Шкідливі напої, які сильно подразнюють шлунок

Шкідливі напої, які сильно подразнюють шлунок
Шкідливі напої, які сильно подразнюють шлунок

Останнє оновлення: 08 лютого, 2019

Шлунок є одним із найважливіших органів, адже він відповідає за процес перетравлення напоїв та їжі. Саме всередині шлунка відбувається процес розщеплення продуктів на менші часточки, після чого вони потрапляють до кишківника для подальшого засвоєння.

Не забувайте, що швидкість та якість метаболізму залежить безпосередньо від того, які саме продукти ви споживаєте, та яким способом їх приготували. На жаль, дуже часто люди великими кількостями вживають шкідливі напої та страви, які подразнюють шлунок.

Причиною таких поганих харчових звичок зазвичай є недостатній рівень знань про правильне харчування або залежність від алкоголю.

Шкідливі напої: міцний алкоголь

Алкогольні напої та коктейлі з вмістом спирту

шкідливі напої, що містять алкоголь

Алкоголь вважають одним з найбільш руйнівних напоїв для шлунка та інших важливих органів. Оскільки алкогольні напої є дуже токсичними, їх радять споживати дуже рідко та у невеликих кількостях.

На жаль, алкоголь не тільки призводить до харчового отруєння, але й негативно впливає на роботу печінки, кишківника, серця та інших життєво важливих органів. Зверніть увагу, що алкоголь отруює організм одразу після потрапляння всередину нього.

Не забувайте, що у складі алкоголю немає жодних корисних речовин, саме тому напої з вмістом спирту не мають жодної поживної цінності. До того ж, алкогольні напої є надзвичайно калорійними. Оскільки алкоголь має сечогінну дію, у великій кількості він може призвести до зневоднення організму.

Варто пам’ятати й про негативний вплив алкогольних напоїв на самопочуття людини, адже всім відомо, що спирт у великій кількості викликає сильне похмілля.

Будь-які алкогольні напої мають руйнівний вплив на організм людини. Вірте чи ні, але найбільшої шкоди завдають слабоалкогольні напої, у яких чистий спирт змішується з газованою водою та іншими смаковими добавками.

До того ж, ці напої містять велику кількість цукру та калорій. За умови регулярного вживання вони не тільки призведуть до набору зайвої ваги, але й негативно вплинуть на роботу багатьох внутрішніх органів та систем.

Найпопулярніші шкідливі напої, які отруюють шлунок

  • Шнапс: цей напій є одним з найбільш шкідливих. Від нього варто цілком відмовитися, якщо ви не хочете підірвати своє здоров’я. Шнапс отримують шляхом дистиляції міцного спирту. Зазвичай використовують спирт, настояний на фруктах з високим вмістом цукру. Всі види шнапсу містять великий відсоток спирту – близько 50%, саме тому вони є неймовірно отруйними для організму людини.
  • Коктейлі на основі лікеру “Амарето”: попри те, що ці напої є досить смачними та неймовірно ароматними, в одній порції такого коктейлю може міститися до 300 калорій. Причиною високої калорійності напою є велика кількість різноманітних промислових домішок, які додають під час приготування коктейлів. Для прикладу, в одній невеликій склянці такого коктейлю може виявитися аж 57 г цукру. Саме тому ми рекомендуємо добре подумати, перш ніж замовити собі склянку цього ароматного напою.
  • Анісовий лікер: цей лікер також належить до шкідливих для організму напоїв. Як можна зрозуміти з його назви, лікер настоюють на анісі, тому він володіє специфічним пряним смаком та характеризується високим вмістом спирту. Не забувайте, що анісовий лікер не тільки вживають у чистому вигляді, але й використовують як основу для інших міцних напоїв та багатьох коктейлів. Зверніть увагу, що у деяких країнах анісовий лікер вважають помічним продуктом для стимуляції травлення. Саме тому він є досить популярним у багатьох регіонах по всьому світу. Не варто зловживати цим напоєм, якщо ви дбаєте про фігуру, адже в одній пляшці міститься майже 300 калорій.

1. Алкогольні коктейлі, ром та горілка

  • Всім відомо, що коктейлі на основі алкоголю містять багато калорій. Зазвичай їх готують на основі рому, текіли, джину, горілки, тощо. Дуже часто для виготовлення коктейлів застосовують і популярні газовані напої, зокрема колу. На жаль, така комбінація продуктів є дуже шкідливою для здоров’я людини не тільки через досить високий вміст спирту, але й через надмірну калорійність.
  • Ром: традиційно для приготування рому використовують цукрову тростину, саме тому цей алкогольний напій характеризується високим вмістом цукру. До того ж, в одній пляшці рому міститься близько 245 калорій. Оскільки у чистому вигляді ром є досить міцним, його часто використовують як основу для різноманітних коктейлів (наприклад, мохіто).
  • Горілка: звісно, коли мова йде про шкідливі напої для шлунка, неможливо не згадати про коктейлі на основі горілки та енергетичних напоїв. Не варто забувати, що горілка у чистому вигляді має близько 42% спирту. До того ж, цей напій є дуже калорійним – в одній пляшці близько 300 калорій. Горілка є одним з найміцніших алкогольних напоїв, тож і її дія на організм є надзвичайно отруйною.

2. Напої, що стимулюють активність організму

кава

На жаль, не тільки алкогольні напої шкідливо впливають на роботу важливих внутрішніх органів. Чай, каву та газовані напої також потрібно споживати у помірній кількості, якщо ви не хочете собі нашкодити.

У великій кількості ці напої можуть викликати здуття живота та пошкодити слизову оболонку шлунка. За умови зловживання напоями, що стимулюють активність організму, можна значно підвищити ризик розвитку таких розладів, як виразка шлунка та безсоння.

3. Алкогольні коктейлі з енергетиками

шкідливі напої: алкогольні коктейлі з енергетиками

Змішуючи алкогольні напої з енергетиками, ви можете сильно нашкодити організму. За умови регулярного зловживання такими напоями можна збільшити ризик розвитку цілої низки порушень у роботі шлунка та інших органів травної системи.

До того ж така комбінація рідин сповільнює обмін речовин, погіршує якість нічного відпочинку та призводить до зневоднення організму. Не забувайте, що до складу енергетичних напоїв входить велика кількість цукру та калорій, тому вони є шкідливими для фігури.

Зверніть увагу, що при передозуванні алкогольними напоями може відбутися сильна інтоксикація організму. Трапляються випадки, коли отруєння алкоголем є настільки сильним, що людина опиняється у комі.

Будь ласка, пам’ятайте про ці негативні наслідки наступного разу, коли будете змішувати алкогольні напої з енергетиками.  • Anderson, P., A. Gual, and J. Colon. “Alcohol y atención primaria de la salud: informaciones clínicas básicas para la identificación y el manejo de riesgos y problemas. Organización Panamericana de la Salud. 2008. ISBN 9789275328569.” (2011).
  • González-Iglesias, Beatriz, et al. “Búsqueda de sensaciones y consumo de alcohol: el papel mediador de la percepción de riesgos y beneficios.” anales de psicología 30.3 (2014): 1061-1068.
  • López, C. M. “Riesgos y beneficios del consumo de bebidas con alcohol: un enfoque de salud pública.” En: Cuadernos FISAC (Fundación de Investigaciones Sociales), México 1.1 (2000): 56-78.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.