6 способів перебороти стрес та нервозність без пігулок

Стрес та надмірна нервозність мають сильний негативний вплив на здоров'я людини. Для того, щоб перебороти стрес та позбутися неприємних дискомфортних відчуттів, які часто супроводжують стан надмірної нервозності, рекомендуємо проаналізувати своє коло спілкування та завершити токсичні стосунки.
6 способів перебороти стрес та нервозність без пігулок

Останнє оновлення: 06 січня, 2019

Насправді стрес негативно впливає як на емоційний, так і на фізичний стан людини. Ми всі по-різному боремося зі стресовими ситуаціями, тому деяким людям краще звернутися за допомогою до лікаря, якщо вони не можуть перебороти стрес самотужки.

Ця стаття стане у пригоді тим, хто мріє перебороти стрес та хоче навчитися контролювати власні емоції. Візьміть на озброєння наші корисні поради та почніть працювати над зниженням рівня стресу в організмі.

Як перебороти стрес без пігулок

1. Живіть сьогоднішнім днем

Дуже часто депресія виникає у результаті надто глибокого зациклення та аналізування помилок минулого, хвилювання та постійний стрес у теперішньому, а також через страх перед невідомістю майбутнього.

Для того, щоб перебороти стрес та надмірну нервозність природним шляхом необхідно переглянути свій спосіб життя. Можливо, для досягнення позитивних результатів знадобиться повністю змінити свої щоденні звички на нові.

Проаналізуйте, які саме ситуації вас засмучують найчастіше. Визначте, що турбує вас зсередини та не дає насолоджуватися життям, а тоді встановіть нові пріоритети та життєві цілі, заради яких вам захочеться рухатися далі.

Краще жити сьогоднішнім днем, не надто хвилюючись через майбутні та минулі невдачі. Довіртеся собі та не руйнуйте у собі дух авантюризму. Дозвольте собі насолоджуватися життям, наче магічною мелодією, і у жодному разі не намагайтеся спланувати кожен крок, щоб уникнути розчарувань у майбутньому.

Звісно, ніхто не заперечує, що потрібно мати чіткий план та не забувати про свої головні зобов’язання та завдання. Утім, намагаючись спланувати все до дрібних деталей, ви навантажуєте на себе величезний тягар. Таким чином ви ніколи не зможете позбутися відчуття невиконаного обов’язку, навіть якщо викладатиметеся на всі сто відсотків.

2. Навчіться відключатися від сторонніх подразників

як відключитися від сторонніх подразників

Однією з головних причин стресу та надмірної нервозності є невміння людей залишати робочі проблеми саме на місці роботи. На жаль, більшість з нас не вміє вчасно перемикатися на домашні справи. Запам’ятайте головну істину: щойно робочий день завершується, необхідно одразу забувати про робочі справи.

Завдяки цій простій пораді ви зможете насолодитися часом із сім’єю та покращити мікроклімат у своєму помешканні.

Хвилювання та страждання через проблеми на роботі створюють дискомфорт у родинному колі. До того ж найбільше страждатимуть через напругу в сім’ї діти. З часом вони можуть почати імітувати ваші дії та переносити вашу модель поведінки вже у власну сім’ю.

Не варто переоцінювати події, які викликають у вас сильне хвилювання. Пам’ятайте, що життя триватиме з вами чи без вас.

3. Займіться спортом, щоб перебороти стрес

Звісно, одним з найефективніших способів перебороти стрес є фізичне навантаження. Інтенсивне тренування володіє такими перевагами:

  • Мозок очищується від негативних думок
  • Регулюється кров’яний тиск
  • Повертається відчуття спокою та внутрішньої гармонії
  • Людина використовує надлишок енергії
  • Спорт допомагає відключитися від проблем на кілька годин
  • Відбувається виділення гормонів, що приносять задоволення.

Тривалість щоденного тренування повинна коливатися у діапазоні 10-30 хвилин. Зверніть увагу, що інтенсивність занять має залежати від вашої фізичної підготовки приблизно на 30-60%.

