Що відбувається з організмом, коли жувати гумку?

16 Січня, 2019
Пам’ятайте, що жувати гумку буває корисно, якщо знаєте, як робити це правильно. Проте дієтологи наголошують, що варто усвідомлювати ризики, щоб вжити певні заходи безпеки та не зловживати надмірним жуванням гумок.

Жувальна гумка здається безпечною. Проте не все так просто, як здається. Мета сьогоднішньої статті не викликати паніку серед населення, а підвищити обізнаність стосовно того, що відбувається в організмі, коли жувати гумку. Нам завжди хочеться щось пожувати, коли ми перебуваємо у стресовому стані, хочемо їсти або просто це увійшло у звичку.

У процесі жування гумки, солодкий смак та м’яка консистенція можуть викликати залежність. Саме тому у цій статті розглянемо переваги та недоліки жування гумки щодня.

Жувальна гумка: погано чи добре?

Жувати гумку безпечно, якщо відразу почистити зуби після жування. При нормальній гігієні, ніякої шкоди нема.

Більшості людей гумка допомагає розслабитися, відволіктися, навіть подолати стрес. Це також може бути способом пригнічення відчуття голоду. Розгляньмо детальніше!

Переваги жувальної гумки

1.Краща концентрація

жувальна гумка в губах

Жувальна гумка змінює рівень кортизолу в слині. Цей гормон стресу знижується приблизно на 16% при жуванні гумки. Нижчий рівень стресу свідчить про те, що розум може розслабитися, відповідно краще концентруватися.

Прочитайте статтю: 4 дихальні техніки для боротьби зі стресом

2. Зниження апетиту

Відомо, що жувальна гумка допомагає задурити шлунок, пригнічуючи відчуття голоду. Це особливо корисно, коли треба уникати некорисної їжі, скажімо, цукерок, солодких газованих напоїв, тощо.

3. Позбавить від печії

у жінки печія

Жування гумки стимулює вироблення слини. Таким чином полегшується прохід їжі та рідини через стравохід. Поступово організм ефективніше нейтралізує кислоту.

Особливо рекомендовані ароматизатори, такі як м’ята перцева чи евкаліпт. Фруктові аромати можуть бути неприємними, оскільки іноді викликають біль у животі.

Недоліки жувальної гумки

1. Високий вміст цукру може сприяти збільшенню ваги

Як і будь-яка інша цукерка, жувальна гумка містить рафінований цукор, добавки, а також деякі хімічні компоненти. Якщо жувати гумку регулярно, це може призвести до переїдання, надаючи перевагу продуктам з низьким рівнем поживності.

2. Остерігайтеся аспартаму

дівчина жує гумку

Аспартам – це підсолоджувач, який використовується у жувальній гумці без цукру. Цей інгредієнти містить фенілаланін, небезпечну речовину для людей з фенілкетонурією, спадковим захворюванням, що впливає на роботу мозку.

3. Небезпечний проносний засіб

Жувальні гумки з замінниками цурку містять сорбітол, проносний засіб, який при постійному споживанні викликає діарею та біль у шлунку. Юрген Баудіц, німецький гастроентеролог, рекомендує не споживати понад 5 грамів сорбітолу на тиждень.

4. Біль щелепи

дівчина розтягує жувальну гумку

Жування гумки може призвести до проблем зі щелепою, яка перестане нормально закриватися. Таке трапляється, коли зношується скронево-нижньощелепний суглоб, який дозволяє відкривати та закривати рота.

Рекомендовано прочитати: Епігастралгія: біль у надчеревній ділянці живота

5. Карієс та інші проблеми ротової порожнини

Цукор з гумки може залишатися на зубах, що сприяє розмноженню бактерій, появі карієсу, а також інших проблем ротової порожнини.

Саме тому стоматологи не рекомендують жувати гумку. Якщо ви жуєте гумку, варто почистити зуби відразу після викидання гумки.

6. У гумці міститься продукт, отриманий з овець

м'ятна жувальна гумка

Жувальна гумка містить ланолін, отриманий з овечої шерсті. Це воскова речовина, яка робить жувальну гумку м’якою. Попри те, що гумка не вважається шкідливою для здоров’я, негативні фактори не можна відкидати.

Пам’ятайте, жування гумки може мати й корисний ефект. Проте дієтологи попереджають не жувати гумку постійно, а також радять дізнатися і про недоліки та як їм запобігти.

Зрештою, ви самі вирішуєте, як вам жити. Цукерки завжди у нас перед очима, але ми самі обираємо їсти їх, чи ні.

  • Bravo Cordero, G. (2008). Masticar chicle de xylitol para prevenir Otitis Media Aguda: estudio doble ciego randomizado. Revista de otorrinolaringología y cirugía de cabeza y cuello68(3), 323-330.
  • De Luca-Monasterios, F., Chimenos-Küstner, E., & López-López, J. (2014). Efecto de masticar chicle sobre la halitosis. Medicina Clínica143(2), 64-67.
  • Ribelles Llop, M., Guinot Jimeno, F., Mayné Acién, R., & Bellet Dalmau, L. J. (2006). El papel del chicle en la prevención de la caries dental. Odontología Pediátrica14(2), 52-59.