Що викликає біль у грудях при кашлі

Біль у грудях при кашлі є дуже поширеним симптомом у людей, які страждають на певні розлади дихальної системи. У цій статті ми розкриємо його можливі причини.
Що викликає біль у грудях при кашлі

Останнє оновлення: 19 березня, 2021

Біль у грудях при кашлі може викликати тривогу. Люди часто пов’язують це з легенями або серцем і вважають, що це ознака великої проблеми зі здоров’ям.

Що спричиняє біль у грудях при кашлі

що спричиняє біль у грудях при кашлі
певні розлади дихальної системи

Грип

Грип – одна з найпоширеніших вірусних інфекцій у всьому світі. Зазвичай він проявляється різко, майже одразу із сильними симптомами. Основними симптомами грипу є такі:

Симптоми грипу, як правило, більш серйозні та тривалі, ніж симптоми застуди. Цілком нормально відчувати біль у грудях, але він може погіршитися, якщо у пацієнта також є кашель.

Застуда

Застуда – це вірусний інфекційний стан дихання. Вона частіше буває у дітей, ніж у дорослих, а її симптоми посилюються в перші три дні.

Окрім загального нездужання, ангіни та підвищеного вироблення слизу, кашель є одним із найпоширеніших симптомів. Якщо він виникає повторно, це може викликати біль.

Симптоми застуди прогресують після третього дня і тривають близько тижня. Основними симптомами застуди є такі:

Вона впливає на дихальну систему, а тому вона є однією з провідних причин болю в грудях при кашлі.

Гострий бронхіт

Бронхіт – це запалення бронхів. Після бронхіальної інфекції або запалення здатність дихати погіршується. Симптоми, які супроводжують бронхіт:

 • хрипи
 • слиз
 • кашель
 • біль у грудях та спині

Основною причиною гострого бронхіту зазвичай є вірусна інфекція. Часто це результат невилікуваної застуди. Однак він також може бути викликаний бактеріальною інфекцією.

Астма та біль у грудях при кашлі

Астма – хронічний стан, який викликає звуження дихальних шляхів внаслідок запалення. Астма вражає дихальні шляхи, спричиняючи запалення і звужуючи їх.

Якщо її не діагностувати й не лікували належним чином, під час кашлю дуже часто виникає задишка, хрипи або біль у грудях. Ось деякі симптоми астми:

 • задишка
 • кашель зі слизом
 • хрипи
 • біль у грудях

Пневмоторакс

Пневмоторакс, відомий також як колапс легенів, виникає, коли легені перфоруються і повітря виривається з них.

Прямим наслідком пневмотораксу є те, що простір навколо легенів заповнюється повітрям. Це не дає їм розширюватися, викликаючи очевидні симптоми, такі як біль у грудях та задишка.

Тиск, який чинить повітря з легенів, призводить до болю в грудях, що посилюється при кашлі.

Травми опорно-рухового апарату та біль у грудях при кашлі

Коли людина зазнає травми грудних м’язів або прилеглих кісток, біль посилиться при кашлі. Переломи або тріщини ребер, грудної клітини, грудини або хребта викликають сильний біль у грудях при кашлі, біль, який також може проявлятися при диханні, стоянні або виконанні певних рухів.

Костохондрит

костохондрит викликає біль у грудях при кашлі
Коли цей хрящ запалюється, він викликає травму, відому як костохондрит або костостернальний синдром.

Основний наслідок – різкий біль, що посилюється при кашлі або виконанні певних рухів. Костохондрит – одна з головних причин цього болю. Його основні причини:

 • травми грудної клітки
 • підйом вантажів
 • інфекції в дихальних шляхах
 • перенапруження при кашлі
 • окремі види артриту

Висновок

Як бачите, цей біль може бути викликаний різними інфекційними процесами та розладами. Тому, якщо біль у грудях при кашлі викликаний не простою застудою, краще проконсультуватися з фахівцем.

This might interest you...
Натуральний сироп від кашлю з чебрецем та локрицею
Моє здоров'я
Написав та перевірив Моє здоров'я
Натуральний сироп від кашлю з чебрецем та локрицею

Ви часто кашляєте? Позбутися цього неприємного синдрому можна безпечно та швидко, якщо ви приготуєте натуральний сироп від кашлю з чебрецем та локр... • Tabalipa, F. D. O., & Da Silva, J. (2012). Asma. Revista Brasileira de Medicina.

 • Santos González, G., Arrola Cantero, I., & Herrero Terradillos, P. (2011). Caso clínico: Dolor torácico, angor o fibromialgia. Enfermería En Cardiología: Revista Científica e Informativa de La Asociación Española de Enfermería En Cardiología.

 • Cabañero, A., Sueiro, A., & García, L. (2014). Neumotórax espontáneo. Medicine (Spain). https://doi.org/10.1016/S0304-5412(14)70884-4