Шість способів очищення раковин у вашому домі

Коли потрібно почистити раковини, треба мати на увазі матеріал, з якого вони виготовлені, щоб не пошкодити їх.
Шість способів очищення раковин у вашому домі

Останнє оновлення: 14 листопада, 2019

Раковина –  місце, у якому накопичується чи не найбільше бактерій. У зв’язку з тим, що вони постійно контактують з вологою, а кухонні раковини ще й з харчовими відходами, дуже корисно знати про методи очищення раковин вдома.

Домашня гігієна дуже важлива для здоров’я всіх мешканців. Тому потрібно ретельно очищати кожен простір, зокрема кухню, ванну та раковини.

Це джерела багатьох бактерій, які мають власні характерні функції. У цій статті ми розповімо, як правильно їх чистити та дезінфікувати.

Шість способів очищення раковин у вашому домі

способи очищення раковин

1. Очищайте і дезінфікуйте мийки м’яким милом

Це одна з класичних альтернатив, з якими всі знайомі.

  • Розведіть нейтральне мило в гарячій воді.
  • Намочіть кухонний рушник у суміші та почистьте ним раковину.
  • Після цього промийте водою і просушіть сухим кухонним рушником.

Це ідеальний варіант для раковин з нержавіючої сталі.

Рекомендуємо використовувати нейтральне мило і для синтетичних або пластикових мийок. Щоб очистити такі раковин, виконайте таку саму процедуру.

2. Харчова сода і лимон

Ви можете використовувати ці два дивовижні засоби для очищення раковин з нержавіючої сталі. З одного боку, харчова сода дасть вам легко видалити залишки та жир.

  • Поєднайте її з водою, щоб утворити пасту і витріть всю раковину за допомогою м’якої губки.
  • Потім змийте водою.

З іншого боку, лимон дуже ефективний для видалення плям іржі, які можуть виникнути на змішувачах. Завдяки йому ваша раковина буде блищати. Нанесіть його безпосередньо на поверхню м’якою губкою.

Уникайте використання абразивних губок, оскільки вони можуть подряпати поверхні. Крім того, постарайтеся бути обережними з гіпохлоритними відбілювальними засобами, а також сіллю, оцтом або будь-якою іншою речовиною, яка може бути корозійною.

3. Оцет

Оцет є природним антибактеріальним засобом. Отже, можна використовувати його для дезінфекції раковин.

Щоб скористатися його перевагами, потрібно просто нанести на губку білий оцет.

  • Витріть губкою мийку з нержавіючої сталі та сусідні поверхні.
  • Після цього промийте водою.

4. Варіанти очищення гранітних раковин

Такі раковини встановлюють тому, що вони довговічні. Крім того, вони дуже чисті та декоративні.

Для миття та дезінфекції гранітних або мармурових раковин найкращим варіантом є використання м’якого рідкого мила. Використовуйте м’яку тканину або губку для очищення бруду за лічені хвилини.

Ніколи не використовувайте абразивні засоби для чищення.

5. Синтетичні або композитні раковини

як очистити раковини
Синтетичні раковини та вироби з композитних смол характеризуються довговічністю. Крім того, їх дуже легко чистити та дезінфікувати.

Знову ж таки використовуйте неагресивне м’яке мило для їх очищення. Оскільки раковини є гладкими поверхнями, не варто використовувати сталеву вату або будь-яку іншу річ, яка може безповоротно їх подряпати.

Сушіть раковини після кожного використання, щоб подовжити термін експлуатації.

6. Як чистити та дезінфікувати скляні мийки

Сьогодні скляні раковини стали дуже популярними варіантами для ванних кімнат. Проте багато людей задаються питанням, як правильно їх чистити.

Відповідь проста. Рекомендуємо використовувати засоби для чищення скла або суміш води та оцту. Після ретельного очищення та промивання, просто висушіть скляну раковину сухим кухонним рушником.

Остаточні зауваги

Загалом звичайне мило та натуральні елементи, такі як харчова сода, оцет і лимон, задовольняють більшість вимог щодо очищення та дезінфекції раковини.

Крім того, уникайте металевих предметів, які можуть подряпати або забруднити поверхні раковини. Нарешті, пам’ятайте, що абразивні очисні засоби діють як наждачний папір і можуть незворотно кородувати поверхні.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.