Що відбувається з вашим мозком, коли ви переживаєте?

Життя - це постійне навчання. Для того, щоб стати особистістю, вам потрібно вчитися на власних помилках.
Що відбувається з вашим мозком, коли ви переживаєте?

Останнє оновлення: 13 грудня, 2018

Як часто говорять: “Те, що не вбиває, робить сильнішим". Це кажуть для того, аби дати людині зрозуміти, що іноді ми мусимо пройти через труднощі, аби вирости як особистість, навчитися з власних помилок та набратися мудрості з невдач. Сьогодні ми дізнаємося трохи більше про такий прояв емоцій, а також про те, що фактично відбувається з мозком під час переживання.

1. Переживання – це скульптор мозку

дівчина зі сльзою

Звісно, ви вже дещо про це знаєте. Протягом життя та всіх переживань з якими ви стикаєтесь, мозок значною мірою змінюється і це обов"язково впливає на вашу особистість. Подумайте, наприклад, про дітей. Деякі діти в ранньому віці страждають від насильства. Немає нічого гіршого, ніж такі болісні дитячі переживання. Лікарі та психіатри стверджують, що вони прирівнюються до відчуттів солдата під час бою.

Постійний страх, підвищена тривожність та безперервний сум можуть спричинити розлади мозку та викиди певних нейротрансмітерів. Стимулюються такі області мозку, як мигдалеподібне тіло та центральна доля, які пов"язують з відчуттями болю та страху.

Така стимуляція може вплинути на подальший розвиток особистості: з"являється відчуття недовіри, злості, схильність до депресії та навіть жорстокості.

Звісно, реакції людей на певні події відрізняються у всьому світі, втім, шанси на те, що мозок зазнає негативного впливу дуже високі. Подумайте, наприклад, про шлюб в якому один із партнерів зазнавав насильства.

У кінцевому результаті ці важкі переживання дійдуть до глибин мозку, ви опинитесь у стані безпорадності, яка потягне за собою депресію, злість та розчарування… Про це неодмінно потрібно пам"ятати.

2. Переживання дарує нам знання та досвід

дівчина у пастці

Життя – аж ніяк не легка стежина гарантованого щастя або пряма дорога без жодних каменів. І це дуже далеко не так. Справді, існує багато приємних емоцій, які можуть нас чомусь навчити, втім, неприємний досвід, безсумнівно, також є чудовим вчителем. Можливо, навіть найкращим, хоча і досить жорстоким.

Як часом кажуть, хто не страждав – той не жив. Напевно, в цьому є невелика частка перебільшення, втім ця фраза досить часто правдива. Усі ми вчимося з наших невдач та проколів.

Той, хто не хоче вчитися на власних помилках, не розуміє суті життя: адже воно – це постійний процес навчання. Якщо ви не змиритися зі своїми проколами, рухатися далі та пережити їх буде просто неможливо. Зрештою, після всього, що сталося, ви станете лише сильнішими.

Проблеми та невдачі не можуть бути приємними, і ми це добре знаємо, але вони не повинні стати перепоною у вашому подальшому житті або виправданням за те, чому всі двері зачинені. Ваше внутрішнє я, сила та воля будуть додавати вам наснаги пройти через усі страждання. У жодному разі не забувайте про це.

3. Переживанням іноді потрібно давати волю

самотня дівчина

Не дозволяйте негативним емоціям та переживанням накопичуватися, ви повинні вміти з ними справлятися.

Спроби задавити у собі біль та навчитися з ним жити можуть спричинити появу занадто великої кількості проблем у вашому мозку: високий рівень кортизолу, стрес, проблеми із засвоєнням нової інформації, втрата пам"яті… поступово ви почнете слабнути, а також втрачатимуть силу ваше здоров"я та емоційна рівновага.

Якщо ви можете звільнити себе, просто зробіть це! Якщо вас щось гнітить, знайдіть можливість вдихнути повітря на повні груди та змінити оточення. Дозвольте собі пустити сльозу та поплакати, коли відчуваєте, що це потрібно.

Зрозумійте, чого ви хочете від життя, та зруйнуйте всі стіни, які давлять на вас. Адже ніхто не заслуговує на страждання, особливо безкінечні та болісні.

Завжди шукайте розв"язання проблем, якщо вам це під силу. Усі зусилля виправдають себе і підуть на користь вашому здоров"ю. Змінюйте своє життя, адже ви на заслуговуєте.

Це може вас зацікавити ...
Зцілення завдає болю, але цей біль допомагає вам рухатися далі
Моє здоров'яRead it in Моє здоров'я
Зцілення завдає болю, але цей біль допомагає вам рухатися далі

Щоб змиритися з минулим, не можна закрити на нього очі. Ми не можемо забувати, що зцілення завдає болю, але це єдиний шлях, щоб перегорнути сторінку.  • Приходько Ю. О., Юрченко В. І. (2014). Психологічний словник-довідник: навчальний посібник. Каравела.
  • І. Бойченко. (2002). Відносини соціальні. Філософський енциклопедичний словник.