Для того, щоб зняти напругу та перебороти стрес ми рекомендуємо віддавати перевагу ритмічним видам спорту. Це можуть бути біг, плавання, їзда на велосипеді, піша хода тощо.

Читайте також статтю: Йога лікує депресію

4. Зверніться по допомогу до спеціаліста

перебороти стрес допоможе лікар

Насправді стрес є невіддільною частиною життя. Стресові ситуації допомагають людині завжди бути напоготові. Поява стресу пов’язана ще з древніми часами, коли люди ходили на полювання для того, щоб вижити. До того ж, стрес поповнює запаси енергії в організмі та прискорює дихання, таким чином стимулюючи процес надходження кисню до клітин мозку.

У випадку, якщо ви почуваєтеся морально виснаженими, не можете контролювати агресію та негативні емоції або ж постійно перебуваєте у стресовому стані, радимо звернутися до психолога.

Хороший спеціаліст допоможе створити власну стратегію поведінки та виробити ефективну захисну реакцію у відповідь на стрес та надмірну нервозність.

Не бійтеся просити про допомогу та не відмовляйтеся від корисних порад у складних ситуаціях. Пам’ятайте, що втрачати вам нічого, а організм точно почуватиметься краще, якщо хтось із вашого оточення допоможе вам швидше перебороти стрес.

5. Ретельно підбирайте коло спілкування

Якщо ваше життя наповнене численною кількістю зобов’язань та складних ситуацій, які призводять до хвилювання та стресу, радимо ретельно обирати друзів та не ускладнювати життя спілкуванням із людьми, що викликають негативні емоції.

Пам’ятайте, що зняти напругу можна за допомогою спільного дозвілля з гарною компанією. Якщо ви маєте активних та веселих друзів, з якими можна піти у похід, поїхати на море або просто зустрітися за чашечкою кави, вам пощастило. За їхньою допомогою ви зможете здолати хвилювання та перебороти стрес.

Ми певні, що вам доводилося раніше чути про токсичних людей. Для того, щоб захистити себе від негативного впливу таких енергетичних вампірів, ми рекомендуємо товаришувати з людьми, які наповнять ваше життя гарними емоціями та важливими життєвими цінностями, а не змушуватимуть вас почуватися неповноцінною людиною.

6. Не забувайте про повноцінний відпочинок

відпочинок допоможе перебороти стрес

Дуже важливо у кінці кожного дня поповнювати запаси витраченої енергії. Відпочивайте стільки, скільки потрібно вашому організму для відновлення сил. Сон є необхідним для зняття напруги та заспокоєння організму після важкого дня. До того ж після якісного сну до людини повертається ясність думки та покращується як розумова, так і фізична активність.

Не забувайте, що під час сну вас ніщо не має відволікати від якісного нічного відпочинку. Не варто засинати разом з мобільним телефоном. Зверніть увагу, що у спальні має панувати тиха та спокійна атмосфера, а світло краще максимально приглушити або повністю вимкнути.

Якщо вас відволікає сторонній шум, використовуйте спеціальні беруші для вух.

Це може вас зацікавити ...
Що треба їсти, щоб покращити пам’ять?
Моє здоров'я
Написав та перевірив Моє здоров'я
Що треба їсти, щоб покращити пам’ять?

Ваше психічне здоров'я дуже тісно пов'язане з тим, що ви їсте. Щоб покращити пам'ять потрібно їсти продукти, які стимулюють роботу вашого мозку.  • Титаренко, Т. (2017). Щастя, здоров’я, благополуччя. Досягнення недосяжного. Психологія Особистості. https://doi.org/$$CISSN$$V1565-8090
  • Пурло, О. (2009). “Суб’єктний” та “авторський” підходи до життєтворчості особистості. Соціальна Психологія.

Зміст цієї публікації носить виключно інформаційний характер. Ні в якому разі не можна використовувати для постановки або заміни медичного діагнозу, самого лікування або рекомендацій спеціаліста. Якщо у вас виникли запитання чи сумніви, зверніться до перевіреного спеціаліста та отримайте його схвалення перед початком будь-якої процедури.