животі зникають і з'являється рутина. Тим не менш, цей момент може стати поворотним у ваших стосунках, адже ви отримуєте можливість визначити, чи варто за них боротися.
Що робити, коли ілюзії щодо партнера розвіялися?

Останнє оновлення: 01 лютого, 2019

Ви разом вже багато років, спільне проведення часу й дні разом переважно нагадують рутину. Однак сьогодні сталося щось зовсім інше. Ви спіймали себе на думці, що всі ілюзії щодо партнера почали розвіюватися.

Ви повернулися в ліжку, поглянули на свого партнера та почали сумніватися, чи він або вона саме та людина, яка вам потрібна. Цілком можливо, що у ваших стосунках з’явилося розчарування.

Нормально відчувати, що інша людина трохи “дратує” вас або не відповідає очікуванням, якщо ви проводили багато часу з тим, кого ще кілька днів назад вважали своєю “другою половинкою”. Не хвилюйтеся.
Ідеалізація відходить на другий план, щоб уступити місце реальності.

Протягом перших днів чи навіть років стосунків партнер може здаватися ідеальним. У ньому майже немає недоліків і між вами все так чудово… але в якусь мить це змінюється і ви розумієте, що мали ілюзії щодо партнера.

Перш ніж приймати поспішне рішення, дозвольте собі добре над усім подумати. Стан речей залишився таким, як був, змінилося лише ваше ставлення до нього. Ваші стосунки такі самі, як кілька місяців чи років тому.

Річ у тому, що тепер ви просто дивитися на все по-іншому.

Коли ілюзії щодо партнера зникають

дівчина і червоні квітки

Ви почуваєтеся розчарованими, адже партнер перестав бути єдиною причиною вашого щастя. Думаєте, що оскільки він чи вона більше не приносить у ваше життя щось нове, це поганий симптом.

Насправді все не так. Просто ви виросли.

Багато наших уявлень про те, що таке кохання та як ми закохуємося, неправильні. Наприклад, часто люди віддають власне щастя в руки іншої людини, повністю покладаючись на неї.

Вони думають, що це доказ любові, однак не усвідомлюють, наскільки помиляються.
У будь-якому союзі обидва члени віддають щось одне одному, але ніколи не мають підкорятися. Вони вільні та щасливі самі по собі. У ту мить, коли це перестає бути правдою, ми говоримо про залежність.

Можливо, такий тип стосунків більшість людей вважає “здоровими”, навіть не усвідомлюючи того, що саме вони і є найбільш шкідливі.

Раніше чи пізніше, ваші ілюзії розвіються, але не тому, що партнер більше вам не підходить. Річ у тім, що це початок шляху до зрілої любові.

Зріла любов

чоловік і жінка обіймаються

Зріла любов приходить, коли минають славнозвісні метелики в животі, а також постійна потреба знати все про свого партнера.

Тепер життя йде своїм звичним рутинним плином, як ви вже це добре знаєте… Якщо ви перейшли на такий етап розчарування, важливо широко розплющити очі й зрозуміти дві речі:

  1. Визначте для себе, чи ваш партнер і справді саме те, що вам потрібно. Метелики в животі можуть призвести до стосунків із людиною, яка насправді не доповнює вас. Які у вас спільні цілі та зацікавлення? Ви маєте однакове сприйняття світу?
  2. Подумайте, чи ви не ставитеся до своїх стосунків, як споживач. Тепер, коли ви відчуваєте розчарування і захват, який був на початку стосунків, минув, ви думаєте над тим, щоб залишити свого партнера і спробувати щось із новою людиною. Будьте обережні з таким рішенням. Немає “саме тієї” людини. Потрібно стати нею.

Ростіть разом і йдіть по життю, тримаючись за руки

хлопець і дівчина на велосипеді

Навколо може бути багато людей, з якими ви могли б почати здорові стосунки. Однак скільки з них стане вашою другою половинкою, партнером на все життя?

Можливо, ви різні. Однак ви вирішили йти по цьому життю саме з цією людиною. Для того щоб вирости разом, ви маєте думати про спільне благо, не забуваючи про власну особистість.

Це залишається правдою навіть, коли ілюзії  щодо партнера розвіюються.

Ви говорили своєму партнеру, що відчуваєте до нього чи неї останнім часом? Чи, може, вирішили змовчати й позбутися таких думок? Ви колись висловлювали свої переживання, коли почувалися розчарованими? Ваш партнер – це ваша підтримка. Людина, якій ви маєте довіряти. І ваше завдання – подолати це разом.

Якщо ви помітили, що в стосунках настав новий етап, прийшов час змінити модель поведінки, якої ви дотримувалися до цього.

Наостанок обов’язково прочитайте: 6 звичок, які мають задоволені пари

Потрібно зробити новий поворот, вдихнути свіже повітря. Зв’язки можуть змінюватися, як і люди. Ви не завжди будете однакові, і це добре.

Зміни та прогрес завжди ведуть до великих звершень.

Коли ви починаєте почуватися розчарованими, це перший крок до зрілої любові або до завершення стосунків. Лише вам обирати, яким шляхом іти.

У першу чергу пам’ятайте, що стосунки не повинні бути взірцевими чи ідеальними. Адже саме таке переконання і є справжньою ілюзією.  •  Титаренко, Т. (2017). Щастя, здоров’я, благополуччя. Досягнення недосяжного. Психологія Особистості. https://doi.org/$$CISSN$$V1565-8090
  •  Пурло, О. (2009). “Суб’єктний” та “авторський” підходи до життєтворчості особистості. Соціальна Психологія.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.